АктуальноНовини

Про внесення змін до постанови про Порядок державної акредитації закладу охорони здоров’я

12/01/2013

Кабінет Міністрів України постановою від 17.12.2012 р. № 1216 вніс зміни до Порядку державної акредитації закладу охорони здоров’я, який був затверджений постановою КМУ від 15.07.1997 р. № 765.

Як вказано у постанові, «акредитації підлягають всі заклади охорони здоров’я (далі — заклади) незалежно від форми власності. Перша акредитація закладу проводиться через два роки від початку провадження діяльності. Наступні акредитації проводяться кожні три роки».

Передбачено також, що у випадку тимчасового припинення діяльності акредитованим закладом на строк понад один рік його наступна акредитація повинная проводися через два роки з моменту поновлення діяльності у сфері охорони здоров’я.

Постановою передбачено, що акредитацію закладів, крім фармацевтичних (аптечних) закладів, проводить Головна акредитаційна комісія, а акредитацію фармацевтичних (аптечних) закладів — Головна комісія з акредитації фармацевтичних (аптечних) закладів, які утворюються при МОЗ, і акредитаційні комісії, які утворюються при Міністерстві охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурних підрозділах охорони здоров’я обласних, Київської й Севастопольської міських держадміністрацій.

Додаток 1 до Порядку  вказує на необхідність подання заяви  про проведення акредитації закладу охорони здоров’я. Додатком 2 до Порядку додано перелік обов’язкових документів які потрібно додати до заяви.

  • Копія положення (статуту) закладу, засвідчена в установленому законодавством порядку
  • Копія ліцензії (копії ліцензій за наявності) на провадження господарської діяльності з медичної практики, виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами
  • Копії документів, що підтверджують право користування приміщенням та обладнанням, необхідним для надання медичної допомоги, засвідчені в установленому законодавством порядку
  • Затверджена структура закладу
  • Звіт про медичні кадри (за формою, затвердженою МОЗ)
  • Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, виданий за місцем провадження діяльності, про відповідність закладу, крім фармацевтичних (аптечних) закладів, вимогам санітарних норм і правил
  • Звіт закладу про лікувальну роботу та/або фармацевтичну діяльність, проведену за останні три роки, а у разі першої акредитації — за останні два роки (за формою, затвердженою МОЗ, відповідно до типу закладу)
  • Аналіз діяльності закладу щодо якості медичної допомоги та/або фармацевтичної діяльності та критерії її оцінки
  • Копія свідоцтва про атестацію клініко-діагностичної та/або контрольно-аналітичних та інших вимірювальних лабораторій (у разі їх наявності у структурі закладу)
  • Копії раніше виданих акредитаційних сертифікатів, якщо такі видавалися.

Заяви  розглядає головна акредитаційна комісія у двомісячний строк з дня подання фармацевтичним (аптечним) закладом документів. Для  проведення оцінки відповідності закладу стандартам акредитації також формуються експертні групи.

Після розгляду документів головна акредитаційна комісія впродовж місяця може прийняти рішення або про акредитацію закладу й присвоєння закладу певної акредитаційної категорії (друга, перша, вища), або про відмову в акредитації. Може бути прийняте рішення про необхідність проведення повторної експертної оцінки.

Про прийняте акредитаційною комісією рішення Голова акредитаційної комісії повинен проінформувати фармацевтичний (аптечний) заклад впродовж 10 днів.

Якщо керівник закладу не згоден з висновками комісії, можна протягом 10 робочих днів з дати ознайомлення з експертним висновком подати до МОЗ апеляцію з вимогою провести повторну експертну оцінку або або оскаржити експертний висновок у судовому порядку.

Якщо фармацевтичному (аптечному) закладу присвоїли певну категорію акредитації, Головна акредитаційна комісія безоплатно видає йому акредитаційний сертифікат.

При анулюваннї ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами Голова акредитаційної комісії повинен прийняти рішення про анулювання акредитаційного сертифіката.

Постанова Кабінету Мінітрів України № 1216 повинна набути чинності з дня її опублікування в офіційному друкованому виданні.

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ