Новини

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт про врегулювання онлайн-продажу лікарських засобів

Новини

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт про врегулювання онлайн-продажу лікарських засобів

14/07/2020

14 липня 2020 р. Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт №3615-1, яким пропонується запровадити в Україні електронну торгівлю лікарськими засобами із використанням кращих практик регулювання Європейського Союзу

Експерти Європейської Бізнес Асоціації (далі – Асоціація) переконані, що запровадження дистанційної торгівлі лікарськими засобами – це прогресивне рішення, яке може спростити доступ до ліків, зробити придбання лікарських засобів швидшим та зручнішим для споживачів, обмежити контакти громадян у аптечних закладах, що особливо актуально під час епідемій COVID-19 та сезонних респіраторних захворювань.

Онлайн-торгівля лікарськими засобами – це вже усталена та добре регульована практика у країнах ЄС та інших розвинених країнах світу. Тож Асоціація вважає за доречне дозволити дистанційну торгівлю лікарськими засобами не тільки на період карантину, але й на постійній основі. Її повноцінне запровадження разом з інтеграцією сучасних електронних систем дозволить отримати нові інструменти прогнозування та контролю за обігом лікарських засобів, а також сприятиме подальшому запровадження електронного рецепту. Разом з тим, враховуючи практику країн ЄС, Асоціація наполягає на поетапному запровадженні електронної комерції ліками, на першому етапі дозволити реалізацію лише безрецептурних препаратів, а після повноцінного запровадження електронного рецепту – й рецептурних лікарських засобів.

При цьому електронна роздрібна торгівля лікарськими засобами повинна здійснюватися виключно ліцензіатами, які будуть включені до відповідного переліку, що забезпечить надійний контроль з боку держави. Таким чином, з метою продовження ланцюга контролю над якістю реалізації ліків, Асоціація вважає за необхідне здійснювати доставку ліків або кур’єром безпосередньо від аптечного закладу або ліцензованим для цього оператором, щоб розповсюдити вимоги Ліцензійних умов на усіх учасників ринку.

Законопроєкт №3615-1 містить також низку положень, спрямованих на захист прав та підвищення безпечності для пацієнтів, зокрема передбачає базові вимоги до сайтів, через які буде здійснюватися легальний дистанційний продаж лікарських засобів. Передбачається, що перевірити легальність таких сайтів можна буде за допомогою спеціального державного реєстру, а також такі сайти міститимуть єдиний логотип та гіперпосилання на цей реєстр. Продаж рецептурних лікарських засобів передбачається виключно за умови надання е-рецепту.

Водночас експерти Асоціації підготували ряд пропозицій, які пропонується додатково врахувати під час доопрацювання законопроєкту №3615-1, а також в рамках роботи над подальшими законодавчими ініціативами, пов’язаними із регулюванням дистанційної торгівлі лікарськими засобами. Зокрема, коментарі стосуються оптової торгівлі лікарськими засобами, регулювання послуг з доставки лікарських засобів та відповідальності за порушення правил торгівлі та доставки.

Бізнес-спільнота готова долучитися до подальшого доопрацювання законопроєкту №3615-1 та сподівається на його прийняття у другому читанні та в цілому для запровадження прогресивної та безпечної практики онлайн-торгівлі лікарськими засобами в Україні.

Джерело: прес-служба Європейської Бізнес Асоціації

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ