Законодательство

Наказ МОЗ України від 17.07.1996 № 214 “Про заходи щодо поліпшення організації та підвищення якості гематологічної допомоги населенню України”

Законодательство

Наказ МОЗ України від 17.07.1996 № 214 “Про заходи щодо поліпшення організації та підвищення якості гематологічної допомоги населенню України”

18/01/2020

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
17.07.1996                                                                                                                      N 214
м.Київ
“Про заходи щодо поліпшення організації та підвищення якості гематологічної допомоги населенню України”

Організаційна структура гематологічної допомоги дорослому населенню України – це лікувально-діагностичний комплекс, що складається із гематологічних відділень і гематологічних кабінетів. Крім того, у центральних районних лікарнях є підготовлені з гематології лікарі-терапевти, які здійснюють нагляд за хворими з патологією системи крові за місцем проживання. В Україні функціонують 32 гематологічних відділення, в яких працює 319 лікарів-гематологів. Забезпеченість гематологічними ліжками задовільна і складає 0,31:10000 населення.

Застосування комплексних методів терапії дозволило продовжити термін життя хворих на гострий лейкоз, які перебувають у ремісії, до 3-5 років у 35-40% випадків та віддалити строки інвалідизації хворих на хронічні гемобластози. Проте у діяльності гематологічної служби України існують труднощі та невирішені проблеми: гематологічні відділення і кабінети недостатньо забезпечені необхідною діагностичною апаратурою, інструментами, реактивами та лікувальними препаратами. У більшості областей в гематологічних відділеннях не обладнанні асептичні бокси та палати інтенсивної терапії (реанімаційні палати), що включає можливість застосування нових раціональних програм хіміотерапії з використанням високоактивних протилейкозних препаратів. Повільно впроваджується комп’ютеризація гематологічної служби.

На даний час потребують поновлення положення про гематологічну службу України. Над вирішенням наукових проблем з питань гематології та трансфузіології в Україні працюють Київський науково-дослідний інститут гематології і переливання крові і його Львівській філіал, Київський інститут удосконалення лікарів та ряд інших наукових закладів. Окремі наукові напрями опрацьовуються у комплексі з науково-дослідними інститутами Національної академії та Академії медичних наук України. Ці наукові заклади вивчають питання патогенезу гемобластозів та інших захворювань системи крові, консервування компонентів крові та кісткового мозку, удосконалюються методи діагностики та лікування захворювань системи крові, опрацьовують технології отримання трансфузійних препаратів для клінічного застосування.

З метою поліпшення організації та підвищення якості

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

1.1. Положення про гематологічні відділення обласної (міської) лікарні, додається.

1.2. Положення про гематологічний кабінет консультативної поліклініки обласної (міської) лікарні, додається.

1.3. Положення про денний стаціонар для гематологічних хворих обласної (міської) лікарні, додається.

1.4. Положення про лікаря-гематолога гематологічного відділення обласної (міської) лікарні, додається.

1.5. Положення про головного гематолога управлінь Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, додається.

1.6. Рекомендовані нормативи кількості посад медичного персоналу гематологічних відділень обласних (міських) лікарень додається.

2. Начальнику Головного управління медичної допомоги дорослому населенню Морозову А.М.та головному гематологу МОЗ України Перехрестенку П. М.:

2.1. Проводити щороку поглиблений науковий аналіз захворюваності та стану гематологічної допомоги населенню, результати обговорювати на семінарах обласних гематологів України і вчених радах Київського НДІ гематології та переливання крові.

3. Директору Київського НДІ гематології та переливання крові МОЗ України Перехрестенку П. М.:

3.1. Забезпечити розвиток пріоритетних наукових досліджень з питань патогенезу та патогенетично обгрунованих методів лікування захворювань системи крові, удосконалення методів трансплантації гемопоетичних тканин, застосування гравітаційної хірургії крові та опрацювання технологій отримання трансфузійних препаратів для клінічного застосування.

3.2. Разом з головою проблемної комісії “Гематологія і трансфузіологія” МОЗ України Третяк Н.М.підготувати соціальні замовлення та розв’язання наукових проблем, які потребують першочергового вивчення (ІІІ-й кв. 1996 р.).

4. В.о. генерального директора Українського об’єднання “Укрфармація” Проценко І.П.здійснювати контроль за станом забезпечення обласних гематологічних відділень необхідними протипухлинними, гормональними, антибактеріальними, залізовмісними, гемостатичними препаратами, системами одноразового використання для переливання крові, кровозамінник рідин та хімічними реактивами для проведення спеціалізованих гематологічних обстежень, вживати заходів щодо його поліпшення.

5. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим (пропонувати), начальникам управлінь охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій:

5.1. Передбачити у лікарнях, де розташовані гематологічні відділення, розгортання ліжок у палатах інтенсивної терапії (1 ліжко на 10 гематологічних ліжок).

5.2. Відкрити денні стаціонари і створити необхідні умови для проведення специфічної терапії гематологічним хворим.

5.3. Для поліпшення спеціалізованої медичної допомоги гематологічним хворим довести забезпеченість лікарями-гематологами в цілому для надання амбулаторно-поліклінічної допомоги із розрахунку 1 посада на 100 тис. дорослого населення.

5.4. Переглянути штати гематологічних відділень орієнтовано до рекомендованих нормативів.

5.5. Запровадити у практику роботи гематологічних відділень лікувально-профілактичних закладів перелік обов’язкових досліджень для діагнозування захворювань системи крові.

5.6. При розподілі протипухлинних, гормональних, антибактеріальних гемостатичних, залізовмісних препаратів враховувати потребу в них гематологічних закладів.

5.7. Забезпечити за встановленою нормою для лікарів не рідше, ніж один раз у п’ять років проведення підвищення кваліфікації головних спеціалістів, завідувачів гематологічними відділеннями і кабінетами стажування та інформації у Київському НДІ гематології та переливання крові, в інститутах і на факультетах удосконалення лікарів.

5.8. Застосовувати у практиці роботи гематологічних відділень обласних і міських лікарень ефективні програми лікування та реабілітації з використанням нових вітчизняних препаратів (цитостатиків, імунокоректорів тощо). Впроваджувати сучасні методи лікування гемобластозів та інших захворювань системи крові (уніфіковані, найефективніші програми терапії, променеву терапію, комбіновані, поєднані методи лікування, екстракорпоральну детоксикацію) за методичними показаннями, широко використовувати реабілітаційні заходи.

5.9. Забезпечити повний облік захворювань системи крові, налагодити протягом 1996 року облік гематологічних хворих, які підлягають диспансерному нагляду та лікування у лікаря-гематолога.

Контроль за виконанням цього наказу покладаю на заступника міністра Пономаренка В. М.
Перший заступник міністра                                                                              А.М.Сердюк.
Підготувала +Марія Морозова

Вся інформація про лікарські засоби та їх застосування представлена для ознайомлення і не може вважатися настановою для самостійної діагностики та лікування. Інформація призначена виключно для медичних та фармацевтичних працівників.

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ