Законодательство

Проект наказу МОЗ “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів, розроблених на засадах доказової медицини” (інсульт)

27/01/2012

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
N
м.Київ

Повідомлення про оприлюднення

Проект наказу МОЗ “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів, розроблених на засадах доказової медицини”

Пояснювальна записка

 

Повідомлення про оприлюднення
проекту наказу МОЗ

 

“Про затвердження та впровадження медико-технологічних
документів, розроблених на засадах доказової медицини”

На виконання пп. 5.3, 5.4. Національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженого Указом Президента України від 27 квітня 2011 року №504/2011 та рішення розширеної апаратної наради Міністерства охорони здоров’я України за участю Національної Академії медичних наук України від 13.09.2011 відповідно до Наказу МОЗ України від 30.08.2011 № 550 “Про створення мультидисциплінарних робочих груп з опрацювання медичних стандартів та уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги на засадах доказової медицини”, робочою групою за участю провідних профільних спеціалістів медичної галузі розроблено проект наказу МОЗ “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів, розроблених на засадах доказової медицини”

Проект наказу та повідомлення про оприлюднення проекту розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я України: moz.gov.ua .

Пропозиції та зауваження просимо надсилати впродовж місяця з дня оприлюднення до Департаменту лікувально-профілактичної допомоги МОЗ України або в електронному вигляді: [email protected] ,

контактна особа – Ліщишина О.М.(тел.  044-536-13-40 )

 

Проект наказу

Про затвердження та впровадження

медико-технологічних документів,

розроблених на засадах доказової

медицини

На виконання пп. 5.3, 5.4. Національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженого Указом Президента України від 27 квітня 2011 року №504/2011 та рішення розширеної апаратної наради Міністерства охорони здоров’я України за участю Національної Академії медичних наук України від 13.09.2011 відповідно до Наказу МОЗ України від 30.08.2011 № 550 “Про створення мультидисциплінарних робочих груп з опрацювання медичних стандартів та уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги на засадах доказової медицини”

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Уніфікований клінічний протокол первинної і вторинної медичної допомоги при гострих порушеннях мозкового кровообігу.

2. Рекомендувати ректорам вищих медичних навчальних закладів, головним лікарям закладів охорони здоров’я, професійним медичним організаціям та асоціаціям, іншим зацікавленим громадським організаціям, діяльність яких спрямовується на поліпшення якості медичної допомоги використовувати адаптовані клінічні настанови “Рекомендації щодо ведення хворих з ішемічним інсультом та транзиторною ішемічною атакою”, “Реабілітація, профілактика і лікування ускладнень та планування виписки при ішемічному інсульті”, “Сучасні принципи діагностики та лікування хворих із гострим ішемічним інсультом та ТІА” як джерела інформації про найкращу медичну практику

3. Департаменту лікувально-профілактичної допомоги МОЗ України (Хобзей М. К.) забезпечити перегляд та оновлення медико-технологічних документів, затверджених в пп. 1, 2 наказу, не пізніше 2015 року.

3. Департаменту лікувально-профілактичної допомоги МОЗ України (Хобзей М. К.), Департаменту охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення (Осташко С. І.), Управлінню контролю якості медичних послуг МОЗ України (Худошина О. В.) відповідно до покладених завдань та функцій здійснювати контроль за дотриманням уніфікованого клінічного протоколу медичної допомоги в практиці сімейних лікарів/лікарів загальної практики та закладів охорони здоров’я відповідно їх компетенції під час ліцензування та акредитації.

4. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити:

4.1. Розробку в підпорядкованих закладах охорони здоров’я протягом 3-х місяців локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнтів) на основі уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги, затверджених в п. 1 наказу, відповідно Уніфікованої методики з розробки клінічних настанов, медичних стандартів, уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги, локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнтів) на засадах доказової медицини”, затвердженої наказами МОЗ України та АМН України від 19.02.2009 р. № 102/18 та від 3.11.2009 р. № 798/75.

4.2. Впровадження та моніторинг дотримання в підпорядкованих закладах охорони здоров’я локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнта) при наданні медичної допомоги хворим.

5. ДП “Державний експертний центр МОЗ України” (Бліхар В. Є.) забезпечити внесення медико-технологічних документів до галузевого реєстру медико-технологічних документів.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра О.К.Толстанова.

Міністр О.В.Аніщенко

  Пояснювальна записка

до проекту наказу МОЗ

 

“Про затвердження та впровадження медико-технологічних
документів, розроблених на засадах доказової медицини “

Короткий опис проблеми. Актуальність для України.

В Україні за рік реєструють близько 110 тис. мозкових інсультів, з яких біля 40 тис. закінчуються летально. За період 2000-2010 рр. кількість інсультів в Україні збільшилася у 1,6 раза, а всіх цереброваскулярних захворювань — з 3,4 до 4,5%. Ризик розвитку інсульту зростає зі збільшенням віку. Так, у молодому віці він виникає у 1 з 30 тис. осіб, у віці 75-84 років — у 1 з 45 осіб. Слід відзначити, що у осіб віком старше 25 років захворюваність і смертність від інсульту підвищується у 2 рази з кожним десятиліттям. 46% хворих на інсульти помирають протягом 1-го місяця, а з тих, хто виживає, повертаються до праці — 10%, у 48% спостерігаються інвалідизуючі геміпарези, у 30% — розвиваються психоорганічні синдроми. Інсульт займає 1-ше місце серед причин стійкої втрати працездатності — 53%.

Частота ішемічного інсульту серед дорослого населення та осіб працездатного віку на 100 тис. населення становила 57,0 і 9,9 відповідно, геморагічного інсульту — 29,7 і 17,9, внутрішньомозкового крововиливу — 26,8 і 15,4, субарахноїдального крововиливу — 2,8 і 2,5, не уточнених порушень — 11,2 і 2,0 відповідно. Хронічні порушення мозкового кровообігу за поширеністю були у 70 – 100 осіб на 1 тис. населення, а смертність досягла 60,8% у структурі загальної смертності від цереброваскулярних захворювань.

Перелік переваг, що надасть впровадження уніфікованого клінічного протоколу медичної допомоги.

– зменшення захворюваності, інвалідизації та передчасної смертності;

– своєчасне надання медичної допомоги хворим з гострими порушеннями мозкового кровообігу

– єдиний підхід до визначення захворювання, діагностики, лікування та реабілітації;

Характеристика цільової популяції, на яку розрахована клінічна настанова:

– особи гострими порушеннями мозкового кровообігу.

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ