Законодательство

Наказ МОЗ України від 22.03.2012 № 190 “Про підсумки роботи з питань охорони праці, безпеки руху автотранспорту та протипожежного захисту об’єктів в системі МОЗ України за 2011 рік”

22/03/2012

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
22.03.2012 N 190
м.Київ
Про підсумки роботи з питань охорони праці, безпеки руху автотранспорту та протипожежного захисту об’єктів в системі МОЗ України за 2011 рік

Проаналізувавши стан охорони праці за 2011 рік, слід відзначити, що загальний рівень виробничого травматизму в закладах охорони здоров’я галузі значно скоротився, в тому числі зі смертельним наслідком.

У результаті виробничого травматизму в цілому по системі МОЗ України у 2011 році отримали травми 335 чоловік, тоді як у 2010 році – 452 (- 25,9 %), (Аналіз виробничого травматизму по системі Міністерства охорони здоров’я України за 2011 рік в порівнянні з 2010 роком наведений у додатку 1), а смертельний травматизм скоротився з 12 до 4 чоловік (у 3 рази).

Випадки зі смертельними наслідками мали місце в закладах та установах охорони здоров’я, підпорядкованих головним управлінням охорони здоров’я Дніпропетровської (2 чоловіка) та Харківської облдержадміністрацій (один чоловік), а також у Буковинському державному медичному університеті (один чоловік). Два чоловіка смертельно травмовано внаслідок дорожньо-транспортних пригод, 1 – внаслідок падіння, 1 – природна смерть.

Зростання загального рівня виробничого травматизму спостерігається в закладах, підпорядкованих головним управлінням охорони здоров’я Дніпропетровської (у 1,2 разу), Київської (у 1,6 разу), управлінню охорони здоров’я Сумської (у 2,8 разу) обласних державних адміністрацій, санаторіях (2 випадки, в 2010 році – 1).

Основними причинами виробничого травматизму є: порушення правил дорожнього руху – 41; порушення трудової і виробничої дисципліни – 28; незадовільний технічний стан виробничих об’єктів, будинків, споруд, території – 26.

На санітарному і спеціальному автотранспорті минулого року сталося 50 дорожньо-транспортних пригод (-18,1 %), у яких загинуло один і травмовано 17 чоловік (-32,0 %), (Аналіз ДТП по системі Міністерства охорони здоров’я України за 2011 рік у порівнянні з 2010 роком наведений у додатку 2). Пригода зі смертельним наслідком сталася на транспорті, підпорядкованому Миколаївському управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації. Зростання кількості дорожньо-транспортних пригод у 2011 році, в порівнянні з 2010 роком, спостерігається на транспорті, підпорядкованому головним управлінням охорони здоров’я Дніпропетровської (у 2 рази), Чернівецької та управлінню охорони здоров’я Сумської обласних державних адміністрацій.

На об’єктах охорони здоров’я минулого року виникло 37 пожеж (+48,0 %) з матеріальними збитками приблизно 3,1 млн.грн. (зростання у 3,9 разу), (Аналіз пожеж, які мали місце в системі Міністерства охорони здоров’я України за 2011 рік у порівнянні з 2010 роком наведений у додатку 3). Найбільше пожеж зі значними матеріальними збитками сталося у закладах, підпорядкованих головним управлінням охорони здоров’я Дніпропетровської, Луганської, Черкаської та Чернівецької областей. Основні причини пожеж: необережне поводження з вогнем – 9, коротке замикання в електромережі – 7, підпал – 9.

З метою подальшого скорочення та попередження виробничого травматизму, дорожньо-транспортних пригод та пожеж

НАКАЗУЮ:

1. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам установ, закладів та підприємств, що належать до сфери управління МОЗ:

1.1. Проаналізувати стан охорони праці, безпеки руху санітарного і спеціального автотранспорту та протипожежного захисту об’єктів за 2011 рік на колегіях, вчених і медичних радах, нарадах та вжити відповідних заходів щодо ліквідації недоліків, які мали місце в підвідомчих закладах.

1.2. Провести позачерговий інструктаж з охорони праці зі всіма працівниками, які працюють на дільницях підвищеної небезпеки, а також інструктаж з питань безпеки дорожнього руху зі всіма водіями санітарного та спеціального автотранспорту.

1.3. Провести повний технічний огляд медичного та технологічного обладнання, заборонити експлуатацію несправного зазначеного обладнання.

1.4. Провести обстеження будинків та споруд з метою безпечної їх експлуатації у пожежонебезпечний період, особливо звернувши увагу на об’єкти з цілодобовим перебуванням людей (гуртожитки, санаторії тощо).

1.5. Забезпечити утримання територій закладів у належному стані під час несприятливих погодних умов (ожеледиця, снігопад тощо).

1.6. Забезпечити подання щокварталу інформації (до 15 числа наступного місяця за звітний період) про стан виробничого травматизму та наявність ДТП і пожеж у підвідомчих закладах.

1.7. Про хід виконання наказу поінформувати Міністерство до 01.06.2012.

2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра – керівника апарату Богачева Р. М.

Віце-прем’єр-міністр України –
Міністр
Р.В.Богатирьова

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ