Законодательство

Проект наказу МОЗ України “Про внесення змін до наказу МОЗ України від 28 жовтня 2002 року № 385”

30/11/2012

НАКАЗ
N
м.Київ

Повідомлення про оприлюднення

Проект наказу МОЗ України “Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 жовтня 2002 р. № 385”

Пояснювальна записка

Аналіз регуляторного впливу

 

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ ПРОЕКТУ НАКАЗУ

МОЗ України

“Про внесення змін до наказу МОЗ України від 28 жовтня 2002 року

№ 385″

 

Міністерством охорони здоров’я України на громадське обговорення виноситься доопрацьований проект наказу “Про внесення змін до наказу МОЗ України від 28 жовтня 2002 року № 385”, розроблений відповідно до клопотань органів місцевого самоврядування щодо підвищення ефективності надання медичних послуг населенню.

Актуальність та доцільність розробки нормативного акту обумовлена прийняттям Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755, який регулює відносини у сфері податків та зборів (пункт 197.1 статті 197), де визначено перелік операцій, звільнених від оподаткування, до яких відноситься саме постачання послуг з охорони здоров’я закладами охорони здоров’я, що мають ліцензію на постачання таких послуг.

Пропозиції та зауваження від фізичних та юридичних осіб щодо проекту наказу надсилаються за адресами:

01021, Київ, вул. Грушевського, 7,

Відділ медичних та фармацевтичних кадрів Департаменту роботи з персоналом, освіти та науки МОЗ України, тел.: (044) 253-57-73,

e-mail: [email protected]

01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11,

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

e-mail: [email protected]

 

ПРОЕКТ

Про внесення змін

до наказу МОЗ України

від 28 жовтня 2002 року № 385

Відповідно до Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 467, та з метою приведення у відповідність до чинного законодавства наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 жовтня 2002 року № 385 “Про затвердження переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я”, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 12 листопада 2002 року за № 892/7180,

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Унести до Переліку закладів охорони здоров’я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28 жовтня 2002 року № 385, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 12 листопада 2002 року за № 892/7180, такі зміни:

1.1. Пункт 4 доповнити новим абзацом такого змісту:

 

“Автопідприємства санітарного транспорту”.

 

2. Департаменту роботи з персоналом, освіти та науки (М. Осійчуку) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

 

3. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

Віце-прем’єр-міністр України –

Міністр                                                                                                           Р. Богатирьова

Пояснювальна записка

до наказу Міністерства охорони здоров’я

 України “Про внесення змін до наказу МОЗ України

 від 28 жовтня 2002 року № 385″

1. Обґрунтування необхідності прийняття наказу

Актуальність та доцільність розробки нормативного акту обумовлена прийняттям Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755, який регулює відносини у сфері податків та зборів (пункт 197.1 статті 197), де визначено перелік операцій, звільнених від оподаткування, до яких відноситься саме постачання послуг з охорони здоров’я закладами охорони здоров’я, що мають ліцензію на постачання таких послуг.

2. Мета і шляхи її досягнення

Наказ Міністерства охорони здоров’я України “Про внесення змін до наказу МОЗ України від 28 жовтня 2002 року № 385” передбачає внесення доповнення до пункту 4 Переліку закладів охорони здоров’я, затвердженого наказом МОЗ України від 28 жовтня 2002 року № 385 “Про затвердження переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я” зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 12 листопада 2002 за № 892/7180, що дасть змогу підвищити ефективність надання медичних послуг населенню.

3. Правові аспекти

Наказ розроблено у зв’язку із клопотанням органів місцевого самоврядування щодо внесення зміни до вищезазначеного наказу.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Додаткових надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов’язаних із дією акта, не очікується;

Розмір коштів і час, що витрачається суб’єктами господарювання під час виконання вимог акта:

додаткового фінансування не потребує.

5. Прогноз результатів

Прийняття запропонованого наказу дасть змогу надавати послуги щодо перевезення хворих машинами швидкої медичної допомоги та підвищить ефективність надання медичних послуг.

Заступник Міністра –

керівник апарату                                                                                                  Р. Богачев

 

___ _____________ 20__р.

АНАЛІЗ

РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ ПРОЕКТУ НАКАЗУ

“ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО НАКАЗУ МОЗ УКРАЇНИ ВІД 28 ЖОВТНЯ 2002 РОКУ № 385”

 

Проект регуляторного акта розроблений Департаментом роботи з персоналом, освіти та науки МОЗ України.

Аналіз регуляторного впливу акта підготовлено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року № 308 “Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта”.

 

1. Опис проблеми, яку передбачається розв’язати

Проект розроблено з метою впровадження нових організаційно-правових та фінансово-економічних механізмів, спрямованих на підвищення ефективності надання медичних послуг населенню.

Враховуючи, що з 1 січня 2011 року набрав чинності Податковий Кодекс України від 2 грудня 2010 року № 2755, який регулює відносини у сфері податків та зборів (пункт 197.1 статті 197), визначено перелік операцій, звільнених від оподаткування, до яких відноситься саме постачання послуг з охорони здоров’я закладами охорони здоров’я, що мають ліцензію на постачання таких послуг.

 

2. Цілі державного регулювання

Основним завданням проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України є внесення доповнення до пункту 4 Переліку закладів охорони здоров’я, затвердженого наказом МОЗ України від 28 жовтня 2002 року № 385 “Про затвердження переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я” зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 12 листопада 2002 за № 892/7180, що дасть змогу підвищити ефективність надання медичних послуг населенню.

 

3. Оцінка альтернативних способів досягнення зазначених цілей

Місцеві органи виконавчої влади позбавлені можливості надавати послуги щодо перевезення хворих машинами швидкої медичної допомоги, оскільки їх не віднесено до Переліку закладів охорони здоров’я, затвердженого наказом МОЗ України від 28 жовтня 2002 року № 385 “Про затвердження переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я” зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 12 листопада 2002 року за № 892/7180.

З метою впровадження нових організаційно-правових та фінансово-економічних механізмів, спрямованих на підвищення ефективності надання медичних послуг населенню органи місцевого самоврядування звернулись з клопотанням внесення зміни до вищезазначеного наказу.

Таким чином єдиним способом досягнення цілей державного регулювання є затвердження даного наказу.

 

4. Механізм розв’язання проблеми

Проект наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про внесення змін до наказу МОЗ України від 28 жовтня 2002 року № 385” передбачає внесення доповнення до пункту 4 Переліку закладів охорони здоров’я Переліку закладів охорони здоров’я, затвердженого наказом МОЗ України від 28 жовтня 2002 року № 385 “Про затвердження переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я” зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 12 листопада 2002 року за № 892/7180.

 

5. Можливість досягнення визначених цілей

Прийняття запропонованого наказу дасть змогу надавати послуги щодо перевезення хворих машинами швидкої медичної допомоги.

 

6. Очікувані результати прийняття акта

Результат впровадження нормативно-правового акта пов’язаний з підвищенням ефективності надання медичних послуг.

 

7. Запропонований строк дії акта

Термін дії регуляторного акта не обмежується.

 

8. Показники результативності акта

Прогнозні значення показників результативності регуляторного акта:

– додаткових надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов’язаних із дією акта, не очікується;

Після прийняття наказу – буде розміщений:

 

– на сайті МОЗ України;

 

– в друкованих фахових виданнях;

 

– газета “Ваше здоров’я”.

Розмір коштів і час, що витрачається суб’єктами господарювання під час виконання вимог акта:

 

– додаткового фінансування не потребує.

 

Директор Департаменту роботи з персоналом,

освіти та науки                                                                                                     М. Осійчук

Підготувала +Марія Морозова

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ