Проект наказу МОЗ України “Про організацію роботи кабінету протибольової терапії”
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ |
НАКАЗ | |
09.12.2011 | N |
м.Київ |
Оприлюднюється проект нормативно-правового акту ПОВІДОМЛЕННЯ
про оприлюднення проекту наказу МОЗ “Про організацію роботи кабінету протибольової терапії
Пропозиції та зауваження щодо положень проекту наказу надсилайте до: Департаменту лікувально – профілактичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України за адресою: вул. Михайла Грушевського, 7, м. Київ, 01021, Коллякова Ольга Михайлівна тел. (044) 253-24-58 , E-mail: [email protected]
Проект нормативно-правового акту та пояснювальна записка оприлюднені шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я України в мережі Інтернет www.moz.gov.ua.
НАКАЗ
_____________________________ м. Київ № ___________
Про організацію роботи
кабінету протибольової терапії
На виконання п.30 спільного наказу МОЗ України та НАМН України від 14.05.2010 №409/36 “Про виконання завдань та заходів Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року” з метою забезпечення контролю над больовим синдромом у хворих із гострим та хронічним больовим синдромом в амбулаторних умовах, покращення доступності хворих до знеболення та впровадження у практику сучасних методів знеболення
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Перелік показань та протипоказань до направлення в кабінет протибольової терапії (додається).
1.2. Примірне положення про кабінет протибольової терапії (додається).
1.3. Примірні штатні нормативи кабінету протибольової терапії (додається).
1.4. Примірний табель матеріально технічного оснащення кабінету протибольової терапії (додається).
2. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров’я (головних управлінь) обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити впровадження в закладах охорони здоров’я цього наказу.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра охорони здоров’я Моісеєнко Р. О.
Міністр | О.В.Аніщенко |
до проекту наказу МОЗ України “Про організацію роботи кабінету протибольової терапії”
1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
На протязі останніх десятиліть в більшості країн світу та в Україні спостерігається значний ріст хворих з тривалими рецидивуючими і хронічними больовими синдромами різноманітного походження. Поширення хронічного болю в суспільстві становить від 15 до 70%. Серед основних причин збільшення хронічних больових синдромів виділяють зростання травматизму, збільшення онкологічної патології, зростання кількості хворих з хронічними захворюваннями опорно-рухового апарата, неадекватне лікування пацієнтів, які страждають больовими синдромами.
Підставою для розроблення проекту наказу МОЗ України “Про організацію роботи кабінету протибольової терапії” є п.30 спільного наказу МОЗ України та НАМН України від 14.05.2010 №409/36 “Про виконання завдань та заходів Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року”.
2. Мета і шляхи її досягнення
З метою забезпечення контролю над больовим синдромом у хворих із гострим та хронічним больовим синдромом в амбулаторних умовах, покращення доступності хворих до знеболення та впровадження у практику сучасних методів знеболення підготовлено проект наказу “Про організацію роботи кабінету протибольової терапії”.
3. Правові аспекти
У цій сфері правового регулювання діють:
– Закон України “Про затвердження Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року”
– спільний наказ МОЗ України та НАМН України від 14.05.2010 №409/36 “Про виконання завдань та заходів Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року”.
4. Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація нормативно-правового акта не потребує додаткових матеріальних та інших витрат із бюджетів всіх рівнів.
5. Позиція заінтересованих органів.
Проект наказу не підлягає погодженню з іншими відомствами та міністерствами.
6. Регіональний аспект
Проект наказу не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.
7. Запобігання корупції
Наказ МОЗ України не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.
8. Громадське обговорення
Проект наказу оприлюднено шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я України в мережі Інтернет www.moz.gov.ua у розділі “Обговорення. Громадське обговорення проектів регуляторних нормативних документів”.
9. Позиція соціальних партнерів
Проект наказу не підлягає погодженню із представниками профспілок та роботодавців.
10. Прогноз результатів
Показники результативності наказу є прогнозованими і визначатимуться обсягом охоплення допомогою пацієнтів з хронічним больовим синдромом та доступністю знеболення.
Міністр охорони здоров’я України |
О.В.Аніщенко |