Проект наказу МОЗ України “Про затвердження Методичних рекомендацій з розробки локального формуляра лікарських засобів”
НАКАЗ
N
м.Київ
Повідомлення про оприлюднення
Проект наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження Методичних рекомендаційз розробки локального формуляра лікарських засобів”
Пояснювальна записка
ПОВІДОМЛЕННЯ
на публічне обговорення виноситься
проект наказу Міністерства охорони здоров’я України
“Про затвердження Методичних рекомендацій з розробки локального формуляра лікарських засобів” (далі-проект наказу).
Проект наказу розроблено відповідно до наказу МОЗ України від 22.07.2009 № 529 “Про створення формулярної системи забезпечення лікарськими засобами закладів охорони здоров’я”, пункту 10 протокольного рішення наради під головуванням Прем’єр-міністра України М.Азарова від 16 червня 2010 р. щодо забезпечення доступності для населення якісних лікарських засобів.
Метою прийняття проекту наказу є подальший розвиток і впровадження формулярної системи забезпечення лікарськими засобами як основи раціональної фармакотерапії на принципах доказової медицини і відповідних стандартів лікування, забезпечення оптимального використання наявних ресурсів для досягнення високої якості медичної допомоги, сприяння організації адекватної роботи фармако-терапевтичних комісій закладу охорони здоров’я.Проект наказу, пояснювальна записка, повідомлення про оприлюднення проекту розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я України.
Зауваження та пропозиції приймаються у письмовому або електронному вигляді до 01.11.2012 року на адресу: Державний експертний центр МОЗ України 03151, м. Київ, вул. Ушинського , 40 тел. (044) 393-75-89, Думенко Тетяна Михайлівна, e-mail: [email protected]
ПРОЕКТ
Про затвердження Методичних
рекомендацій з розробки локального
формуляра лікарських засобів
З метою реалізації Плану основних організаційних заходів Міністерства охорони здоров’я України на 2012 рік, затвердженого наказом МОЗ України від 25.01.2012 № 45, наказу МОЗ України від 22.07.2009 № 529 “Про створення формулярної системи забезпечення лікарськими засобами закладів охорони здоров’я“, затвердженого у Міністерстві юстиції України від 29.10.2009
р № 1003/17019, та пункту 10 протокольного рішення наради під головуванням Прем’єр-міністра України М.Азарова від 16 червня 2010 р. щодо забезпечення доступності для населення якісних лікарських засобів НАКАЗУЮ:
1. Затвердити
Методичні рекомендації з розробки локального формуляра лікарських засобів (далі – Методичні рекомендації), що додаються.
2. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити використання Методичних рекомендацій в діяльності регіональних формулярних комітетів Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та фармакотерапевтичних комісій закладів охорони здоров’я, що належать до сфери їх управління.
3. Начальнику
Управління лікарських засобів та медичної продукції Коношевич Л., генеральному директору Державного експертного центру МОЗ Нестерчуку М., голові Центрального формулярного комітету МОЗ України Морозову А. забезпечити супровід впровадження Методичних рекомендацій в діяльність організаційних структур формулярної системи.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров’я України – керівника апарату Р. Богачева.
Віцепрем’єрміністр України –
Міністр Р. Богатирьова
Пояснювальна записка
до проекту наказу МОЗ України
“Про затвердження Методичних
рекомендацій з розробки локального формуляра лікарських засобів”
1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Проект наказу розроблено на виконання п.10 протокольного рішення наради під головуванням Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова від 16.06.2010 р. щодо забезпечення доступності для населення якісних лікарських засобів та у відповідності до Положення про локальний формуляр лікарських засобів, затверджений наказом МОЗ України від 22.07.2009 № 529 “Про створення формулярної системи забезпечення лікарськими засобами закладів охорони здоров’я“, зареєстрованим у Міністерстві юстиції від 29.10.2009 № 1003/17019.
Локальний формуляр лікарських засобів є медико-технологічним документом впровадження формулярної системи на рівні закладу охорони здоров’я, відноситься до галузевих стандартів медичної допомоги. З огляду на сучасний стан формулярної системи в Україні створення методичних рекомендацій з розробки, перегляду та оновлення локального формуляра лікарських засобів є своєчасним, актуальним та сприятиме організації адекватної роботи фармако-терапевтичної комісії закладу охорони здоров’я.
2. Мета і шляхи її досягнення
Мета: подальший розвиток і впровадження формулярної системи забезпечення лікарськими засобами як основи раціональної фармакотерапії на принципах доказової медицини і відповідних стандартів лікування, забезпечення оптимального використання наявних ресурсів для досягнення високої якості медичної допомоги, сприяння організації адекватної роботи фармако-терапевтичних комісій закладу охорони здоров’я.
3. Правові аспекти
– Стаття 14-1 Закону України “Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення надання медичної допомоги”, який набрав чинності 01.01.2012 року.
– Наказ МОЗ України від 22.07.2009 р. № 529 “Про створення формулярної системи забезпечення лікарськими засобами закладів охорони здоров’я”, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України за № 1007/17022 від 29.10.2009 р., затверджено Положення про локальний формуляр лікарських засобів.
4. Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація проекту наказу не потребує додаткових матеріальних та інших витрат з державного бюджету України.
5. Позиція заінтересованих органів
Проект акта не стосується інтересів інших органів, тому не потребує погодження.
6. Регіональний аспект
Проект наказу стосується питань раціонального забезпечення лікарськими засобами закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності.
7. Запобігання корупції
У проекті наказу відсутні правила і процедури, які містять ризик вчинення корупційних правопорушень.
8. Громадське обговорення
З метою громадського обговорення проект наказу розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я України.
9. Позиція соціальних партнерів
Проект наказу не стосується соціально-трудової сфери.
10. Оцінка регуляторного впливу
Проект наказу не є регуляторним актом.
11. Прогноз результатів
Прийняття проекту наказу матиме соціальний та медичний ефект:
– дозволить громадянам України отримати якісну та висококваліфіковану медичну допомогу, шляхом забезпечення закладів охорони здоров’я безпечними та якісними лікарськими засобами, використання найбільш раціональних, високоефективних та економічно доцільних методів фармакотерапії на принципах доказової медицини
– сприяння організації належної роботи фармако-терапевтичних комісій закладу охорони здоров’я.
Заступник Міністра – керівник апарату Р.Богачев
Підготувала +Марія Морозова