Законодательство

Проект наказу МОЗ “Про удосконалення надання хірургічної допомоги дітям в Україні”

10/04/2012

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
N
м.Київ

Повідомлення про оприлюднення

Проект наказу МОЗ “Про удосконалення надання хірургічної допомоги дітям в Україні”


 

Повідомлення про оприлюднення
проекту наказу МОЗ
“Про удосконалення надання хірургічної допомоги дітям в Україні”

 

З метою реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я, забезпечення своєчасної кваліфікованої хірургічної допомоги дітям, робочою групою за участю головних позаштатних спеціалістів МОЗ України провідних профільних спеціалістів медичної галузі та провідних спеціалістів НАМН України розроблено проект наказу МОЗ “Про удосконалення надання хірургічної допомоги дітям в Україні

 

Проект наказу та повідомлення про оприлюднення проекту розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я України: moz.gov.ua .

 

Пропозиції та зауваження просимо надсилати в термін з 10.04.2012 року до 10.05.2012 року: (е-mail: k [email protected] ),

контактна особа – Нестерець Олена Леонідівна (тел.             044 253 72 71      ).

Директор Департаменту С.І.Осташко

 

ПРОЕКТ

Про удосконалення надання хірургічної допомоги дітям в Україні

 

Лікувально-профілактичними закладами України проводиться значна робота по удосконаленню надання хірургічної допомоги дітям, мета якої – забезпечення умов для народження і розвитку здорової дитини. На сьогодні налагоджена система надання ургентної та планової допомоги дітям з хірургічною патологією, починаючи з періоду новонародженості до 18 років. Разом з тим кількісні і якісні показники функціонування дитячої хірургічної служби не досягли належного рівня, а якість хірургічної допомоги дітям не відповідає сучасним вимогами і потребує удосконалення.

 

НАКАЗУЮ:

1. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

1.1. Укомплектувати вакантні посади дитячих хірургів відповідно до наказу МОЗ України №33 від 23.03.2000 “Про штатні формування та типові штати закладів охорони здоров’я”, насамперед у лікувально-профілактичних закладах районної мережі та амбулаторно-поліклінічних закладах.

1.2. Вжити заходів щодо оптимізації ліжкового фонду згідно з чинними нормативами та забезпечити його ефективне використання.

1.3. Забезпечити оснащення хірургічних стаціонарів медичною апаратурою, обладнанням, устаткуванням згідно з табелем оснащення, затвердженим Наказом МОЗ України №1084 від 31.12.2009 року “Про затвердження табелів оснащення виробів медичного призначення структурних підрозділів закладів охорони здоров’я”,

1.4. Визначити пріоритетні та першочергові заходи щодо поліпшення фінансування та матеріально-технічного забезпечення дитячої хірургічної служби регіону.

1.5. Забезпечити доступність дитячого населення до амбулаторної та стаціонарної хірургічної допомоги всіх рівнів, а також спадкоємність у роботі стаціонарних хірургічних закладів та закладів амбулаторно-поліклінічної служби.

1.6. Забезпечити госпіталізацію хірургічних хворих у відповідності до існуючого розподілу лікувальних закладів за рівнями надання хірургічної допомоги (первинної, спеціалізованої, високоспеціалазованої) та акредитаційного рівня лікувальної установи.

1.7. Забезпечити впровадження сучасних медичних технологій та стандартів діагностики і лікування хірургічної патології у дітей, які базуються на принципах доказової медицини;

1.8. Забезпечити своєчасну підготовку та перепідготовку кадрів хірургічної служби, систематичне підвищення кваліфікації спеціалістів.

2. Головними закладами з питань надання хірургічної допомоги дітям вважати Національну дитячу спеціалізовану лікарню „Охматдит” МОЗ України, Національну медичну академію післядипломної освіти імені П.Л.Шупика МОЗ України та ДУ „Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України”.

3. Департаменту охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України, Управлінням контролю якості медичних послуг МОЗ України, Центром медичної статистики МОЗ України та ДУ „Український інститут стратегічних досліджень” МОЗ України:

3.1. Забезпечити розробку та впровадження в роботу лікувальних закладів усіх рівнів єдину технологію безперервного підвищення та постійного контролю якості надання хірургічної допомоги дітям та впровадження сучасних медичних технологій при наданні хірургічної допомоги дітям України;

3.2. Протягом 2011 – 2012 років розробити та надати для затвердження до МОЗ України медичні стандарти та клінічні протоколи за спеціальністю „Дитяча хірургія”, основані на принципах доказової медицини;

3.3. Розробити за затвердженими медичними стандартами/протоколами індикатори якості хірургічних послуг, які мають бути еталонною основою для аналізу і оцінки якості хірургічної допомоги дітям;

3.4. Забезпечити планову розробку та перегляд медичних стандартів/клінічних протоколів з хірургічної патології дитячого віку.

4. Головному позаштатному спеціалісту МОЗ України зі спеціальності „дитяча хірургія” забезпечити:

4.1. Створення ефективних, адаптованих до даного регіону, стандартів надання хірургічної допомоги дітям різних вікових категорії та клінічних протоколів, починаючи від періоду новонародженості до 18-річного віку;

4.2. Широке обговорення медичних стандартів/протоколів, основаних на принципах доказової медицини, зі спеціальності „Дитяча хірургія” для амбулаторної та стаціонарної хірургічної допомоги дітям;

4.3. Контроль за впровадженням сучасних медичних технологій при наданні хірургічної допомоги дітям України.

4.4. Моніторинг за діяльністю дитячої хірургічної служби в Україні.

4.5. Щорічний аналіз роботи служби та звітування на апаратних нарадах МОЗ України.

4.6. Проведення семінарів, конференцій, нарад, тренінгів з актуальних питань дитячої хірургії.

5. Керівникам лікувально-профілактичних закладів, підпорядкованих МОЗ:

5.1. Взяти під особистий контроль організацію надання невідкладної хірургічної допомоги новонародженим і дітям раннього віку.

5.2. Важати обов’язковою спеціалізацію у НМАПО ім. П.Л.Шупика лікарів-хірургів загального профілю з питань лікування дітей з хірургічною патологією.

5.3. Заборонити проведення оперативних втручань дітям хірургами загального профілю, які не мають для цього належної підготовки і дозволу. Відповідальними за надання хірургічної допомоги дітям в районах, де не виділені штатні ставки дитячих хірургів, призначити хірургів вищої або першої кваліфікаційної категорії, сертифікованих з дитячої хірургії.

5.4. Забезпечити неухильне виконання наказу МОЗ України від 30.03.2004р. № 88-Адм „Про затвердження Протоколів лікування дітей зі спеціальності „Дитяча хірургія”.

5.5. Забезпечити організацію амбулаторного прийому дитячого хірурга в поліклініках регіону;

6. Головним позаштатним дитячим хірургам органів охорони здоров’я:

6.1. Здійснювати систематичний контроль за якістю надання хірургічної допомоги дітям з аналізом випадків пізньої госпіталізації, ускладнень і летальності на різних рівнях надання медичної допомоги.

6.2. Заборонити здійснення оперативних втручань на рівні районів дітям до 6 років; надавати хірургічну допомогу дітям лікарями-хірургами відповідно до їх кваліфікаційної категорії;

6.3. Забезпечувати доступність хірургічної допомоги дітям шляхом організації виїзних бригад дитячих хірургів і анестезіологів для роботи у районах.

6.4. Створити спеціалізовані бригади лікарів-дитячих хірургів, анестезіологів, медичних сестер для надання хірургічної допомоги новонародженим.

6.5. Залучати до консультативно-лікувальної роботи при складній хірургічній патології, атиповому або ускладненому до- і післяопераційному перебігу співробітників профільних кафедр медичних вищих навчальних закладів та закладів післядипломної освіти і консультантів суміжних спеціальностей з числа ведучих спеціалістів області і країни;

6.6. Розробити заходи щодо удосконалення проведення атестації дитячих хірургів; атестацію проводити тільки після проходження лікарями курсів тематичного удосконалення і передатестаційних циклів з фаху „дитяча хірургія”; призначати і підтверджувати вищу кваліфікаційну категорію тим хірургам, які якісно виконують хірургічні втручання високого ступеня складності;

6.7. Неухильно дотримуватися і контролювати етапність надання хірургічної допомоги дітям, намагатися зосередити всю планову та ургентну хірургічну допомогу дітям в спеціалізованих дитячих хірургічних відділеннях.

7. Департаменту кадрової політики, освіти та науки та запобігання корупції Департаменту охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення, Управлінню контролю якості медичних послуг МОЗ України організувати розробку та впровадження в програми післядипломної освіти лікарів-дитячих хірургів питань управління якістю медичної допомоги, нові лікувально-діагностичні технології з засвоєнням практичних навичок та хірургічних прийомів, які сприятимуть якісній підготовці фахівців з дитячої хірургії.

8. Затвердити:

8.1 Примірне положення про надання хірургічної допомоги дітям України (додається).

8.2 Інструкцію по веденню хворих із гострими захворюваннями черевної порожнини на догоспітальному етапі (додається).

8.3 Інструкцію по веденню хворих із гострими хірургічними захворюваннями на госпітальному етапі (додається).

8.4 Зразок усвідомленої згоди батьків на виконання операції (маніпуляції) дитині (додається).

8.5 Інструкцію про порядок організації проведення консультацій та консиліумів (додається).

8.6 Примірне положення про обласний центр дитячої хірургії (додається).

8.7 Примірне положення про лікаря-дитячого хірурга дитячої міської поліклініки (поліклінічного відділення, дитячої консультації) (додається).

8.8 Примірне положення про відділення дитячої хірургії (додається).

8.9 Примірне положення про відділення хірургії новонароджених (додається).

8.10 Примірне положення про завідувача хірургічним відділенням (додається).

8.11 Примірне положення про лікаря-хірурга дитячого відділення (додається).

8.12 Примірне положення про відповідального хірурга (додається).

9 Контроль за виконанням наказу покласти на Першого заступника Міністра Моісєнко Р. О.

Віце-прем’єр-міністр- Міністр Р.В.Богатирьова

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ