Наказ МОЗ України від 09.04.2013 № 285 “Про затвердження графіків розподілу препарату “Метадол” (метадону гідрохлорид) для замісної підтримувальної терапії”
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
09.04.2013 N 285
м.Київ
Про затвердження графіків розподілу препарату “Метадол” (метадону гідрохлорид) для замісної підтримувальної терапії
З метою подальшого провадження замісної підтримувальної терапії для споживачів ін’єкційних наркотиків з опіоїдною залежністю на виконання Закону України “Про затвердження Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки“, здійснення постійного контролю за отриманням та використанням препаратів для замісної підтримувальної терапії, що надані МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні” в якості гуманітарної допомоги в рамках виконання програми “Розбудова довгострокової системи надання комплексних послуг з профілактики ВІЛ/СНІДу, лікування, догляду та підтримки серед груп найвищого ризику та ЛЖВ в Україні” 10-го раунду фінансування Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Графік розподілу препарату “Метадол” (метадону гідрохлорид) відповідно до потреби регіонів для продовження впровадження замісної підтримувальної терапії (таб. “Метадол” 5 мг № 100), що додається.
1.2. Графік розподілу препарату “Метадол” (метадону гідрохлорид) відповідно до потреби регіонів для продовження впровадження замісної підтримувальної терапії (таб. “Метадол” 10 мг № 100), що додається.
1.3. Графік розподілу препарату “Метадол” (метадону гідрохлорид) відповідно до потреби регіонів для продовження впровадження замісної підтримувальної терапії (таб. “Метадол” 25 мг № 100), що додається.
2. Визначити набувачем гуманітарної допомоги у вигляді препарату “Метадол” (метадону гідрохлорид) Київську міську наркологічну клінічну лікарню “Соціотерапія”.
3. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних (міських) державних адміністрацій:
3.1. Визначити відповідними наказами:
3.1.1. Заклади охорони здоров’я, де проводитиметься замісна підтримувальна терапія (далі – ЗПТ).
3.1.2. Кількість пацієнтів, які будуть отримувати це лікування в кожному з визначених закладів охорони здоров’я.
3.1.3. Графіки розподілу препаратів для ЗПТ між закладами, де проводитиметься ЗПТ, відповідно до графіків розподілу, затверджених цим наказом.
3.1.4. Аптечні заклади, які мають ліцензії на право провадження господарської діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, та будуть отримувати, зберігати, здійснювати перевезення, реалізацію (відпуск), використання препарату “Метадол” (метадону гідрохлорид) для відповідних закладів охорони здоров’я, при цьому перевага має бути надана тим аптечним закладам, що здатні зберігати тримісячний запас препарату “Метадол” (метадону гідрохлорид).
3.1.5. Заклади охорони здоров’я, до яких будуть переадресовуватися пацієнти для забезпечення безперервності лікування, та аптечні заклади, через які дані заклади охорони здоров’я отримуватимуть препарати ЗПТ.
3.2. Копії наказів подавати до Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ України, Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, Українського медичного та моніторингового центру з алкоголю та наркотиків МОЗ України та Державної установи “Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України” (далі -ДУ “Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України”).
3.3. Врахувати, що використання препарату “Метадол” (метадону гідрохлорид) для розширення ЗПТ, згідно із затвердженими цим наказом графіками, розпочнеться після використання препаратів “Метадол” та “Метадикт” за графіками, затвердженими наказом МОЗ України від 23.11.2010 № 1036 (зі змінами).
3.4. Забезпечити контроль за збереженням та цільовим використанням препарату “Метадол” (метадону гідрохлорид).
3.5. У разі необхідності здійснювати перерозподіл препарату “Метадол” (метадону гідрохлорид) у межах АР Крим, області або міста наказами відповідних місцевих органів управління у сфері охорони здоров’я, подавати копії наказів до Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ України, Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, Українського медичного та моніторингового центру з алкоголю та наркотиків МОЗ України та ДУ “Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України”.
3.6. Забезпечити безперервність надання ЗПТ пацієнтам, у тому числі в разі їх госпіталізації (планової чи екстреної) до стаціонарних відділень закладів охорони здоров’я (загального профілю чи спеціалізованих) у межах адміністративно-територіальної одиниці, передбачивши механізм забезпечення цих закладів препаратами ЗПТ.
3.7. Забезпечити подання до ДУ “Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України” наступної неперсоніфікованої інформації:
3.7.1. Про загальну кількість пацієнтів, які отримують ЗПТ, та їх розподіл за віком, статтю, стажем споживання наркотичних препаратів, наявністю інфекційної патології (ВІЛ-інфекція/СНІД, туберкульоз, гепатити В та С), за препаратами ЗПТ, які вони отримують (бупренорфіну гідрохлорид, метадону гідрохлорид), а також про середні добові дози цих препаратів.
Термін – щомісяця до 10 числа місяця, наступного за звітним. |
3.7.2. Про кількість препарату “Метадол” (метадону гідрохлорид) у закладах охорони здоров’я і аптечних закладах на перше і останнє число звітного місяця в розрізі дозувань.
Термін – щомісяця до 10 числа місяця, наступного за звітним. |
4. ДУ “Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України” (Н. Нізова), забезпечити моніторинг впровадження ЗПТ і цільового використання препарату “Метадол” (метадону гідрохлорид) у регіонах шляхом:
4.1. Підготовки розподілу, отримання, контролю за призначенням в регіонах препарату “Метадол” (метадону гідрохлорид).
4.2. Збору та аналізу інформації з регіонів про загальну кількість пацієнтів, які отримують ЗПТ, та їх розподіл за віком, статтю, стажем споживання наркотичних препаратів, наявністю інфекційної патології (ВІЛ-інфекція/СНІД, туберкульоз, гепатити В та С), за препаратами ЗПТ, які вони отримують (бупренорфіну гідрохлорид, метадону гідрохлорид ), а також про середні добові дози цих препаратів; про залишки препарату “Метадол” (метадону гідрохлорид) у закладах охорони здоров’я і аптечних закладах на перше і останнє число кожного місяця в розрізі дозувань.
4.3. Подання звітів з аналізом отриманої від регіонів інформації до Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань та дотримання запланованих термінів набору пацієнтів.
Термін – щомісяця до 10 числа місяця, наступного за звітним. |
4.4. Подання, у разі необхідності, до МОЗ України пропозицій про перерозподіл препаратів між АР Крим, областями, містами Київ і Севастополь для забезпечення безперервності лікувального процесу і раціонального використання препаратів “Метадол” (метадону гідрохлорид).
4.5. Забезпечення спільно з ДЗ “Центр медичної статистики МОЗ України” (М. Голубчиков) розробки і подання до МОЗ України на затвердження звітно-облікових форм та інструкцій для їх заповнення, необхідних для збору інформації, передбаченої п. 4.2 цього наказу.
Термін – до 30.11.2013 |
5. ДАК “Ліки України” (Л. Титенко, за згодою) забезпечити:
5.1. Подання заявки до Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України щодо одержання статусу гуманітарної допомоги для препарату “Метадол” (метадону гідрохлорид), що розподіляється відповідно до графіків, затверджених цим наказом.
5.2. Для проведення аналізу якості препарату “Метадол” (метадону гідрохлорид) відповідно до аналітично-нормативної документації на готові лікарські засоби забезпечити отримання на свою адресу стандартного зразка метадону гідрохлориду у кількості п’яти грамів з наступною передачею його до Державного підприємства “Центральна лабораторія з контролю якості лікарських засобів і медичної продукції” Державної служби України з лікарських засобів.
5.3. Комплекс логістичних послуг з митного оформлення, приймання, зберігання, доставки препарату у заклади охорони здоров’я відповідно до графіків розподілу, затверджених цим наказом, та, у разі потреби, утилізації препарату “Метадол” (метадону гідрохлорид) відповідно до вимог законодавства України.
6. Врахувати, що подання відомостей про оціночні потреби у метадоні гідрохлориді до Міжнародного комітету з контролю за наркотиками та контроль за витоком у незаконний обіг препарату “Метадол” (метадону гідрохлорид) у регіонах здійснює Державна служба України з контролю за наркотиками.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра О. Толстанова.
Міністр Р. Богатирьова
Підготувала +Марія Морозова