Законодательство

Проект наказу МОЗ України “ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ НОРМАТИВНИХ АКТІВ ЩОДО ХВОРОБ, ПРИ ЯКИХ МОЖЕ БУТИ ВСТАНОВЛЕНО ПРИЧИННИЙ ЗВ’ЯЗОК З ДІЄЮ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА ІНШИХ ШКІДЛИВИХ ЧИННИКІВ ВНАСЛІДОК АВАРІЇ НА ЧОРНОБІЛЬСЬКІЙ АЕС”

03/01/2012

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
03.01.2012 N

м.Київ

ПОВІДОМЛЕННЯ
про оприлюднення проекту наказу МОЗ України “ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ НОРМАТИВНИХ АКТІВ ЩОДО ХВОРОБ, ПРИ ЯКИХ МОЖЕ БУТИ ВСТАНОВЛЕНО ПРИЧИННИЙ ЗВ’ЯЗОК З ДІЄЮ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА ІНШИХ ШКІДЛИВИХ ЧИННИКІВ ВНАСЛІДОК АВАРІЇ НА ЧОРНОБІЛЬСЬКІЙ АЕС”

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє про оприлюднення проекту наказу МОЗ України ” ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ НОРМАТИВНИХ АКТІВ ЩОДО ХВОРОБ, ПРИ ЯКИХ МОЖЕ БУТИ ВСТАНОВЛЕНО ПРИЧИННИЙ ЗВ’ЯЗОК З ДІЄЮ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА ІНШИХ ШКІДЛИВИХ ЧИННИКІВ ВНАСЛІДОК АВАРІЇ НА ЧОРНОБІЛЬСЬКІЙ АЕС” (далі – проект наказу).

Проект наказу розроблено відповідно до статті 21 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” Проект наказу, аналіз регуляторного впливу та повідомлення про оприлюднення проекту розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я України www.moz.gov.ua.

Зауваження та пропозиції приймаються сектором радіаційної безпеки та медичних проблем аварії на ЧАЕС здоров’я МОЗ України у письмовому або електронному вигляді на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7 . Контактна особа: Лисак Василь Олександрович, тел. 2530060 , e-mail: [email protected]

Проект

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ НОРМАТИВНИХ АКТІВ ЩОДО ХВОРОБ, ПРИ ЯКИХ МОЖЕ БУТИ ВСТАНОВЛЕНО ПРИЧИННИЙ ЗВ’ЯЗОК З ДІЄЮ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА ІНШИХ ШКІДЛИВИХ ЧИННИКІВ ВНАСЛІДОК АВАРІЇ НА ЧОРНОБІЛЬСЬКІЙ АЕС

Ураховуючи багаторічний досвід наукових досліджень і практичної діяльності з подолання медичних та соціальних наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та виконання статті 12 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити такі, що додаються:

1.1. Перелік хвороб, при яких може бути встановлено причинний зв’язок з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників у населення, яке постраждало внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

1.2. Інструкцію про застосування Переліку хвороб, при яких може бути встановлено причинний зв’язок з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників у населення, яке постраждало внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

2. Департаменту лікувально-профілактичної допомоги (Хобзей М.К.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку та довести затверджені нормативні акти до спеціалізованих медичних установ Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки та Міністерства оборони, які здійснюють експертизу причинного зв’язку хвороб з впливом наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства охорони здоров’я від 17.05.1997 № 150 «Про затвердження нормативних актів щодо хвороб, при яких може бути встановлений причинний зв’язок з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 вересня 1997 р. за № 448/2252.

4. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (Головних управлінь) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій після набуття наказом чинності:

4.1. Довести Перелік та Інструкцію, затверджених п. 1 цього наказу, до відома обласних (міських) спеціалізованих лікарсько-консультативних комісій (спецЛКК) для дорослих і дітей, спеціалізованих медико-соціальних експертних комісій (спецМСЕК) та регіональних міжвідомчих експертних комісій для керівництва у роботі.

4.2. Провести семінар-нараду із заступниками головних лікарів центральних районних (міських) лікарень (районних територіальних медичних об’єднань) з експертизи непрацездатності, головами районних ЛКК, лікарями медико-соціальних експертних комісій по вивченню та практичному застосуванню на місцях нормативних актів, викладених в наказі.

5. Цей наказ набирає чинності через 10 днів після його державної реєстрації в Міністерстві юстиції України, але не раніше дня його офіційного опублікування.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Моісеєнко Р.О.
Міністр охорони здоров’я України О.В.Аніщенко

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту наказу МОЗ України ” ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ НОРМАТИВНИХ АКТІВ ЩОДО ХВОРОБ, ПРИ ЯКИХ МОЖЕ БУТИ ВСТАНОВЛЕНО ПРИЧИННИЙ ЗВ’ЯЗОК З ДІЄЮ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА ІНШИХ ШКІДЛИВИХ ЧИННИКІВ ВНАСЛІДОК АВАРІЇ НА ЧОРНОБІЛЬСЬКІЙ АЕС” (далі-проект наказу)

1. Визначення та аналіз проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання

Проект наказу розроблено на виконання статті 12, 14 та 27 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, дорученням Кабінету Міністрів України від 16 березня 2011 р. N 13562/0/1-1, а також Постанова Кабінету Міністрів від 23 листопада 2011 р. № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Доручення Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова № 58390/1/1-11 05 від грудня 2011р.

– Цілі і завдання прийняття наказу

Метою даного проекту наказу є затвердження Переліку хвороб, при яких може бути встановлено причинний зв’язок з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників у населення, яке постраждало внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та Інструкції про застосування Переліку хвороб, при яких може бути встановлено причинний зв’язок з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників у населення, яке постраждало внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, розроблених відповідно до статті 12, 14 та 27 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

– Альтернативні способи досягнення мети

Залишити діючий наказ МОЗ України від 17.05.1997 № 150 «Про затвердження нормативних актів щодо хвороб, при яких може бути встановлений причинний зв’язок з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 вересня 1997 р. за № 448/2252

– Механізм і заходи, які забезпечують розв’язання проблеми

Наказ МОЗ України спрямований на законодавче вирішення питання відповідності Переліку хвороб, при яких може бути встановлено причинний зв’язок з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників у населення, яке постраждало внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, визначеним Закону України та програмними документами Кабінету Міністрів України, сучасному рівню знань з радіаційної медицини та клінічної радіобіології щодо ефектів дії іонізуючого випромінювання у віддаленому післяаварійному періоді, стандартним протоколам надання медичної допомоги за певними медичними спеціальностями та Постановам Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. N 1317 «Питання медико-соціальної експертизи» із змінами і доповненнями, внесеними від 18 серпня 2010 року N 752, від 20 липня 2011 року № 762 та від від 23 листопада 2011 р. № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а також діючої Міжнародної статистичної класифікації хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я 10-го перегляду (редакція 2007 р.).

6. Очікувані результати

Впровадження та виконання вимог Наказу МОЗ України сприятиме оптимізації та об’єктивізації проведення медичної експертизи зв’язку хвороб, причин інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінювання та впливом інших пошкоджуючи факторів аварії на Чорнобильській АЕС у відповідності до сучасного рівня знань та на принципах доказової медицини з дотриманням прав пацієнтів. При цьому буде забезпечено як покращення надання медичної допомоги найбільш ураженим категоріям постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС так і економія державних бюджетних коштів шляхом їх перерозподілення для надання державної підтримки саме тим постраждалим, які втратили здоров’я і працездатність через аварію на ЧАЕС.

– Обґрунтування строку дії регуляторного акта.

Термін дії проекту акту необмежений (безтерміновий).

9. Заходи, з допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта

Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснюється до набрання чинності цього регуляторного акта шляхом аналізу статистичних даних.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися через рік після набрання чинності цього регуляторного акта шляхом аналізу статистичних даних в порівнянні з базовим відстеженням.

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватись по показникам результативності регуляторного акта (спецЛКК) для дорослих і дітей, спеціалізованих медико-соціальних експертних комісій (спецМСЕК) та регіональних міжвідомчих експертних комісій
Перший заступник Міністра Р.О.Моісеєнко

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту наказу Міністерства охорони здоров`я України
«ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ НОРМАТИВНИХ АКТІВ ЩОДО ХВОРОБ, ПРИ ЯКИХ МОЖЕ БУТИ ВСТАНОВЛЕНО ПРИЧИННИЙ ЗВ’ЯЗОК З ДІЄЮ ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА ІНШИХ ШКІДЛИВИХ ЧИННИКІВ ВНАСЛІДОК АВАРІЇ НА ЧОРНОБІЛЬСЬКІЙ АЕС”

1. Обґрунтування необхідності прийняття акту

Підставою для прийняття наказу Міністерства охорони здоров`я України Про затвердження нормативних актів щодо хвороб, при яких може бути встановлений причинний зв’язок з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС» (далі – Наказ МОЗ України) є забезпечення виконання статті 12, 14 та 27 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, дорученням Кабінету Міністрів України від 16 березня 2011 р. N 13562/0/1-1, а також Постанова Кабінету Міністрів від 23 листопада 2011 р. № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Доручення Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова № 58390/1/1-11 05 від грудня 2011р.

2. Мета і шляхи її досягнення

Наказ МОЗ України має на меті затвердження Переліку хвороб, при яких може бути встановлено причинний зв’язок з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників у населення, яке постраждало внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та Інструкції про застосування Переліку хвороб, при яких може бути встановлено причинний зв’язок з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників у населення, яке постраждало внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, розроблених відповідно до статті 12, 14 та 27 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Наказ МОЗ України спрямований на законодавче вирішення питання відповідності Переліку хвороб, при яких може бути встановлено причинний зв’язок з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників у населення, яке постраждало внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, визначеним Закону України та програмними документами Кабінету Міністрів України, сучасному рівню знань з радіаційної медицини та клінічної радіобіології щодо ефектів дії іонізуючого випромінювання у віддаленому післяаварійному періоді, стандартним протоколам надання медичної допомоги за певними медичними спеціальностями та Постановам Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. N 1317 «Питання медико-соціальної експертизи» із змінами і доповненнями, внесеними від 18 серпня 2010 року N 752, від 20 липня 2011 року № 762 та від від 23 листопада 2011 р. № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а також діючої Міжнародної статистичної класифікації хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я 10-го перегляду (редакція 2007 р.).

3. Правові аспекти

Перелік нормативно-правових актів, що діють у відповідній сфері: статті 12, 14 та 27 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»; накази МОЗ України щодо стандартів та протоколів надання медичної допомоги за певними медичними спеціальностями;

Міжнародна статистична класифікація хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я 10-го перегляду (редакція 2007 р.);

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Впровадження та виконання вимог Наказу МОЗ України не потребує додаткових бюджетних асигнувань.

5. Позиція заінтересованих органів.

Наказ МОЗ України не потребує погодження з іншими органами виконавчої влади.

6. Регіональний аспект

Наказ МОЗ України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У Наказі МОЗ України відсутні процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень та не потребує громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Наказ МОЗ України розміщений на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров`я України (https://www.moz.gov.ua).

9. Позиція соціальних партнерів

Не стосується сфери інтересів соціальних партнерів.

10. Прогноз результатів

Впровадження та виконання вимог Наказу МОЗ України сприятиме оптимізації та об’єктивізації проведення медичної експертизи зв’язку хвороб, причин інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінювання та впливом інших пошкоджуючи факторів аварії на Чорнобильській АЕС у відповідності до сучасного рівня знань та на принципах доказової медицини з дотриманням прав пацієнтів. При цьому буде забезпечено як покращення надання медичної допомоги найбільш ураженим категоріям постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС так і економія державних бюджетних коштів шляхом їх перерозподілення для надання державної підтримки саме тим постраждалим, які втратили здоров’я і працездатність через аварію на ЧАЕС.
Перший заступник Міністра Р.О.Моісеєнко

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ