Законодательство

Проект адаптованої клінічної настанови “Диспепсія” Проект наказу МОЗ “Про затвердження та впровадження уніфікованого клінічного протоколу медичної допомоги “Диспепсія”

12/01/2012

Дата:
Статус: Проект – громадське обговорення

 

Повідомлення про оприлюднення

Проект адаптованої клінічної настанови “Диспепсія”

Проект наказу МОЗ “Про затвердження та впровадження уніфікованого клінічного протоколу медичної допомоги “Диспепсія”

Пояснювальна записка


 

ПОВІДОМЛЕННЯ
про оприлюднення
проекту адаптованої клінічної настанови “Диспепсія” та проекту наказу МОЗ “Про затвердження та впровадження уніфікованого клінічного протоколу медичної допомоги “Диспепсія”

 

На виконання пп. 5.3, 5.4. Національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженого Указом Президента України від 27 квітня 2011 року №504/2011 та рішення розширеної апаратної наради Міністерства охорони здоров’я України за участю Національної академії медичних наук України від 13.09.2011 відповідно до наказу МОЗ України від 30.08.2011 № 550 “Про створення мультидисциплінарних робочих груп з опрацювання медичних стандартів та уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги на засадах доказової медицини”, робочою групою за участю провідних профільних спеціалістів медичної галузі розроблено проект адаптованої клінічної настанови “Диспепсія” та проект наказу МОЗ “Про затвердження та впровадження уніфікованого клінічного протоколу медичної допомоги “Диспепсія”, розроблених на засадах доказової медицини.

Проект настанови та проект наказу, повідомлення про оприлюднення проектів розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я України: moz.gov.ua .

Пропозиції та зауваження просимо надсилати впродовж місяця з дня оприлюднення до Департаменту лікувально-профілактичної допомоги МОЗ України або в електронному вигляді: [email protected],

контактна особа – Ліщишина О.М.(тел.             044-536-13-40      )

 

 

ПРОЕКТ

 

Пояснювальна записка
до проекту наказу МОЗ України
“Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів з проблеми “Диспепсія”, розроблених на засадах доказової медицини”

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект наказу МОЗ України “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів з проблеми “Диспепсія”, розроблених на засадах доказової медицини (далі – Наказ) робочою групою за участю провідних профільних спеціалістів медичної галузі відповідно до пп. 5.3, 5.4. Національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженого Указом Президента України від 27 квітня 2011 року №504/2011 та рішення розширеної апаратної наради МОЗ України за участю Національної Академії медичних наук України від 13.09.2011 відповідно до наказу МОЗ України від 30.08.2011 № 550 “Про створення мультидисциплінарних робочих груп з опрацювання медичних стандартів та уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги на засадах доказової медицини”.

Диспептичні розлади відносяться до найбільш поширених гастроентерологічних скарг. У 3% хворих, що вперше звернулися за медичною допомогою, основна скарга – диспепсія. За результатами опитування, лише 1/4 хворих з диспепсією звертаються до лікаря. Функціональні розлади шлунка як самостійна нозологічна форма частіше зустрічається у чоловіків молодого віку, складають від 1,5 до 58,8% серед гастродуоденальної патології у осіб молодого віку. Розбіжність даних про частоту функціональних розладів шлунка відображає різні погляди авторів на сутність захворювання, а також рівень проведеного обстеження, не дозволяє відмежувати функціональні розлади шлунка від інших захворювань гастродуоденальної системи (хронічного гастриту, дуоденіту). Порушення різних функцій шлунка можна виявити практично у кожного хворого з тяжким перебігом позашлункових захворювань, проте вони рідко протікають самостійно і звичайно не діагностуються.

2. Мета та шляхи її досягнення

Метою Наказу є оптимізація надання медичної допомоги, насамперед первинної, пацієнтам з підозрюваним та встановленим діагнозом “диспепсія” на основі застосування медичних втручань з доведеною ефективністю, зменшення захворюваності, своєчасне виявлення пацієнтів, хворих на диспепсію, єдиний підхід до визначення захворювання, діагностики та лікування..

3. Правові аспекти

– Наказ МОЗ України та АМН України від 19.02.2009 р. № 102/18 “Про затвердження Уніфікованої методики з розробки клінічних настанов, медичних стандартів, уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги, локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнтів) на засадах доказової медицини (частина перша)”.

Наказ МОЗ України та АМН України від 03.11.2009 р. № 798/75 “Про затвердження Уніфікованої методики з розробки клінічних настанов, медичних стандартів, уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги, локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнтів) на засадах доказової медицини (частина друга)”.

Наказ МОЗ України від 27.09.2010 р. № 810 “Про затвердження переліку тем клінічних настанов та уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги для опрацювання в 2010-2011 роках”.

Наказ МОЗ України від 27.09.2010 р. № 819 “Про розробку, апробацію та впровадження медико-технологічних стандартів та нормативів у галузі охорони здоров’я”.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття Наказу не потребує додаткових коштів.

5. Позиція заінтересованих органів

Наказ не потребує погодження з іншими відомствами.

6. Регіональний аспект

Наказ не потребує погодження з територіальними органами охорони здоров’я.

7. Запобігання корупції

Наказ не має правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Наказу розміщено для громадського обговорення на офіційному сайті МОЗ України, опрацьовано головними профільними позаштатними спеціалістами МОЗ України, розглянуто на засіданнях робочої групи МОЗ.

9. Позиція соціальних партнерів

Наказ не потребує погодження з громадськими організаціями.

10. Прогноз результатів

Прийняття Наказу дозволить організувати медичну допомогу пацієнтам з диспепсією, розмежувати завдання різних рівнів медичної допомоги та поліпшити якість медичної допомоги відповідно до сучасних наукових знань.

Заступник Міністра О.К.Толстанов

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ