Законодательство

Проект наказу МОЗ України “Про заходи щодо впровадження Єдиної системи екстреної медичної допомоги на території Вінницької, Донецької, Дніпропетровської областей та міста Києва”

13/11/2012

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
21.06.2011
N
м.Київ

  • Повідомлення про оприлюдення
  • Проект наказу МОЗ України “Про заходи щодо впровадження Єдиної системи екстреної медичної допомоги на території Вінницької, Донецької, Дніпропетровської областей та міста Києва”
  • Пояснювальна записка
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ
проекту наказу МОЗ України “Про заходи щодо впровадження Єдиної системи екстреної медичної допомоги на території Вінницької, Донецької, Дніпропетровської областей та міста Києва”

Міністерством охорони здоров’я України на громадське обговорення пропонується проект наказу МОЗ України “Про заходи щодо впровадження Єдиної системи екстреної медичної допомоги на території Вінницької, Донецької, Дніпропетровської областей та міста Києва”.

Проект наказу МОЗ України “Про заходи щодо впровадження Єдиної системи екстреної медичної допомоги на території Вінницької, Донецької, Дніпропетровської областей та міста Києва” розроблено на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 23.11.2010р. № 69158/1/1-10 до доручення Президента України від 19.11.2010.

Пропозиції та зауваження від юридичних та фізичних осіб просимо надсилати в термін до 10.07.2011 до Департаменту лікувально-профілактичної допомоги МОЗ України за адресою: 01601, м. Київ, вул. м. Грушевського буд. 7; Стрельников Михайло Олександрович, тел./факс.:  (044) 253-24-72; e-mail: [email protected] та [email protected]

Директор Департаменту лікувально-профілактичної допомогиМ. Хобзей

ПРОЕКТ

 

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ

Про заходи щодо впровадження Єдиної системи екстреної медичної допомоги на території Вінницької, Донецької, Дніпропетровської областей та міста Києва

На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 23.11.2010 № 69158/1/1-10 до доручення Президента України від 19.11.2010 з метою прискорення та ефективності впровадження Єдиної системи екстреної медичної допомоги на території Вінницької, Донецької, Дніпропетровської областей та м. Києва

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити План заходів щодо впровадження Єдиної системи екстреної медичної допомоги у пілотних регіонах України з реформування охорони здоров’я (додається).

2. Затвердити Примірне положення про територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (додається).

Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Міністр                                                                                                               О.В.Аніщенко

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України
“Про заходи щодо впровадження Єдиної системи екстреної медичної допомоги на території Вінницької, Донецької, Дніпропетровської областей та міста Києва”

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта.

Проект наказу МОЗ України “Про заходи щодо впровадження Єдиної системи екстреної медичної допомоги на території Вінницької, Донецької, Дніпропетровської областей та міста Києва” (далі – Проект наказу) розроблено на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 23.11.2010р. № 69158/1/1-10 до доручення Президента України від 19.11.2010.

Прийняття даного Проект наказу дозволить визначити оптимальні шляхи проведення реформування системи екстреної медичної допомоги на території пілотних регіонів, а саме Вінницької, Донецької, Дніпропетровської областей та міста Києва, унормує діяльність територіальних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які мають стати організаційними центрами з планування, впровадження та практичного керівництва процесом створення Єдиної системи екстреної медичної допомоги на території адміністративно-територіальної одиниці.

 

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою пілотного проекту щодо реформування системи охорони здоров’я з пріоритетним розвитком екстреної та первинної медичної допомоги у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві (далі – пілотний проект) є відпрацювання нових організаційно-правових та фінансово-економічних механізмів розвитку єдиної системи екстреної медичної допомоги України та спрямовані на підвищення ефективності та доступності екстреної медичної допомоги населенню.

Проект наказу затверджує План заходів з реалізації пілотного проекту в частині реформування екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві та Примірне положення про територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Даний План заходів визначає послідовність дій, що передбачають розбудову структури та основних компонентів Єдиної системи екстреної медичної допомоги на рівні адміністративно-територіальних одиниць та їх окремих частин, що визначені пілотними регіонами з реформування системи охорони здоров’я.

Шляхи досягнення – прийняття цього наказу.

3. Правові аспекти

На сьогодні суспільні відносини, що належать до предмету правового регулювання Проект наказу частково врегульовані нормами, що містяться у наступних актах законодавства України: Конституції України; Основах законодавства України про охорону здоров’я, Бюджетному кодексі України, Цивільному кодексі України, Господарському кодексі України, Законах України “Про оплату праці”, “Про місцеві державні адміністрації”, “Про місцеве самоврядування” в Україні та інших законодавчих та нормативно – правових актах України.

Зовнішні фактори на Проект наказу не впливають.

Державний контроль та нагляд за додержанням вимог акта буде здійснюватися Міністерством охорони здоров’я України.

 

4. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

 

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Проект наказу не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

 

6. Громадське обговорення

У поданому проекті будуть враховані всі подані пропозиції та зауваження.

Проект розміщений для обговорення на офіційній сторінці МОЗ в мережі Інтернет.

 

7. Прогноз результатів

Реалізація Проект наказу передбачає удосконалення порядку організації екстреної медичної допомоги та діяльності закладів охорони здоров’я, забезпечення підвищення якості медичного обслуговування, створення механізмів раціонального використання фінансових, кадрових та матеріально-технічних ресурсів галузі.

Результати експерименту дозволять визначити оптимальну модель реформування Єдиної системи екстреної медичної допомоги на державному рівні.

Директор Департаменту лікувально-профілактичної допомоги                        М. Хобзей
Підготувала +Марія Морозова

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ