Світові фармкомпаннії подають приклад чесності та прозорості у співпраці з медиками
Асоціація виробників інноваційних ліків «АПРАД» та Асоціація міжнародних фармацевтичних виробників AIPMUkraine, що на двох об’єднують 29 найбільших світових компаній – лідерів у розробці, дослідженнях та виробництві лікарських засобів, які присутні в Україні, подають приклад чесності та прозорості у співпраці з медичним товариством.
У 2014 році, з метою встановлення відкритих та чесних правил у взаємодії міжнародних фармацевтичних компаній з професіоналами охорони здоров’я, на міжнародному рівні було ухвалено рішення про започаткування ініціативи з розкриття інформації щодо здійснення платежів та передачі цінностей фармацевтичними компаніями на користь професіоналів та закладів охорони здоров’я. А відтак, AIPMUkraine та «АПРАД», як і компанії-члени асоціацій, з 2015 року розпочали роботу над збором відповідної інформації. Оприлюднення зібраної інформації за 2015 рік буде здійснено у червні 2016 року.
Положення про взаємодію між медичною спільнотою та фармацевтичною індустрією були закріплені у відповідних Кодексах IFPMA та EFPIA. Асоціація AIPM Ukraine стала учасником Кодексу фармацевтичної маркетингової практики IFPMA. Асоціацією «АПРАД», слідуючи принципам EFPIA, був розроблений та підписаний Кодекс фармацевтичної маркетингової практики, що у 2014 році був доповнений окремим параграфом про Розкриття інформації щодо перерахунку цінностей на користь професіоналів та організацій сфери охорони здоров’я.
Відповідно до положень кодексів, розкриттю підлягає інформація про здійснення платежів на користь професіоналів охорони здоров’я – за організаційні (реєстраційні) внески; витрати на поїздки та проживання; за надання послуг і консультування; за витрати, пов’язані з договорами надання послуг та консультування, в тому числі витрати на проїзд і проживання, що узгоджені в договорі; та на користь закладів охорони здоров’я – за благодійні пожертви та гранти; надання спонсорської підтримки; організаційні (реєстраційні) внески; витрати на поїздки та проживання; за надані послуги; витрати, пов’язані з наданням послуг, зазначені у відповідному договорі. Вищенаведена інформація може бути розкрита на індивідуальній та загальній основі відповідно до згоди професіонала охорони здоров’я. Для клінічних випробувань інформація розкриватиметься виключно на загальній основі.
Кожна компанія, що входить до «АПРАД» чи AIPM Ukraine, вважає своїм обов’язком дотримуватись найвищих етичних стандартів в тому, що стосується освітніх та промоційних заходів, які йдуть на користь пацієнтам, а також промоційних програм та напрямків співпраці, що сприяють вдосконаленню лікарської практики.
Ідея відкритих фінансових стосунків фармацевтичних компаній та професіоналів охорони здоров’я не є новою. Уперше її втілили у 2004 році в США, де нині вона успішно реалізовується на ряду з Ізраїлем та країнами Європи.
Асоціації «АПРАД» та AIPM Ukraine глибоко переконані, що подібні відносини між міжнародними фармацевтичними компаніями та професіоналами сфери охорони здоров’я мають стати прикладом для інших компаній, що не входять до асоціацій, але працюють на ринку України. Адже максимальна відкритість таких стосунків в Україні стане ще одним прогресивним кроком до цивілізованих взаємин, запорукою яких є чесність та гарантія прозорості лікарських призначень.
Джерело: прес-служби Асоціацій «АПРАД» та AIPM Ukraine