Законодательство

Наказ МОЗ від 29.12.2005 № 782 “Про затвердження клінічних протоколів з акушерської та гінекологічної допомоги”

Законодательство

Наказ МОЗ від 29.12.2005 № 782 “Про затвердження клінічних протоколів з акушерської та гінекологічної допомоги”

22/11/2019

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
29.12.2005                                                                                                                      N 782
м.Київ
Про затвердження клінічних протоколів з акушерської та гінекологічної допомоги

На виконання доручення Президента України від 06.03.2003 № 1-1/152 п.а.2 з метою уніфікації вимог до обсягів і якості надання акушерської та гінекологічної допомоги

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Клінічні протоколи з акушерської та гінекологічної допомоги:
1.1. Анемія у вагітних.
1.2. Затримка росту плода.
1.3. Передчасний розрив плодових оболонок.
1.4. Клінічено вузький таз.
1.5. Геморагічний шок в акушерстві.
1.6. Медичний аборт.

2. У п.2 підрозділу Умови операції протоколу “Кесарів розтин” затвердженого наказом МОЗ України від 15.12.2003 №582 “Цілий плідний міхур або безводний період тривалістю до 12 годин” цифру 12 замінити на 24.

3. Вважати таким, що втратив чинність клінічний протокол “Геморагічний шок в акушерстві”, затверджений наказом МОЗ України від 31.12.2004 №676.

4. Вважати таким, що втратив чинність клінічний протокол “Медичний аборт”, затверджений наказом МОЗ України від 15.12.2003 №582.

4. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам регіональних органів охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:
4.1. Забезпечити впровадження Клінічних протоколів, що додаються в діяльність лікувально-профілактичних закладів починаючи з 2006 року.
4.2. Організувати здійснення контролю надання акушерсько-гінекологічної допомоги у відповідності до затверджених цим наказом клінічних протоколів.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на Заступника Міністра охорони здоров’я України Ю.О.Гайдаєва.

Міністр                                                                                                          Ю.В.Поляченко

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства охорони здоров’я України

29.12.2005 № 782

 

КЛІНІЧНІ ПРОТОКОЛИ З
АКУШЕРСЬКОЇ ТА ГІНЕКОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ

Клінічні протоколи, затверджені цим наказом розроблені відповідно до чинних нормативів надання акушерсько-гінекологічної допомоги.

Використання клінічних протоколів в практичній діяльності лікаря дозволить стандартизувати та уніфікувати діагностику і лікування, застосовувати методики лікування з доведеною ефективністю, що знижують захворюваність і смертність пацієнта. Це дасть можливість пацієнтам отримувати обґрунтовані діагностику та лікування, а лікарям застосовувати сучасні методики, засновані на науково-доказових засадах.

Клінічні протоколи розроблені на основі науково-доказової медицини.

Науково-доказова медицина (НДМ) визначається як новітня технологія збору, аналізу, синтезу та застосування наукової медичної інформації, яка дозволяє приймати оптимальні клінічні рішення як з погляду допомоги хворому, так і з економічної ефективності. НДМ базується на достовірних доведеннях, передбачає пошук, порівняння, узагальнення та широке поширення доказів з метою використання в інтересах хворого.

Метод узагальнення результатів декількох досліджень для потреб практичної охорони здоров’я отримав назву мета-аналізу, який дозволив вирішити клінічну проблему: порівняння стандарту для оцінки результатів лікування.

Одним із досягнень методології контрольованих досліджень стала розробка та послідовне застосування методів рандомізації ( випадковий розподіл пацієнтів у групах порівняння).

Рівні доказовості:
1. Докази, що отримані у результаті рандомізованих контрольованих досліджень (РКД) або мета-аналізу мають самий високий рівень -А.
2. Дослідження із застосуванням методу “випадок-контроль” або когортного дослідження чи добре спланованого контрольного дослідження без рандомізації – рівень В.
3. Дослідження отримані у результаті експертної оцінки або клінічного досвіду – рівень С.

При організації надання діагностично-лікувальної акушерсько-гінекологічної допомоги використовуються методики та технології усіх рівнів з урахуванням поінформованої можливості пацієнта.

 

ЗМІСТ

 

Анемія у вагітних ……………………………………………………………………..…… 1
Затримка росту плода ……………………………………………………………………..…… 2
Передчасний розрив плодових оболонок ……………………………………………………………………….. 3
Клінічно вузький таз ……………………………………………………………………………. 4
Геморагічний шок в акушерстві ……………………………………………………………………………. 5
Медичний аборт ……………………………………………………………………………. 6

Підготувала +Марія Морозова

Вся інформація про лікарські засоби та їх застосування представлена для ознайомлення і не може вважатися настановою для самостійної діагностики та лікування. Інформація призначена виключно для медичних та фармацевтичних працівників.

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ