Законодательство

Проект наказу МОЗ “Про удосконалення отоларингологічної допомоги дітям в Україні”

10/04/2012

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
N
м.Київ

Повідомлення про оприлюднення

Проект наказу МОЗ “Про удосконалення отоларингологічної допомоги дітям в Україні”


 

Повідомлення про оприлюднення
проекту наказу МОЗ
“Про удосконалення отоларингологічної допомоги дітям в Україні”

 

З метою реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я, забезпечення своєчасної кваліфікованої отоларингологічної допомоги дітям, робочою групою за участю головних позаштатних спеціалістів МОЗ України провідних профільних спеціалістів медичної галузі розроблено проект наказу МОЗ “Про удосконалення надання хірургічної допомоги дітям в Україні

 

Проект наказу та повідомлення про оприлюднення проекту розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я України: moz.gov.ua .

 

Пропозиції та зауваження просимо надсилати в термін з 10.04.2012 року до 10.05.2012 року: (е-mail: k [email protected] ),

контактна особа – Нестерець Олена Леонідівна (тел.             044 253 72 71      ).

Директор Департаменту С.І.Осташко

 

ПРОЕКТ

Про удосконалення надання отоларингологічної

допомоги дітям в Україні

Відповідно до пункту 7 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 року № 1542 зі змінами згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 101 від 27.02.2008 року, та з метою підвищення якості і удосконалення організації надання отоларингологічної допомоги дітям України, зменшення рівня ЛОР-захворюваності, зниження рівня інвалідності та смертності від захворювань вуха, горла і носа

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

1.1. Положення про надання отоларингологічної допомоги дітям України (додається).

1.2. Примірну кваліфікаційну характеристику лікаря-отоларинголога дитячого (додається).

1.3. Примірне положення про головного позаштатного спеціаліста МОЗ України зі спеціальності „Дитяча отоларингологія” (додається).

1.4. Примірне положення про головного позаштатного спеціаліста зі спеціальності „Дитяча отоларингологія” МОЗ АР Крим, управління (головного управління) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (додається).

1.5. Примірне положення про головного позаштатного спеціаліста зі спеціальності „Дитяча отоларингологія” управління охорони здоров’я міських, відділу охорони здоров’я районних державних адміністрацій (додається).

1.6. Примірне положення про обласний (регіональний) центр дитячої отоларингології (додається).

1.7. Примірне положення про дитяче отоларингологічне відділення (додається).

1.8. Примірний перелік операцій, що проводяться в дитячих отоларингологічних відділеннях (додається).

1.9. Примірний табель оснащення дитячого отоларингологічного відділення (додається).

1.10. Примірну інструкцію про порядок організації проведення консультацій та консиліумів (додається).

1.11. Примірний зразок інформованої згоди батьків на виконання операції (маніпуляції) дитині (додається).

1.12. Примірне положення про завідувача дитячого отоларингологічного відділення (додається).

1.13. Примірне положення про лікаря-отоларинголога дитячого отоларингологічного відділення (додається).

1.14. Примірне положення про лікаря-отоларинголога дитячого дитячої міської поліклініки (поліклінічного відділення, дитячої консультації) (додається).

1.15. Примірний перелік операцій та маніпуляцій, що проводяться в кабінетах лікаря-отоларинголога дитячого дитячої міської поліклініки (поліклінічного відділення, дитячої консультації) (додається).

1.16. Примірний табель оснащення кабінету лікаря-отоларинголога дитячого дитячої міської поліклініки (поліклінічного відділення, дитячої консультації) (додається).

2. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

2.1. Укомплектувати вакантні посади лікарів-отоларингологів дитячих відповідно до наказу МОЗ України від 23.03.2000 №33 „Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я”, насамперед у лікувально-профілактичних закладах районної мережі та амбулаторно-поліклінічних закладах, з розрахунку 1 посада на 10 тис. дитячого населення, але не менше 1 посади в кожному районі.

2.2. Встановити чисельність посад лікарів-отоларингологів дитячих у дитячих отоларингологічних відділеннях з розрахунку: у районних та міських лікарнях – одна посада на 15-20 дитячих отоларингологічних ліжок (15 – при хірургічній активності не менше 50%; у дитячих обласних клінічних лікарнях – одна посада на 12-15 дитячих отоларингологічних ліжок відділення або центру.

2.3. Забезпечити організацію амбулаторного прийому лікаря-отоларинголога дитячого та виділити посади лікарів для забезпечення цілодобового чергування у дитячому отоларингологічному відділенні (центрі) дитячих обласних лікарень та консультативні ставки з розрахунку 2000 консультацій на одну ставку на рік.

2.4. Встановити навантаження лікаря-отоларинголога дитячого в поліклініці з розрахунку: у поліклініках міських дитячих клінічних лікарень та центральних районних лікарень 4-5 хворих на годину; у поліклініках дитячих обласних клінічних лікарень – 3-4 хворих на годину на консультативному прийомі.

2.5. Вжити заходів щодо оптимізації ліжкового фонду згідно з чинними нормативами та забезпечити його ефективне використання.

2.6. Забезпечити оснащення дитячих отоларингологічних відділень медичною апаратурою, обладнанням, устаткуванням згідно з табелем оснащення (додається), визначити пріоритетні та першочергові заходи щодо поліпшення фінансування та матеріально-технічного забезпечення дитячої ЛОР-служби регіону.

2.7. Забезпечити наявність тридобового запасу медикаментів, препаратів крові та її компонентів для надання невідкладної допомоги дітям з ЛОР-патологією.

2.8. Забезпечити госпіталізацію хворих із захворюваннями ЛОР-органів відповідно до існуючого розподілу лікувальних закладів за рівнями надання допомоги (спеціалізованої, високоспеціалізованої) та акредитаційного рівня лікувальної установи.

2.10. Забезпечити впровадження сучасних медичних технологій, стандартів та протоколів діагностики і лікування захворювань вуха, горла та носа у дітей, які базуються на принципах доказової медицини.

2.11. Забезпечити своєчасну підготовку та перепідготовку кадрів дитячої ЛОР-служби, систематичне підвищення кваліфікації спеціалістів.

2.13. Вважати обов’язковою спеціалізацію з дитячої отоларингології лікарів – отоларингологів, які надають медичну допомогу дітям.

2.14. Відповідальними за надання отоларингологічної допомоги дітям в районах, де не виділені штатні ставки лікарів-отоларингологів дитячих, призначити лікарів-отоларингологів вищої або першої кваліфікаційної категорії, які мають відповідну підготовку та сертифікат спеціаліста лікаря-отоларинголога дитячого.

2.15. Забезпечити неухильне виконання наказу МОЗ України від 21.04.2005 №181 „Про затвердження Протоколів лікування дітей зі спеціальності „Дитяча отоларингологія” (зі змінами).

2.16. Забезпечити спадкоємність роботи дитячих отоларингологічних відділень та амбулаторно-поліклінічної служби.

2.17. Здійснювати систематичний контроль за якістю надання отоларингологічної допомоги дітям з аналізом випадків пізньої госпіталізації, ускладнень і летальності на різних рівнях надання медичної допомоги.

2.18. Заборонити здійснення планових оперативних втручань дітям під місцевим знеболенням; надавати хірургічну отоларингологічну допомогу дітям лікарями-отоларингологами дитячими відповідно до їх кваліфікаційної категорії.

2.19. Ширше залучати до консультативно-лікувальної роботи при складній ЛОР-патології, атиповому або ускладненому до- і післяопераційному перебігу співробітників профільних кафедр вищих навчальних закладів і консультантів суміжних спеціальностей з числа провідних спеціалістів області і країни.

2.20. Атестацію головних позаштатних спеціалістів МОЗ АР Крим, управлінь (головних управлінь) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій зі спеціальності “Дитяча отоларингологія” здійснювати виключно в Центральній атестаційній комісії МОЗ України, інших лікарів-отоларингологів дитячих – відповідними атестаційними комісіями регіонів.

2.21. Неухильно дотримуватися і контролювати етапність надання хірургічної отоларингологічної допомоги дітям, зосередити надання планової та ургентної хірургічної отоларингологічної допомоги дітям у дитячих отоларингологічних відділеннях.

2.22. При відсутності в регіоні можливості надання медичної допомоги відповідного рівня дітям із захворюваннями ЛОР-органів за узгодженням із головним позаштатним спеціалістом МОЗ України зі спеціальності “Дитяча отоларингологія” направляти їх на лікування до НДСЛ “Охматдит”, ДУ “Інститут отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка АМН України” (за згодою) та в інші спеціалізовані центри.

3. Визначити головним закладом з питань надання отоларингологічної допомоги дітям Національну дитячу спеціалізовану лікарню „Охматдит” МОЗ України.

4. Директору Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України, головному позаштатному спеціалісту МОЗ України зі спеціальності „Дитяча отоларингологія” забезпечити:

4.1. Розробку клінічних протоколів надання отоларингологічної допомоги дітям різних вікових категорій, починаючи від періоду новонародженості до 18-річного віку.

4.2. Широке обговорення проектів медичних стандартів/протоколів зі спеціальності „Дитяча отоларингологія”, основаних на принципах доказової медицини, для надання амбулаторної та стаціонарної отоларингологічної допомоги дітям.

4.3. Контроль за впровадженням сучасних медичних технологій надання отоларингологічної допомоги дітям в Україні.

4.4. Моніторинг за діяльністю дитячої отоларингологічної служби в Україні.

4.5. Щорічний аналіз роботи служби та звітування на отоларингологічних конференціях.

4.6. Проведення семінарів, конференцій, нарад, тренінгів тощо з актуальних питань дитячої отоларингології.

5. Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення, Департаменту управління та контролю якості медичних послуг, Центру медичної статистики МОЗ України, ДУ „Український інститут стратегічних досліджень” МОЗ України разом з головним позаштатним спеціалістом МОЗ України зі спеціальності „Дитяча отоларингологія” та Генеральним директором НДСЛ “Охматдит”:

5.1. Забезпечити розробку та впровадження в роботу лікувальних закладів усіх рівнів індикаторів безперервного підвищення та постійного контролю якості надання отоларингологічної допомоги дітям та впровадження сучасних медичних технологій при наданні отоларингологічної допомоги дітям України.

5.2. Забезпечити планову розробку та перегляд медичних стандартів/клінічних протоколів з отоларингологічної патології дитячого віку.

5.3. Створити на базі дитячого отоларингологічного відділення НДСЛ “Охматдит” Український центр для лікування дітей із захворюваннями вуха та верхніх дихальних шляхів та оснастити його сучасною медичною апаратурою.

6. Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення, Департаменту управління та контролю якості медичних послуг, Управлінню освіти та науки організувати розробку та впровадження в програми післядипломної освіти лікарів-отоларингологів дитячих питань управління якістю медичної допомоги, нові лікувально-діагностичні технології із засвоєнням практичних навичок та хірургічних прийомів, які сприятимуть якісній підготовці фахівців з дитячої отоларингології.

7. Виключити пункт 19.1. додатку до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 20.09.1993 р. № 208 “Тимчасові кваліфікаційні характеристики фахівців з лікарських спеціальностей Частина третя”.

8. Контроль за виконанням наказу покласти на Першого заступника Міністра Моісеєнко Р. О.

Віце-прем’єр-міністр- Міністр   Р.В.Богатирьова

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ