Законодательство

Проект наказу МОЗ “Про затвердження та впровадження стандартів з клінічного управління ризиками та безпеки медичної допомоги” (Інсульт)

27/01/2012

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
N
м.Київ

Повідомлення про оприлюднення

Проект наказу МОЗ “Про затвердження та впровадження стандартів з клінічного управління ризиками та безпеки медичної допомоги”

Пояснювальна записка

 

Повідомлення про оприлюднення
проекту наказу МОЗ

“Про затвердження та впровадження стандартів з клінічного управління ризиками та безпеки медичної допомоги”

На виконання пп. 5.3, 5.4. Національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженого Указом Президента України від 27 квітня 2011 року № 504/2011 та рішення розширеної апаратної наради Міністерства охорони здоров’я України за участю Національної Академії медичних наук України від 13.09.2011 відповідно до Наказу МОЗ України від 30.08.2011 № 550 “Про створення мультидисциплінарних робочих груп з опрацювання медичних стандартів та уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги на засадах доказової медицини”, робочою групою за участю провідних профільних спеціалістів медичної галузі розроблено проект наказу МОЗ “Про затвердження та впровадження стандартів з клінічного управління ризиками та безпеки медичної допомоги “.

Проект наказу та повідомлення про оприлюднення проекту розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я України: moz.gov.ua .

Пропозиції та зауваження просимо надсилати впродовж місяця з дня оприлюднення до Департаменту лікувально-профілактичної допомоги МОЗ України або в електронному вигляді: [email protected],

контактна особа – Ліщишина О.М.(тел.  044-536-13-40   )

 

 

Проект наказу

Про затвердження та впровадження

стандартів з клінічного управління ризиками

та безпеки медичної допомоги

На виконання пп. 5.3, 5.4. Національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженого Указом Президента України від 27 квітня 2011 року №504/2011 та рішення розширеної апаратної наради Міністерства охорони здоров’я України за участю Національної Академії медичних наук України від 13.09.2011 відповідно до Наказу МОЗ України від 30.08.2011 № 550 “Про створення мультидисциплінарних робочих груп з опрацювання медичних стандартів та уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги на засадах доказової медицини”

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити стандарти з клінічного управління ризиками та безпеки медичної допомоги

2. Департаменту лікувально-профілактичної допомоги МОЗ України (Хобзей М. К.) забезпечити перегляд та оновлення стандартів, затверджених в п. 1 наказу, не пізніше 2015 року.

3. Департаменту лікувально-профілактичної допомоги МОЗ України (Хобзей М. К.), Департаменту охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення (Осташко С. І.), Управлінню контролю якості медичних послуг МОЗ України (Худошина О. В.) відповідно до покладених завдань та функцій здійснювати контроль за дотриманням стандартів медичної допомоги в практиці закладів охорони здоров’я відповідно їх компетенції під час ліцензування та акредитації.

4. ДП “Державний експертний центр МОЗ України” (Бліхар В. Є.) забезпечити внесення стандартів до галузевого реєстру медико-технологічних документів.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра О.К.Толстанова.

Міністр О.В.Аніщенко

 

Пояснювальна записка
до проекту наказу МОЗ

 

“Про затвердження та впровадження стандартів з клінічного управління ризиками та безпеки медичної допомоги “

Короткий опис проблеми. Актуальність для України.

Проблеми управління і оцінки якості та безпеки медичної допомоги населенню є одними з найважливіших для будь-якої системи охорони здоров’я. Актуальність питань забезпечення якості особливо зростає в період реформування галузі охорони здоров’я. Як зазначено в Концепції управління якістю медичної допомоги у галузі охорони здоров’я в Україні на період до 2020 року, затвердженій наказом МОЗ України від 01.08.2011 р. № 454, значна кількість медичних втручань, в тому числі в різних країнах Європейського союзу, здійснюється на рівні нижчому за передбачуваний. Виявлено, що значна частка клінічних процедур недоцільна та нерентабельна. Наявні переконливі дані, що 20-30% медичних втручань є неефективними (або непотрібними або шкідливими). Реєструються надзвичайно великі розбіжності в результатах медичної допомоги не лише між країнами або регіонами однієї країни, а й між окремими закладами охорони здоров’я та лікарями.

Одним із завдань Галузевої програми стандартизації медичної допомоги до 2012 року, затвердженої наказом МОЗ України від 19.09.2011 р. № 597 “Про затвердження Галузевої програми стандартизації медичної допомоги на період до 2020 року”, є розробка та встановлення вимог до умов надання медичної допомоги, ефективності, безпеки, сумісності й взаємозамінності процесів, устаткування, інструментів, матеріалів, медикаментів та інших компонентів, які застосовуються в системі охорони здоров’я.

Згідно Концепції управління якістю медичної допомоги у галузі охорони здоров’я в Україні на період до 2020 року, об’єктами стандартизації в охороні здоров’я повинні стати всі складові медичного обслуговування, в тому числі принципи клінічного управління ризиками та безпеки медичної допомоги. Такий шлях є сучасним підходом до впровадження в медичну практику загальних принципів управління якістю, що призвели до появи групи стандартів ISO 31000:9000 “Управління ризиками” та їх запровадження в практику сучасних систем охорони здоров’я розвинених країн.

Перелік переваг, що надасть впровадження організаційного стандарту медичної допомоги.

– запровадження сучасних принципів ефективного клінічного управління в практику закладів охорони здоров’я.

– своєчасне виявлення потенційних ризиків при наданні медичної допомоги населенню та мінімізація їх впливу на якість медичної допомоги та здоров’я населення;

Характеристика цільової популяції, на яку розраховані стандарти:

– особи , які отримують медичну допомогу;

– медичні працівники.

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ