Законодательство

Наказ МОЗ України від 13.04.2011 № 204 “Про затвердження та впровадження Примірного переліку послуг перинатальної допомоги на всіх етапах її надання”

13/04/2011

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
13.04.2011 N 204
м.Київ
Про затвердження та впровадження Примірного переліку послуг перинатальної допомоги на всіх етапах її надання

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2006 № 1849 “Про затвердження Державної програми “Репродуктивне здоров’я нації” на період до 2015 року” з метою організації системи надання медичних послуг та забезпечення рівного доступу населення до перинатальних послуг відповідної якості та підвищення якості первинної медико-санітарної допомоги

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Примірний перелік послуг перинатальної допомоги на всіх етапах її надання (надалі – Перелік), що додається.

2. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:
2.1. Забезпечити впровадження Переліку на первинному (ПМСД) і вторинному (районному) рівнях надання допомоги.
2.2. Відповідно до Переліку забезпечити контроль за впровадженням послуг перинатальної допомоги на всіх етапах її надання.
2.3. Провести аудит та наступне оснащення закладів охорони здоров’я, насамперед закладів первинного рівня надання медичної допомоги, відповідно до положень Переліку.
2.4. Забезпечити організацію необхідного навчання медичних працівників, які надають послуги відповідно до Переліку.
2.5. Визначити спеціаліста, відповідального за впровадження та моніторинг впровадження Переліку в регіоні.
2.6. Щокварталу до 5 числа місяця, що настає за звітним, забезпечити надання звіту до Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України про впровадження Переліку.
2.7. Наказ довести до відома підпорядкованих закладів охорони здоров’я.

3. Державній установі “Український інститут стратегічних досліджень”, Центру медичної статистики МОЗ України:
3.1. Розробити індикатори якості втілення ефективних перинатальних технологій та механізм впровадження моніторингу цих індикаторів в систему звітно-облікової документації.
3.2. Підготувати та подати до МОЗ протягом півріччя пропозиції щодо оптимальної тривалості індивідуального консультативного прийому в умовах надання амбулаторної акушерської та педіатричної допомоги на первинному та вторинному рівнях.
3.3. Подати пропозиції щодо оптимізації вибору методик і обсягів лабораторної діагностики при наданні перинатальної допомоги на первинному та вторинному рівнях надання медичної допомоги.

4. Департаменту охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення:
4.1. Сприяти науково-методичному супроводу впровадження Переліку.
4.2. Щороку проводити аналіз результатів моніторингу реалізації впровадження Переліку на всіх рівнях надання допомоги з внесенням пропозицій керівництву МОЗ для прийняття управлінських рішень.
4.3. У встановленому порядку залучати до аналізу проблем і розробки пропозицій щодо впровадження Переліку в регіонах українсько-швейцарську програму “Здоров’я матері та дитини”.
4.4. Активізувати роботу щодо перегляду клінічних протоколів з акушерства, гінекології, неонатології та педіатрії з метою оновлення їх змісту, насамперед з огляду на потреби первинного рівня надання допомоги та налагодження взаємодії рівнів і направлення пацієнтів.

Контроль за виконанням наказу покласти на Першого заступника Міністра Аніщенка О. В.

Міністр І.М.Ємець

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ