Законодательство

Проект наказу МОЗ України “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при хронічному мієлоїдному лейкозі”

25/11/2013

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
N
м.Київ

Повідомлення про оприлюднення

Проект наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при хронічному мієлоїдному лейкозі”

Пояснювавльна записка

Повідомлення про оприлюднення

проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України

“Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при хронічному мієлоїдному лейкозі”

На виконання наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження Галузевої програми стандартизації медичної допомоги на період до 2020 року”, наказу Міністерства охорони здоров’я України від 18 вересня 2013 року № 810 “Про створення мультидисциплінарних робочих груп з розробки медичних стандартів (уніфікованих клінічних протоколів) медичної допомоги на засадах доказової медицини в 2013 році” робочою групою за участю провідних профільних спеціалістів медичної галузі розроблено проект наказу “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при хронічному мієлоїдному лейкозі”.

Проект наказу та повідомлення про оприлюднення проекту розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я України: moz.gov.ua .

Пропозиції та зауваження просимо надсилати впродовж місяця з дня оприлюднення до Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України або в електронному вигляді: [email protected].

контактна особа – Ліщишина О.М.(тел. 044-536-13-40)

ПРОЕКТ

На виконання Плану заходів Міністерства охорони здоров’я України з реалізації Галузевої програми стандартизації медичної допомоги на період до 2020 року, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 вересня 2011 року № 597,

 

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги “Хронічний мієлоїдний лейкоз”, розроблений на основі адаптованої клінічної настанови, заснованої на доказах “Діагностика і лікування хронічного мієлоїдного лейкозу у дорослих”, як джерела доказової інформації про найкращу медичну практику, що додається.

 

2. Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги (М. Хобзей) забезпечити перегляд та оновлення Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги “Хронічний мієлоїдний лейкоз”, затвердженого пунктом 1 цього наказу, не пізніше жовтня 2016 року.

 

3. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України, забезпечити:

 

3.1. Розробку в закладах охорони здоров’я локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнтів) на основі Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги “Хронічний мієлоїдний лейкоз”, затвердженого пунктом 1 цього наказу, відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 вересня 2012 року № 751 “Про створення та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги в системі Міністерства охорони здоров’я України“, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2012 року за № 2001/22313.

 

3.2. Впровадження та моніторинг дотримання в закладах охорони здоров’я зазначених локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнта) при наданні медичної допомоги пацієнтам.

 

4. Державному підприємству “Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України” (О. Нагорна) забезпечити внесення медико-технологічних документів до реєстру медико-технологічних документів.

 

5. Унести зміни до таких наказів Міністерства охорони здоров’я України:

 

5.1. Позиції 44 та 46 в частині “ІІ рівень надання медичної допомоги”, позиції 46,  47 та 49 в частині “III і IV рівня надання невідкладної медичної допомоги” розділу 4 “Онкологія” Тимчасових галузевих уніфікованих стандартів медичних технологій діагностично-лікувального процесу стаціонарної допомоги дорослому населенню в лікувально-профілактичних закладах України, затверджених пунктом 1 наказу Міністерства охорони здоров’я України від 27 липня 1998 року № 226, виключити.

 

5.2. Підпункти 6, 21 та 23 пункту 1 наказу Міністерства охорони здоров’я України від 30.06.2010 № 647 “Про затвердження клінічних протоколів надання медичної допомоги хворим зі спеціальності “Гематологія“” виключити.

 

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра О. Толстанова.

Міністр                                                                                                           Р. Богатирьова

Пояснювальна записка

до проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України

“Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при хронічному мієлоїдному лейкозі”

 

Короткий опис проблеми. Актуальність для України

 

Хронічний мієлоїдний лейкоз – злоякісне новоутворення кровотворної тканини, яке виникає із клітини-попередника мієлопоезу, загальної для гранулоцитарного, еритроцитарного та мегакаріоцитарного ростків кровотворення.  Численні дослідження до цього часу не змогли оцінити ролі будь-яких мутагенних факторів (радіація, хімічні агенти тощо) у виникненні ХМЛ.

Хронічний мієлоїдний лейкоз (ХМЛ) займає третє місце серед усіх лейкозів. Захворюваність на ХМЛ складає 1-1,5 випадку на 100 000 населення в рік (15-20% від усіх випадків гемобластозів у дорослих). Хворіють переважно люди середнього віку: пік захворюваності припадає на вік 30-50 років, близько 30% становлять хворі старше 60 років. У дітей ХМЛ зустрічається рідко, складаючи не більше 2-5% о від числа всіх лейкозів. Середній вік маніфестації захворювання становить 60-65 років, хоча в країнах, в яких популяція молодша – медіана віку менша. Чоловіки хворіють трохи частіше жінок (співвідношення 1:1,5). В 2011 році в Україні кількість випадків захворювання на ХМЛ склала 530 серед чоловіків та 561 випадок серед жінок. На початок 2012 року з діагнозом ХМЛ на обліку перебувало 2008 пацієнтів: 917 чоловіків та 1091 жінка.

Мета і шляхи її досягнення

Забезпечення якості, ефективності та доступу до медичної допомоги пацієнтів із хронічним мієлоїдним лейкозом шляхом встановлення єдиних вимог щодо профілактики, діагностики, лікування та реабілітації хворих, обґрунтування кадрового забезпечення та оснащення закладів охорони здоров’я; визначення індикаторів якості медичної допомоги для проведення моніторингу та клінічного аудиту в закладах охорони здоров’я

Підготувала +Марія Морозова

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ