Законодательство

Проект наказу МОЗ “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при раку шийки матки”

08/05/2012

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ

м.Київ

Повідомлення про оприлюднення
Проект наказу МОЗ “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при раку шийки матки”
Пояснювальна записка

Повідомлення про оприлюднення
проекту наказу МОЗ

“Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при раку шийки матки”

На виконання наказу МОЗ України “Про затвердження Галузевої програми стандартизації медичної допомоги на період до 2020 року”, наказу МОЗ України від 30.08.2011 №550 “Про створення мультидисциплінарних робочих груп з опрацювання медичних стандартів та уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги на засадах доказової медицини” робочою групою за участю провідних профільних спеціалістів медичної галузі розроблено проект наказу МОЗ “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при раку шийки матки”.

Проект наказу та повідомлення про оприлюднення проекту розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я України: moz.gov.ua .

Пропозиції та зауваження просимо надсилати впродовж місяця з дня оприлюднення до Департаменту лікувально-профілактичної допомоги МОЗ України або в електронному вигляді: [email protected],

контактна особа – Ліщишина О.М.(тел. 044-536-13-40)

Проект наказу

Про затвердження та впровадження

медико-технологічних документів

зі стандартизації медичної допомоги

при раку шийки матки

На виконання наказу МОЗ України “Про затвердження Галузевої програми стандартизації медичної допомоги на період до 2020 року”, наказу МОЗ України від 30.08.2011 №550 “Про створення мультидисциплінарних робочих груп з опрацювання медичних стандартів та уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги на засадах доказової медицини”

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної медичної допомоги при раку шийки матки, розроблений на основі адаптованої клінічної настанови, заснованої на доказах, “Ведення раку шийки матки”, як джерела доказової інформації про найкращу медичну практику, що додаються.

2. Департаменту лікувально-профілактичної допомоги забезпечити перегляд та оновлення Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної медичної допомоги при раку шийки матки, затвердженому пунктом 1 цього наказу, не пізніше 2015 року.

3. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління МОЗ України забезпечити:

3.1. Розробку в закладах охорони здоров’я локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнтів) на основі Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної медичної допомоги при раку шийки матки, затвердженого пунктом 1 цього наказу, відповідно до Уніфікованої методики з розробки клінічних настанов, медичних стандартів, уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги, локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнтів) на засадах доказової медицини, затвердженої наказами МОЗ України та НАМН України: від 19.02.2009 № 102/18 та від 3.11.2009 № 798/75.

3.2. Впровадження та моніторинг дотримання в закладах охорони здоров’я локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнта) при наданні медичної допомоги пацієнтам.

4. ДП “Державний експертний центр МОЗ України” забезпечити внесення медико-технологічних документів до галузевого реєстру медико-технологічних документів.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Толстанова О.К.
Віце-прем’єр-міністр України – Міністр
Р.В.Богатирьова

Пояснювальна записка
до проекту наказу МОЗ
“Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при раку шийки матки”
Короткий опис проблеми. Актуальність для України.

Рак шийки матки (РШМ) займає одне з провідних місць у структурі онкологічної захворюваності жінок. Щорічно у світі виявляють близько 500 тис. хворих на РШМ (що складає 5 % онкологічних захворювань) та близько 200 тис. жінок вмирають від цього захворювання. Найбільше випадків РШМ (79 %) реєструється у країнах, що розвиваються, у яких ця форма онкологічної патології посідає 1-ше місце у структурі онкогінекологічної захворюваності і складає 15 % від усіх випадків раку у жінок. Максимальна захворюваність відмічається у країнах Латинської Америки, Африки, Південної та Південно-Східної Азії, мінімальна – у Китаї ( 2,6 випадки на 100 тис. Населення) та країнах Західної Азії. Захворюваність на РШМ варіює від 83,2 в Бразилії до 3 в Ізраїлі на 100 тис. жіночого населення. В економічно розвинутих країнах РШМ у структурі захворюваності злоякісними пухлинами статевих органів займає 3-тє місце після раку тіла матки і яєчника і складає 4,4 % від усіх випадків раку у жінок. В Росії РШМ займає 5-те місце в структурі захворюваності жінок злоякісними новоутвореннями та 2-ге місце (після раку тіла матки) в структурі захворюваності жінок злоякісними пухлинами геніталій. В Росії у молодих жінок відмічається зростання захворюваності РШМ в середньому на 2% в рік на фоні її зниження в інших вікових групах. Аналіз захворюваності РШМ у Європі за 30 років показав, що з початку 70-х рр. ХХ ст. Захворюваність у віковій групі до 39 років збільшилась незначно. На цю вікову групу припадає 20% випадків захворювання, а на вікову групу до 29 років — 4,8 %.

РШМ залишається актуальною проблемою онкології, незважаючи на досягнення у діагностиці і удосконаленні методів лікування хворих. За даними Національного канцер-реєстру України у 2009р. виявлено 5074 первинних хворих на РШМ, захворюваність на РШМ в Україні становила 20,48 на 100 тис. жіночого населення, смертність — 9,05 на 100 тис. жіночого населення. По відношенню до всіх злоякісних новоутворень у жінок частка хворих на РШМ становить 6,1 %. Близько 40% хворих на РШМ помирають у найближчі роки після первинного лікування.

У структурі онкологічної захворюваності жіночого населення України РШМ посідає 5-те місце, а серед хворих на рак жінок віком від 15 до 54 років – 2-ге рангове місце, що визначає РШМ не лише як медичну, але і соціальну проблему.

Тільки близько 30% випадків РШМ виявлено за допомогою скринінгу2. Більшість випадків первинно виявленого даного захворювання припадає на жінок, у яких ніколи не брали мазка, або які не були учасниками регулярних програм скринінгу.

Оптимальне ведення РШМ включає мультидисциплінарну команду. Завданням команди є індивідуалізувати лікування. Оскільки РШМ зазвичай розвивається у віці від 30 до 45 років, лікування включає пропозицію жінкам з ранніми стадіями хвороби зберегти дітородну функцію, де це можливо. У тих, у кого захворювання середньої або пізньої стадії (інвазивні стадії >Т1в2), метою є зведення до мінімуму побічних ефектів лікування без шкоди для результату.

Характеристика цільової популяції, на яку розрахована клінічна настанова:

– жінки з патологією шийки матки.

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ