Законодательство

Наказ МОЗ від 28.03.2006 № 178 Про Координаційну раду з питань інформатизації системи охорони здоров’я МОЗ України

Законодательство

Наказ МОЗ від 28.03.2006 № 178 Про Координаційну раду з питань інформатизації системи охорони здоров’я МОЗ України

26/11/2019

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
28.03.2006                                                                                                                      N 178
м.Київ
Про Координаційну раду з питань інформатизації системи охорони здоров’я МОЗ України

З метою реалізації Указів Президента України від 20 жовтня 2005 р. №1497 “Про першочергові заходи щодо впровадження новітніх інформаційних технологій” і від 6 грудня 2005 р. №1694 “Про невідкладні заходи щодо реформування системи охорони здоров’я населення“, постанови Кабінету Міністрів України від 6 травня 2005 р. №324 “Про заходи щодо виконання у 2005 році Програми діяльності Кабінету Міністрів України “Назустріч людям” щодо впровадження телемедицини як засобу доступності до якісного медичного обслуговування усього населення, та з метою забезпечення формування в галузі єдиної політики щодо інформатизації

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити склад Координаційної Ради з питань інформатизації системи охорони здоров’я МОЗ України (далі – Координаційна Рада) (додається).

2. Затвердити Положення про Координаційну Раду (додається).

3. Координаційній Раді:

3.1. До 15.04.2006 р. розробити проект “Державної програми інформатизації охорони здоров’я України на 2006-2010 роки”.

3.2. До 10.04.2006 р. підготувати пропозиції щодо організаційних механізмів впровадження телемедицини в систему охорони здоров’я України.

4. Вважати таким, що втратив чинність наказ МОЗ України від 05.05.2003 №147-Адм “Щодо упорядкування впровадження в діяльність лікувально-профілактичних закладів програмних продуктів типу “Поліклініка” та “Стаціонар”.

Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Перший заступник Міністра                                                                      В.Л.Весельський

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом МОЗ України

від 28.03.2006 № 178

Склад Координаційної ради з питань інформатизації
системи охорони здоров’я МОЗ України

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом МОЗ Українивід 28.03.2006 № 178

ПОЛОЖЕННЯ
про Координаційну Раду з питань інформатизації
системи охорони здоров’я МОЗ України

1. Загальні положення

1.1. Координаційна Рада з питань інформатизації системи охорони здоров’я МОЗ України (далі – Координаційна Рада) створюється як колегіальний дорадчий орган МОЗ для забезпечення реалізації державної політики у сфері інформатизації охорони здоров’я.

1.2. Координаційна Рада у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами, наказами МОЗ, а також цим Положенням.

1.3. Координаційна Рада організовує взаємодію між суб’єктами інформатизації охорони здоров’я, іншими організаціями та відомствами з питань інформаційних технологій

.2. Основні завдання Координаційної Ради

2.1. Розробка основних напрямів політики інформатизації охорони здоров’я та шляхів їх реалізації

.2.2. Координація і планування діяльності органів, закладів та установ охорони здоров’я з питань розвитку та впровадження новітніх інформаційних технологій.

2.3. Експертиза проектів і програм з інформатизації охорони здоров’я.

3. Функції Координаційної Ради

3.1. Підготовка пропозицій з пріоритетних напрямів реалізації політики у сфері інформатизації охорони здоров’я, створенню єдиного медичного інформаційного простору.

3.2. Розробка програм з питань інформатизації системи охорони здоров’я.

3.3. Експертиза проектів, концепцій, комплексних і цільових програм розвитку охорони здоров’я в частині інформаційного забезпечення охорони здоров’я.

3.4. Експертиза міжнародних проектів, які містять інформаційні технології та замовником яких є МОЗ України на стадії планування, моніторинг на стадії виконання, а також приймання виконаних проектів.

3.5. Розробка рекомендацій для закладів, установ та організацій охорони здоров’я з використання інформаційних технологій.

3.6. Участь у розробці нормативно-правових актів з питань розвитку і впровадження інформаційних технологій у систему охорони здоров’я.

3.7. Координація формування і використання інформаційних ресурсів закладів та органів управління охорони здоров’я.

3.8. Надання консультативної, методичної та інформаційної допомоги в закладах охорони здоров’я із сучасних інформаційних технологій.

3.9. Координація і участь в організації робіт зі створення, поширення і обслуговування інформаційних та телекомунікаційних систем і мереж, призначених для охорони здоров’я.

3.10. Участь у розробці стандартів обміну медичною інформацією, електронних форм медичної документації та інших стандартів з інформатизації системи охорони здоров’я.

3.11. Розгляд і обговорення пріоритетних питань з освіти і кадрової політики в сфері інформатизації охорони здоров’я.

3.12. Участь у розробці та вирішенні інших пріоритетних питань інформатизації системи охорони здоров’я.

4. Регламент діяльності Координаційної Ради

4.1. Організаційною формою роботи Координаційної Ради є засідання, які проводяться в міру необхідності, але не рідше одного разу на квартал

4.2. Засідання Координаційної Ради проводить голова або один із заступників.

4.3. Координаційна Рада здійснює свою діяльність відповідно до плану, затвердженого її головою.

4.4. Координаційна Рада здійснює свою діяльність на громадських засадах.

4.5. Рішення Координаційної Ради підписуються всіма присутніми на засіданні членами Координаційної Ради і головуючим.

4.6. Рішення Координаційної Ради оформлюються у вигляді протоколів і рекомендацій, затверджуються її головою та є обов’язковими для розгляду і врахування в роботі органів, установ та закладів охорони здоров’я

.5. Права Координаційної РадиКоординаційна Рада має право:

5.1. Залучати вчених і провідних фахівців, представників органів управління та інших спеціалістів для розгляду питань, що належать до її компетенції.

5.2. Запитувати і отримувати у встановленому порядку від працівників МОЗ України, закладів, установ та організацій необхідну інформацію, нормативно-правові акти, довідкові та інші інформаційні матеріали для виконання покладених на неї функцій.

5.3. Заслуховувати на своїх засіданнях інформацію керівників органів, закладів та установ охорони здоров’я з проблем інформатизації охорони здоров’я.5.4. Створювати консультативні та експертні групи і комісії з питань своєї діяльності.

Гайдаєв Ю. О. – Заступник Міністра – голова Координаційної Ради
Пономаренко В. М. – директор Українського інституту громадського здоров’я МОЗ України – заступник голови Координаційної Ради
Члени Координаційної Ради:
Антомонов М. Ю. – зав. відділом медичної інформатики Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва АМН України (за згодою)
Вовк М. Г. – заступник директора Департаменту економіки, фінансів та майнових відносин
Владзімірський А. В. – зав. відділом інформатики і телемедицини Донецького НДІ травматології і ортопедії
Голубчиков М. В. – начальник Центру медичної статистики МОЗ України
Жданова М.П. – заступник директора Департаменту організації та розвитку медичної допомоги населенню
Кальниш В. В. – професор кафедри авіаційної, морської медицини і психофізіології Української військово-медичної академії (за згодою)
Коваленко О. С. – зав. відділом медичних інформаційних систем Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій і систем НАН і МОН України (за згодою)
Ковальчук О. П. – головний спеціаліст Юридичного управління
Лещук Н. М. – завідувач відділом інформатизації охорони здоров’я Українського інституту громадського здоров’я МОЗ України
Лихотоп Р.Й. – начальник відділу інформаційно-аналітичного забезпечення та зв’язків із громадськістю МОЗ України
Майоров О. Ю. – зав. кафедрою клінічної інформатики та інформаційних технологій в управлінні охороною здоров’я Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України, головний спеціаліст МОЗ з питань інформатизації системи охорони здоров’я
Мінцер О. П. – зав. кафедрою медичної інформатики Київської медичної академії післядипломної освіти ім. М.Л.Шупика
Омельчук С. А. – начальник відділу організації і управління нормативного та інформаційного забезпечення санепідслужби Департаменту державного санітарно-епідеміологічного нагляду
Пархоменко І. М. – директор Міжнародного центру телемедицини (за згодою)
Пєнкін Ю. М. – зав. кафедри інформаційних технологій Національного фармацевтичного університету
Фещенко І. І. – заступник директора Департаменту кадрової політики, освіти і науки
Яценко В. П. – зав. кафедрою медичної кібернетики і телемедицини (МКТМ) Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” (за згодою)

Підготувала +Мария Морозова

Вся інформація про лікарські засоби та їх застосування представлена для ознайомлення і не може вважатися настановою для самостійної діагностики та лікування. Інформація призначена виключно для медичних та фармацевтичних працівників.

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ