Законодательство

Проект наказу МОЗ “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів, розроблених на засадах доказової медицини” (АРТЕРІАЛЬНА ГІПЕРТЕНЗІЯ )

27/01/2012

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
N
м.Київ

Повідомлення про оприлюднення

Проект наказу МОЗ “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів, розроблених на засадах доказової медицини”

Пояснювальна записка

 

Повідомлення про оприлюднення
проекту наказу МОЗ
“Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів, розроблених на засадах доказової медицини”

На виконання пп. 5.3, 5.4. Національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженого Указом Президента України від 27 квітня 2011 року №504/2011 та рішення розширеної апаратної наради Міністерства охорони здоров’я України за участю Національної Академії медичних наук України від 13.09.2011 відповідно до Наказу МОЗ України від 30.08.2011 № 550 “Про створення мультидисциплінарних робочих груп з опрацювання медичних стандартів та уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги на засадах доказової медицини”, робочою групою за участю провідних профільних спеціалістів медичної галузі розроблено проект наказу МОЗ “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів, розроблених на засадах доказової медицини”

Проект наказу та повідомлення про оприлюднення проекту розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я України: moz.gov.ua .

Пропозиції та зауваження просимо надсилати впродовж місяця з дня оприлюднення до Департаменту лікувально-профілактичної допомоги МОЗ України або в електронному вигляді: [email protected] ,

контактна особа – Ліщишина О.М.(тел.   044-536-13-40  )

 

 

Проект наказу

Про затвердження та впровадження

медико-технологічних документів,

розроблених на засадах доказової

медицини

На виконання пп. 5.3, 5.4. Національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженого Указом Президента України від 27 квітня 2011 року №504/2011 та рішення розширеної апаратної наради Міністерства охорони здоров’я України за участю Національної Академії медичних наук України від 13.09.2011 відповідно до Наказу МОЗ України від 30.08.2011 № 550 “Про створення мультидисциплінарних робочих груп з опрацювання медичних стандартів та уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги на засадах доказової медицини”

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Уніфікований клінічний протокол первинної і вторинної медичної допомоги при артеріальній гіпертензії.

2. Рекомендувати ректорам вищих медичних навчальних закладів, головним лікарям закладів охорони здоров’я, професійним медичним організаціям та асоціаціям, іншим зацікавленим громадським організаціям, діяльність яких спрямовується на поліпшення якості медичної допомоги використовувати адаптовані клінічні настанови “Артеріальна гіпертензія”, “Модифікація ліпідів” як джерела інформації про найкращу медичну практику

3. Департаменту лікувально-профілактичної допомоги МОЗ України (Хобзей М. К.) забезпечити перегляд та оновлення медико-технологічних документів, затверджених в пп. 1, 2 наказу, не пізніше 2015 року.

3. Департаменту лікувально-профілактичної допомоги МОЗ України (Хобзей М. К.), Департаменту охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення (Осташко С. І.), Управлінню контролю якості медичних послуг МОЗ України (Худошина О. В.) відповідно до покладених завдань та функцій здійснювати контроль за дотриманням уніфікованого клінічного протоколу медичної допомоги в практиці сімейних лікарів/лікарів загальної практики та закладів охорони здоров’я відповідно їх компетенції під час ліцензування та акредитації.

4. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити:

4.1. Розробку в підпорядкованих закладах охорони здоров’я протягом 3-х місяців локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнтів) на основі уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги, затверджених в п. 1 наказу, відповідно Уніфікованої методики з розробки клінічних настанов, медичних стандартів, уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги, локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнтів) на засадах доказової медицини”, затвердженої наказами МОЗ України та АМН України від 19.02.2009 р. № 102/18 та від 3.11.2009 р. № 798/75.

4.2. Впровадження та моніторинг дотримання в підпорядкованих закладах охорони здоров’я локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнта) при наданні медичної допомоги хворим.

5. ДП “Державний експертний центр МОЗ України” (Бліхар В. Є.) забезпечити внесення медико-технологічних документів до галузевого реєстру медико-технологічних документів.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра О.К.Толстанова.

Міністр О.В.Аніщенко
Пояснювальна записка
до проекту наказу МОЗ

 

“Про затвердження та впровадження медико-технологічних
документів, розроблених на засадах доказової медицини “

Короткий опис проблеми. Актуальність для України.

За даними офіційної статистики МОЗ на 1 січня 2011 року в Україні зареєстровано 12122512 хворих на артеріальну гіпертензію (далі – АГ), що складає 32,2% дорослого населення країни. Спостерігається стійке зростання цього показника більш, ніж в 2 рази в порівнянні з 1998 р. та на 170% у порівнянні з 2000 роком.

Особливої уваги заслуговує той факт, що 60 % пацієнтів з АГ – це особи працездатного віку, стан здоров’я яких суттєво впливає на трудові й економічні резерви країни. В багатоцентрових контрольованих дослідженнях доведено пріоритетне значення АГ в розвитку таких серцево-судинних ускладнень як інсульт та інфаркт міокарда, які обумовлюють зростання інвалідності та передчасної смертності. За даними статистичних звітів в Україні продовжує зростати смертність по причині АГ – в порівняні з 2005 роком у 2009 році вона збільшилась на 40%.

Серед хвороб системи кровообігу (ХСК) показники поширеності усіх форм АГ у дорослих (18 років і більше) становлять 46,8%. АГ треба розглядати як провідний фактор ризику розвитку кардіальної і цереброваскулярної патології, що суттєво впливає на наслідки і тривалість життя при даній патології.

Серед осіб з підвищеним АТ знають про захворювання 67,8% сільських і 80,8% міських мешканців, лікуються – відповідно 38,3 та 48,4%, ефективність лікування становить 8,1 та 18,7 %. Отже ситуація щодо контролю АГ незадовільна як у сільського, так і серед міського населення, проте у сільській місцевості вона вкрай несприятлива.

Таким чином, удосконалення надання медичної допомоги хворим на АГ в амбулаторно-поліклінічних умовах з використанням сучасних стандартизованих підходів, які ґрунтуються на засадах доказової медицини, має пріоритетне значення для практичної медицини.

Перелік переваг, що надасть впровадження уніфікованого клінічного протоколу медичної допомоги.

– зменшення захворюваності, інвалідизації та передчасної смертності;

– своєчасне виявлення пацієнтів, хворих на артеріальну гіпертензію;

– єдиний підхід до визначення захворювання, профілактики, діагностики та лікування.

Характеристика цільової популяції, на яку розрахована клінічна настанова:

– особи з артеріальною гіпертензією.

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ