Проект наказу МОЗ України “Про затвердження Порядку організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимог до їх організаторів щодо майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка …”
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
N
м.Київ
Повідомлення про оприлюднення
Проект наказу МОЗ України “Про затвердження Порядку організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимог до їх організаторів щодо майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я”
Пояснювальна записка
Аналіз регуляторного впливу
Повідомлення
про оприлюднення проекту наказу МОЗ України
“Про затвердження Порядку організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимог до їх організаторів щодо майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я”
Міністерство охорони здоров’я України повідомляє про оприлюднення проекту наказу МОЗ України “Про затвердження Порядку організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимог до їх організаторів щодо майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я” (далі – проект наказу).
Проект наказу розроблено відповідно до частини третьої статті 49 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Проектом наказу передбачається затвердження порядку організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимог до їх організаторів щодо майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я.
Зауваження та пропозиції приймаються у письмовому або електронному вигляді на адресу Міністерства охорони здоров’я України 01021, Київ, вул. М. Грушевського, 7, контактна особа Кузьмінська Тетяна Михайлівна, тел. (044) 253-38-71, e-mail: [email protected].
Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, e-mail:[email protected].
Проект
Про затвердження Порядку організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимог до їх організаторів щодо майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я
Відповідно до частини третьої статті 49 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, пункту 9 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 467,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимог до їх організаторів щодо майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я, що додається.
2. Юридичному управлінню (І. Іванчук) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Міністр охорони здоров’я України Р. Богатирьова
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту наказу “Про затвердження Порядку організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимог до їх організаторів щодо майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я”
1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Проект наказу розроблено на виконання доручення Прем’єр-міністра України М. Азарова від 12 липня 2013 року № 27765/1/1-13 відповідно до частини третьої статті 49 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, якою передбачено необхідність установлення органом, уповноваженим управляти державним майном, порядку організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимоги до їх організаторів стосовно майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків.
2. Мета і шляхи її досягнення
Метою проекту наказу є затвердження порядку організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимоги до їх організаторів стосовно майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків.
3. Правові аспекти
Правовою підставою розробки проекту наказу є Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Прийняття проекту наказу не потребує внесення змін до інших нормативно-правових актів.
4. Фінансово-економічне обґрунтування
Прийняття проекту наказу не потребує додаткових фінансових витрат.
5. Позиція заінтересованих органів
Проект наказу потребує погодження із Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я України.
6. Регіональний аспект
Проект наказу не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.
61. Запобігання дискримінації
У проекті наказу відсутні положення, що мають ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилась.
7. Запобігання корупції
У проекті наказу відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Громадська антикорупційна експертиза не проводилась.
8. Громадське обговорення
Проект наказу не потребує проведення консультацій з громадськістю.
9. Позиція соціальних партнерів
Проект наказу не стосується соціально-трудової сфери.
10. Оцінка регуляторного впливу
Проект наказу не є регуляторним актом.
11. Прогноз результатів
Прийняття наказу дозволить виконати вимоги частини третьої статті 49 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та врегулювати питання проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимог до їх організаторів щодо майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я.
Міністр охорони здоров’я України Р. Богатирьова
“___” ______________ 20__р.
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження Порядку організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимог до їх організаторів щодо майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я”
1. Аналіз проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання
Проект наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження Порядку організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимог до їх організаторів щодо майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я” (далі – Проект наказу) розроблено відповідно до частини третьої статті 49 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
2. Визначення цілей державного регулювання
Проектом наказу передбачається затвердження порядку організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимог до їх організаторів щодо майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я.
3. Оцінка альтернативних способів досягнення зазначених цілей
Прийняття зазначеного Проекту наказу дозволить врегулювати питання проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимог до їх організаторів щодо майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я.
Другий спосіб – залишити ситуацію без змін, що не призведе до досягнення поставлених цілей.
4. Опис механізму і заходів, які забезпечують розв’язання проблеми шляхом прийняття регуляторного акта
Проектом наказу затверджується новий Порядок організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимог до їх організаторів щодо майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я.
5. Обгрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта
Серед сприятливих зовнішніх обставин, що впливають на досягнення цілей регуляторного акта, можна виділити забезпечення прозорості в організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимог до їх організаторів.
Виконання норм, які встановлені Проектом наказу, не викличе ускладнень у суб’єктів господарювання.
Виконання Проекту акта не потребуватиме витрачання додаткових коштів та часу.
Виконання вимог Проекту акта суб’єктами господарювання є обов’язковим з метою уникнення правопорушень.
6. Очікувані результати прийняття акта
Позитивний результат: встановлення чітких, прозорих і зрозумілих вимог до організаторів при проведенні аукціонів у провадженні у справах про банкрутство.
Негативний результат: відсутній.
Очікувані результати від впровадження наказу:
Сфера впливу | Позитивні наслідки | Негативні наслідки |
Інтереси держави | Забезпечення належного порядку організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимог до їх організаторів щодо майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я. | відсутні |
Інтереси суб’єктів господарювання | відсутні | |
Інтереси населення | відсутні |
7. Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акта
Термін дії регуляторного акту не обмежений у часі, акт може бути переглянутий за необхідностю внесення змін.
8. Показники результативності акта
Впровадження акта дозволить виконати вимоги частини третьої статті 49 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
9. Визначення заходів, з допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта
Базове відстеження до набрання чинності акту шляхом збору пропозицій ті зауважень та їх аналізу. Повторне відстеження через 1 рік з дня набрання чинності акту шляхом порівняння показників базового та повторного відстеження.
Міністр охорони здоров’я України Р. Богатирьова
“___” ______________ 20__р.
Підготувала +Марія Морозова