Законодательство

Проект наказу МОЗ України “Про заходи щодо діагностики та профілактики захворювань на гранулоцитарний анаплазмоз людини”

14/11/2012

НАКАЗ
N
м.Київ

Повідомлення про оприлюднення

Проект наказу “Про заходи щодо діагностики та профілактики захворювань на гранулоцитарний анаплазмоз людини”

Пояснювальна записка

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ

 

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє про оприлюднення проекту наказу ” Про затвердження методичних рекомендацій “Епідеміологія, клініка, лабораторна діагностика та профілактика гранулоцитарного анаплазмозу людини” (далі-Наказ).

Проект наказу ” Про затвердження методичних рекомендацій Епідеміологія, клініка, лабораторна діагностика та профілактика гранулоцитарного анаплазмозу людини” розроблено Міністерством охорони здоров’я України спільно з ДУ ” Львівський науково-дослідний інститут епідеміології та гігієни МОЗ України ” відповідно до Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” та Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”.

 

Метою проекту наказу є покращення протиепідемічних та профілактичних заходів з ГАЛ, координації діяльності закладів та установ охорони здоров’я із зазначених питань, впровадження діагностики, організації та проведення заходів із профілактики ГАЛ.

 

В проекті докладно викладені патогенетичні закономірності, клінічні прояви ГАЛ, показники гуморального імунітету в різні періоди захворювання, сучасні методи діагностики з аналізом їх переваг і недоліків та рекомендації щодо їх використання.

 

Реалізація положень проекту наказу сприятиме вдосконаленню проведення протиепідемічних та профілактичних заходів, покращенню діагностики та лікування гранулоцитарного анаплазмозу людини

 

Зауваження та пропозиції приймаються Управлінням громадського здоров’я МОЗ України протягом місяця з дня оприлюднення у письмовому або електронному вигляді на адресу:

 

01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7.

Контактні особи:

Легеза Костянтин Миколайович, тел. 253-07-13, e-mail: [email protected];

 

Губар Ольга Володимирівна, тел. 253-07-13, e-mail: [email protected]

 

79005, м. Львів, вул. Зелена, 12,

ДУ “Львівський науково-дослідний інститут епідеміології та гігієни МОЗ України”

E-mail: [email protected]

 

 

Про заходи щодо діагностики та                                                                                                                                                                   ПРОЕКТ

профілактики захворювань на

гранулоцитарний анаплазмоз людини

Сучасна епідеміологічна ситуація в Україні з трансмісивних природно-вогнищевих інфекцій, що передаються іксодовими кліщами, залишається напруженою. Виявлення випадків захворювань людей на гранулоцитарний анаплазмоз людини (далі – ГАЛ) – нову для України нозологічну форму свідчать про необхідність впровадження в практичну діяльність закладів та установ охорони здоров’я методів діагностики і профілактики даного захворювання.

З метою покращення протиепідемічних та профілактичних заходів з ГАЛ, координації діяльності закладів та установ охорони здоров’я з зазначених питань та забезпечення виконання законів України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, “Про захист населення від інфекційних хвороб”

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Методичні рекомендації з епідеміології, клініки, лабораторної діагностики та профілактики ГАЛ, що додаються.

2. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам обласних управлінь (головних управлінь ) охорони здоров’я, міст Києва та Севастополя державних адміністрацій:

2.1. Розробити та вжити заходи щодо впровадження діагностики методом мікроскопії та реєстрації випадків захворювань на ГАЛ.

2.2. Активізувати проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення з питань профілактики інфекцій, що передаються іксодовими кліщами.

3. Головному державному санітарному лікарю Автономної Республіки Крим, головним державним санітарним лікарям областей, міст Києва і Севастополя, на водному, залізничному та повітряному транспорті:

3.1. Забезпечити своєчасну реєстрацію хворих на ГАЛ та комплексне епідеміологічне обстеження випадків захворювань.

3.2. Копії карт епідеміологічного розслідування направляти до ДЗ “Центральна санітарно-епідеміологічна станція МОЗ України” та Українського науково-методичного центру з вивчення проблеми іксодових кліщових бореліозів у ДУ “Львівський науково-дослідний інститут епідеміології та гігієни МОЗ України” (далі – Центр).

4. В.о. директора ДУ “Львівський науково-дослідний інститут епідеміології та гігієни МОЗ України” (Остренська Н. І.) забезпечити умови для повноцінного функціонування Центру.

5. Українському науково-методичному центру з вивчення проблеми іксодових кліщових бореліозів (Білецька Г. В.):

51. Забезпечити постійну організаційно-методичну, консультативну і практичну допомогу установам та закладам державної санітарно-епідеміологічної служби у здійсненні епіднагляду за ГАЛ.

5.2. Розробляти перелік ензоотичних з ГАЛ територій України.

5.3. Підготувати нормативні документи з лабораторної діагностики, дослідження об’єктів довкілля, проведення епізоотологічних та епідеміологічних обстежень територій.

6. Головному лікарю ДЗ “Центральна санітарно-епідеміологічна станція МОЗ України” (Некрасова Л. С.) забезпечити:

6.1. Проведення аналізу захворюваності на ГАЛ.

6.2 Надання практичної допомоги при розслідуванні випадків захворювань та спалахів ГАЛ.

6.3. Вивчити питання доцільності офіційної реєстрації в Україні випадків захворювання на ГАЛ та ерліхіози та надати пропозиції до МОЗ України.

7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Міністра Моісеєнко Р. О.

Віце-прем’єр міністр України –

Міністр                                                                                                            Р. Богатирьова

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту наказу МОЗ України “Про затвердження методичних

 рекомендацій “Епідеміологія, клініка, лабораторна діагностика та

 профілактика гранулоцитарного анаплазмозу людини”

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Гранулоцитарний анаплазмоз людини (далі – ГАЛ) є дуже актуальною проблемою як в Україні, так і у всьому світі. Сьогодні встановлено широке розповсюдження природних вогнищ і захворюваності гранолоцитарним анаплазмозом людини у більшості європейських країн. За даними ДУ “Львівський науково-дослідний інститут епідеміології та гігієни МОЗ України” на території західного регіону існують природні вогнища ГАЛ.

Успішна боротьба з інфекціями можлива лише за умови достовірної діагностики і ефективного санітарно-епідеміологічного нагляду, який базується на широкому спектрі лабораторних методів. Тому розробка нормативного документа з питань епідеміології, клініки, лабораторної діагностики та лабораторного контролю ГАЛ є необхідною та своєчасною.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту наказу є покращення протиепідемічних та профілактичних заходів з ГАЛ, координації діяльності закладів та установ охорони здоров’я із зазначених питань, впровадження діагностики, організації та проведення заходів із профілактики ГАЛ.

В проекті докладно викладені патогенетичні закономірності, клінічні прояви ГАЛ, показники гуморального імунітету в різні періоди захворювання, сучасні методи діагностики з аналізом їх переваг і недоліків та рекомендації щодо їх використання.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють Конституція України, Закон України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, Закон України “Про захист населення від інфекційних хвороб”.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень проекту наказу не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

5. Позиція зацікавлених органів

Проект наказу не потребує погодження з іншими органами виконавчої влади.

6. Регіональний аспект

Проект наказу не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У проекті наказу відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень, у зв’язку з чим громадська антикорупційна експертиза не проводилась.

8. Громадське   обговорення

Проект наказу розміщено на офіційному веб-сайті МОЗ України в мережі Інтернет для громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект наказу не стосується соціально-трудової сфери, а тому не потребує погодження з уповноваженими представниками від всеукраїнських профспілок, їх об’єднань та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект наказу не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Реалізація положень проекту наказу сприятиме вдосконаленню проведення протиепідемічних та профілактичних заходів, покращенню діагностики та лікування гранулоцитарного анаплазмозу людини

 

Віце-прем’єр-міністр України –

Міністр охорони здоров’я України                                                               Р. Богатирьова

 

“____” _____________ 2012 р.

Підготувала +Марія Морозова

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ