Запущено емоційний соціальний проект із попередження інфарктів та інсультів
В Україні розпочалась соціально-освітня кампанія «Серце, що тебе любить. Мозок, який тебе пам’ятає» з метою попередження інфарктів та інсультів
Серцево-судинні захворювання посідають перше місце в Україні серед хвороб і зумовлюють майже дві третини всіх випадків смерті в країні. Цей показник залишається одним із найвищих у Європі. Щороку спеціалісти реєструють близько 50 000 українців, які перенесли інфаркт міокарда, з них лише 42% своєчасно отримують ефективну медичну допомогу. Випадків мозкових інсультів ще більше — 111 000. Внаслідок цієї хвороби помирає до 50 000 громадян і ще 20 000 стають інвалідами [1]. Тим не менше, у Всесвітній організації охорони здоров’я зазначають, що 80% передчасних інфарктів та інсультів можна запобігти [2].
У рамках проекту, ініційованого Представництвом міжнародної компанії Польфарма в Україні, запрацював інформаційний сайт acard.in.ua, який складається з двох розділів «Серце, що тебе любить» та «Мозок, який тебе пам’ятає» і надає користувачам вичерпну інформацію про інфаркт та інсульт, відповідно, а також рекомендації щодо їх запобігання.
Крім того, було знято два емоційні відеоролики — дві життєві історії, пов’язані з тими нелегкими випробуваннями, з якими доводиться стикатись людям, коли в їхній сім’ї стається випадок інсульту чи інфаркту.
Дивіться Історію про інсульт та Історію про інфаркт на YouTube-каналі проекту.
«Щодня захворювання серцево-судинної системи, серед яких найпоширеніші інсульт та інфаркт, забирають життя майже 1 000 українців, — зазначає Олег Іркін, доктор медичних наук, старший науковий співробітник відділу реанімації та інтенсивної терапії Національного наукового центру «Інститут кардіології ім. М. Д. Стражеска» Національної академії медичних наук України. — Варто підкреслити, що доволі часто життя людини залежить не тільки від лікаря, але й від нього самого. У моїй практиці непоодинокі випадки, коли пацієнт, відчувши тимчасове полегшення, перестає слідувати рекомендаціям лікаря, приймати профілактичні препарати і через деякий час знову потрапляє у клініку. Однак цього разу його вже привозить швидка допомога. Українці мало обізнані про інфаркт та інсульт, які залишають свій відбиток на звичному стилі життя як пацієнта, так і його сім’ї, рідних і близьких. Насправді попередити хворобу цілком реально. Необхідно дотримуватися належної культури харчування, активного способу життя, виключити шкідливі звички, контролювати рівень артеріального тиску, вміст цукру і холестерину в крові, а також здійснювати медикаментозну профілактику, призначену лікарем. Тим не менше, люди надають перевагу ставити собі діагноз самі, консультуватися з друзями чи сусідами, призначати препарати для лікування, а візит до спеціаліста відкладають на потім, що докорінно відрізняється від правильного підходу до профілактики і терапії в західних країнах. Не дивно, що, за останніми даними, 13,4% пацієнтів з інфарктом в нашій країні вмирають. Це майже удвічі більше, ніж в Європі та США, де цей показник вже наближається до 7-9%. Вкрай важливо проводити освітню роботу і порушувати актуальне для суспільства питання профілактики захворювань, як це робить Польфарма Україна. Завдяки ініціативі, яку зараз розпочала компанія, населення зможе дізнатися про загрози, які несуть інфаркт та інсульт, а також про симптоми і тривожні сигнали, коли слід звертатися за кваліфікованою допомогою. А це означає, що лікар зможе раніше побачити пацієнта, попередити ускладнення і збільшити шанси на порятунок його життя».
Алішер Жураєв, керівник рецептурного напрямку Польфарма Україна: «Вже протягом багатьох десятиліть Польфарма працює у напрямку забезпечення доступу населення до сучасних методів медикаментозної профілактики інфаркту та інсульту. Які б не були важкі часи, компанія знаходила нові сили для організації різних соціально-освітніх кампаній, щоб підтримати пацієнтів та їхнє оточення і захистити їх від хвороб. Проект «Серце, яке тебе любить. Мозок, який про тебе пам’ятає», в рамках якого запущені сайт acard.in.ua та YouTube-канал, створює інформаційний майданчик, який дозволить людям поглянути на проблему інфаркту та інсульту під іншим кутом і серйозно замислитись про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких. Не займатися самолікуванням, а звертатися вчасно до лікаря, проходити обстеження та відповідально ставитися до свого здоров’я. Ми щиро вдячні всім, хто підтримав проект та поділився своїм безцінним досвідом з мільйонами українців, які, маємо надію, розширять свої знання про захворювання та методи профілактики і зможуть врятувати комусь життя».
[1] За даними прес-служби МОЗ України: https://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20150724_f.html
[2] За даними ВООЗ: https://www.who.int/features/qa/27/ru/