Новини

ВООЗ закликає ліквідувати прогалини в імунізації

21/04/2015

24 – 30 квітня 2015 року – всесвітній тиждень імунізації 2015

З 24 до 30 квітня 2015 року в усьому світі традиційно проводиться Всесвітній тиждень імунізації. Цього року він пройде під гаслом «Ліквідувати прогалини в імунізації» з основною метою сприяти використанню вакцин для захисту людей усіх вікових груп від хвороб.

Імунізація визнана одним з найуспішніших та економічно ефективних заходів системи охорони здоров’я з усіх нині існуючих. Щорічно вона попереджає від 2 до 3 мільйонів смертей і сьогодні дозволяє забезпечити захист дітей не тільки від захворювань, вакцини від яких існують вже багато років (дифтерія, кашлюк, правець, поліомієліт), а й від пневмонії та ротавірусної діареї, на долю яких припадає більшість випадків дитячої смертності у віці до 5 років. Крім того, завдяки розробці інноваційних та комбінованих вакцин, у наш час можна захистити підлітків та дорослих від таких захворювань, як грип, менінгіт та рак (печінки та рак шийки матки) [1].

Успіх програм імунізації беззаперечний, проте кожна п’ята дитина у иммунизациясвіті все ще не вакцинована. У 2013 році близько 21,8 мільйонів дітей грудного віку не отримали життєво необхідних щеплень. Рівень імунізації трьома дозами вакцини проти дифтерії, кашлюку та правця на першому році життя в Україні за даними 2013 року складав лише 76% [2]. Причинами цього є недостатній рівень забезпечення препаратами для щеплень, відсутність доступу до служб охорони здоров’я та незадовільний рівень політичної та фінансової підтримки системи охорони здоров’я [3].

Цього року впродовж тижня імунізації основну увагу приділяють ліквідації прогалин в імунізації та збільшенню рівня охоплення вакцинацією, згідно з Глобальним планом дій по вакцинації. У 2012 році 194 держави-члени ВООЗ прийняли цей план як основу для попередження мільйона випадків смертей до 2020 року шляхом забезпечення доступу до вакцин усіх людей у світі.

Серед основних цілей Глобального плану дій по вакцинації у 2015 році визначено:

  • досягнення 90% рівня охоплення щепленням трьома дозами АКДП;
  • ліквідація краснухи у двох країнах регіону ВООЗ до кінця 2015 року;
  • повне викорінення поліомієліту, впровадження у країнах із низьким чи середнім рівнем доходів однієї та більше інноваційних вакцин;
  • елімінувати кір в одній з країн регіону ВООЗ, а також елімінувати випадки материнського та неонатального правця в усьому світі[1,4].

Компанія ГлаксоСмітКляйн (ГСК) підтримує основні ідеї та цілі ВООЗ у боротьбі з інфекційними хворобами. Компанія є світовим лідером у розробці та виробництві вакцин. Знання та досвід, які використані для розробки вакцин, та сучасні технології виробництва гарантують фахівцям у боротьбі із захворюваннями використання безпечних, високоякісних та ефективних вакцин. Компанія ГлаксоСмітКляйн також підтримує інформаційні кампанії, метою яких є підвищення рівня знань у сфері вакцинопрофілактики серед фахівців охорони здоров’я.

26 березня в Києві напередодні Європейського тижня імунізації за підтримки компанії ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна стартував цикл науково-практичних майстер-класів «Сучасні стратегії профілактики інфекційних захворювань у дитячому віці». З метою донесення інформації більшому колу спеціалістів, аналогічні заходи було проведено ще у 5 містах України – Харкові, Запоріжжі, Дніпропетровську, Одесі та Львові. У рамках майстер-класів були обговорені та визначені шляхи вдосконалення організаційної роботи з питань імунопрофілактики та інфекційних хвороб згідно з новим Наказом №551 Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) від 11.08.2014.

1. https://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs378/en/

2. https://apps.who.int/immunization_monitoring/globalsummary/countries?countrycriteria%5Bcountry%5D%5B%5D=UKR&commit=OK

3. https://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs378/en/

4. https://www.who.int/campaigns/immunization-week/2015/en/

 

Джерело: ВООЗ, прес-служба компанії ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ