Важливе рішення: перша робота
Знайдіть роботу, в яку закохаєтесь, і вам більше не доведеться трудитися жодного дня в житті.
Конфуцій
Залишилося кілька місяців до того моменту, як фармацевтичний ринок поповниться новими кадрами. Як знайти роботу випускникам ВНЗ 2016 року? Яких фахівців потребує ринок? Які умови праці пропонують роботодавці? На ці та інші питання випускники КВНЗ «Житомирський базовий фармацевтичний коледж ім. Г.С. Протасевича» мали змогу отримати відповідь під час «Ярмарку вакансій-2016», що проходив на базі їхнього навчального закладу.
Вибір першої роботи — дуже важливий крок. Саме перша робота стане тим випробуванням, завдяки якому людина зрозуміє правильність обраного шляху. Кілька порад молодим фахівцям дала Ірина Луцак, канд. фарм. наук, заступник директора з навчально-виробничої роботи КВНЗ «Житомирський базовий фармацевтичний коледж ім. Г.С. Протасевича». Вона звернула увагу на те, що під час пошуку роботи слід задіяти кілька каналів. Так, можна звернутись безпосередньо до роботодавця, державної служби зайнятості, кадрових та рекрутингових агенцій, сайтів працевлаштування в мережі Інтернет, друзів чи знайомих. Найпотужнішим засобом самореклами на ринку праці є резюме. У цьому документі претендент на вакантне місце подає роботодавцю стислу позитивну інформацію про себе. Грамотно складене резюме служить підставою для запрошення на співбесіду з роботодавцем.
Є.В. Хомік, директор коледжу, заслужений працівник народної освіти України, лауреат обласної премії ім. О.Ф. Гербачевського, нагороджений відзнакою Житомирської обласної ради «Честь і Слава Житомирщини»: «Наш коледж підтримує тісні зв’язки з практичною фармацією. Тому студенти протягом навчання мали можливість неодноразово спілкуватись під час різноманітних заходів з працівниками фармринку. На нашій базі також успішно проводяться фахові конференції і атестації працівників практичної фармації. Випускники Житомирського базового фармацевтичного коледжу відрізнялися відмінною якістю знань і завжди були конкурентоспроможними на ринку праці»
«Професійна кваліфікація випускників нашого коледжу в цілому відповідає вимогам часу,— говорить Ірина Луцак, — а от враження, яке справить претендент під час співбесіди, може стати вирішальним для роботодавця». Під час співбесіди менеджер з персоналу звертає увагу на вміння презентувати себе і свої здібності, чітко формулювати свою мету і прагнення, спілкуватися і встановлювати контакт. Роботодавець приділяє увагу тому, чи прагне молода людина до розширення своїх знань і навичок, чи зможе влитися у вже сформований колектив, проявляти лояльність до компанії-роботодавця (поділяти її місію та цінності), чи буде грамотно будувати стосунки з відвідувачами аптеки.
Випускникам коледжу продемонстрували відеоролики, в яких були представлено типові помилки претендентів на посаду під час співбесіди. Для уникнення помилок і підготовки до інтерв’ю з менеджерами по персоналу молодим людям запропонували пам’ятки, які допоможуть їм підготуватись до співбесіди.
С.А. Савич, директор Міжнародного благодійного фонду сприяння розвитку медичної та фармацевтичної науки та освіти «Ланцет»: «Медична і фармацевтична наука стрімко розвивається, і зміни носять глобальний характер. З метою підтримки сучасного високого рівня підготовки фахівців МБФ «Ланцет» в рамках освітньої програми «Сучасні медичні знання — кожному лікареві» передає КВНЗ «Житомирський базовий фармацевтичний коледж ім. Г.С. Протасевича» 15 комплектів навчальних посібників «Атлас анатомії людини Sobotta» (в 2-х тт.)»
Ярмарок вакансій — це унікальна можливість зустрітися і напряму поспілкуватись випускникам
коледжу і майбутнім роботодавцям. Такі зустрічі фактично є першими співбесідами в компанії. Ярмарок надає можливість пройти за один день кілька таких співбесід. До того ж компанії беруть участь у заході не тільки з метою закрити «гарячу» вакансію, але й для формування бази даних кадрового резерву. Тому, якщо співбесіда була вдалою, то з претендентом можуть зв’язатись через деякий час, коли в компанії з’являться нові вільні посади.
У «Ярмарку вакансій-2016», що проходила в Житомирському базовому фармацевтичному коледжі, взяли участь: ТОВ «Віталюкс», ТОВ «ТАС-Фарма» (м. Київ); ТОВ ХОВП «Медтехніка», ТОВ «Хмельницька міська перша аптека» (м. Хмельницький); ППФ «Санітас», КП Фармація (м. Житомир); ФОП Чайка М.Ю. (Вінницька обл., Шаргородський р-н). Представники компаній, а серед них були директори та їхні заступники, керівники відділу навчання та інтернатури, начальники торгового відділу, HR-менеджери, фармацевти-маркетологи презентували свої аптечні мережі. Випускникам було цікаво дізнатись про умови роботи, можливості подальшого навчання та кар’єрного росту. Представники практичної фармації розповіли про переваги роботи в їхніх компаніях.
Гостями «Ярмарку вакансій» були представники Міжнародного благодійного фонду сприяння розвитку медичної та фармацевтичної науки та освіти «Ланцет», «ВК Здорово» (організатори Щорічного конкурсу професіоналів фармацевтичної галузі «Панацея») та видавництва «Фармацевт Практик».
Рудковська Світлана – начальник торгового відділу комунального підпиємства Фармація, м. Житомир
Теліцина Лариса – HR-менеджер ТОВ «Віталюкс», м. Київ
Панченко Віталій, директор, та Маліновська Надія, заступник директора, ТОВ ХОВП «Медтехніка», м. Хмельницький
Кутасевич Оксана, HR-менеджер, та Буртовий Денис, фармацевт-маркетолог аптеки №1, ТОВ «Хмельницька міська перша аптека», м. Хмельницький
Сліпаченко Наталія – HR-менеджер ППФ Санітас, м. Житомир
Крисько Світлана – керівник відділу навчання та інтернатури ТОВ «ТАС-Фарма», м. Київ
Чайка Михайло – випускник коледжу 2013р, керівник ФОП Чайка М.Ю., Шаргородський р-н, Вінницька обл.