Роз’яснення Державної служби контролю за наркотиками України
РОЗ’ЯСНЕННЯ
ОКРЕМИХ ПОЛОЖЕНЬ ПРОЕКТУ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО НАРКОТИЧНІ ЗАСОБИ, ПСИХОТРОПНІ РЕЧОВИНИ І ПРЕКУРСОРИ», ПОРЯДКУ НАБРАННЯ ЧИННОСТІ ДЕЯКИМИ ПОЛОЖЕННЯМИ ПОСТАНОВИ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
від 5 січня 2011 р. № 4
Верховна Рада України 12 січня 2012 р. в другому читанні прийняла в цілому розроблений Державною службою України з контролю за наркотиками Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» (далі — Законопроект) № 4320-VI. Президент України повернув Законопроект до Верховної Ради України для повторного розгляду з пропозиціями, і нині він готується до розгляду Верховною Радою України.
Законопроектом передбачено право отримання фізичними особами — підприємцями, які здійснюють медичну і ветеринарну практику, ліцензій на здійснення господарської діяльності у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів для забезпечення можливості використовувати в роботі наркотичні засоби і психотропні речовини, необхідні для проведення лікування.
Так, статтю 21 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» передбачається доповнити реченням такого змісту:
«Фізичні особи — підприємці, які мають ліцензію на провадження медичної практики, здійснюють діяльність з придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин, включених до таблиць ІІ і ІІІ Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів (далі — Перелік), та прекурсорів, включених до таблиці ІV Переліку, за наявності ліцензії на здійснення відповідних видів діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».
Статтю 23 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» передбачається доповнити частиною третьою такого змісту:
«Фізичні особи — підприємці, які мають ліцензію на провадження ветеринарної практики, здійснюють діяльність із застосування наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, зазначених у частині першій цієї статті, а також пов’язані з цим придбання, перевезення, зберігання, відпуск, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин за наявності ліцензії на здійснення відповідних видів діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».
Отже, фізичні особи — підприємці, які мають ліцензію на провадження медичної практики, після набрання чинності вказаним нормативно-правовим актом зможуть отримати ліцензію на здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів за відсутності підстав для відмови у видачі такої ліцензії.
Постановою Кабінету Міністрів України від 5 січня 2011 р. № 4 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 і від 10 жовтня 2007 р. № 1203» внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів». Зокрема, до списку № 2 таблиці ІІ Переліку включено «Кетамін (+-)-2-(2-хлорфеніл)-2-(метиламіно) циклогексанон)» (підпункт 3 пункту 1 Змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 і від 10 жовтня 2007 р. № 1203).
Постановою Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2011 р. № 1050 дію окремих положень і, зокрема, підпункт 3 пункту 1 Змін (стосовно включення до Переліку кетаміну) зупинено до 1 березня 2012 року.
В зв’язку з тим, що проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» Президентом України повернуто до Верховної Ради України для повторного розгляду з пропозиціями і він готується до розгляду Верховною Радою України, ДСКН України розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про зупинення дії деяких положень постанови Кабінету Міністрів України від 5 січня 2011 р. № 4». Вказаним проектом передбачено відтермінування набрання чинності нормою про віднесення кетаміну до підконтрольних речовин на термін до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори».
Проект постанови перебуває на погодженні у заінтересованих органах державної влади.
Начальник юридичного управління ДСКН України В. Ніколаєць