Законодательство

Проект наказу МОЗ України “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при раку молочної залози”

06/11/2013

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
N
м.Київ

Повідомлення про оприлюднення

Проект наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при раку молочної залози”

Пояснювальна записка

 

Повідомлення про оприлюднення

проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України

“Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при раку молочної залози”

 

На виконання наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження Галузевої програми стандартизації медичної допомоги на період до 2020 року”, наказу Міністерства охорони здоров’я України від 30 серпня 2011 року № 550 “Про створення мультидисциплінарних робочих груп з опрацювання медичних стандартів та уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги на засадах доказової медицини” робочою групою за участю провідних профільних спеціалістів медичної галузі розроблено проект наказу ” Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при раку молочної залози” .

Проект наказу та повідомлення про оприлюднення проекту розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я України: moz.gov.ua .

Пропозиції та зауваження просимо надсилати впродовж місяця з дня оприлюднення до Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України або в електронному вигляді на адресу: [email protected] .

 

Контактна особа – Ліщишина О.М.(тел. 044-536-13-40)

 

Проект наказу

Про затвердження та впровадження

медико-технологічних документів

зі стандартизації медичної допомоги

при раку молочної залози

 

На виконання Плану заходів Міністерства охорони здоров’я України з реалізації Галузевої програми стандартизації медичної допомоги на період до 2020 року, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 вересня 2011 року № 597,

 

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги “Рак молочної залози”, розроблений на основі оновленої адаптованої клінічної настанови “Рак молочної залози”, як джерела доказової інформації про найкращу медичну практику, що додається.

 

2. Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги (М. Хобзей) забезпечити перегляд та оновлення Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги “Рак молочної залози”, затвердженого пунктом 1 цього наказу, не пізніше листопада 2016 року.

 

3. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України, забезпечити:

 

3.1. Розробку в закладах охорони здоров’я локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнтів) на основі Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги “Рак молочної залози”, затвердженого пунктом 1 цього наказу, відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 вересня 2012 року № 751 “Про створення та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги в системі Міністерства охорони здоров’я України “, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2012 року за № 2001/22313.

 

3.2. Впровадження та моніторинг дотримання в закладах охорони здоров’я зазначених локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнта) при наданні медичної допомоги пацієнтам.

 

4. Державному підприємству “Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України” (О. Нагорна) забезпечити внесення медико-технологічних документів до реєстру медико-технологічних документів.

 

5. Унести зміни до таких наказів Міністерства охорони здоров’я України:

 

5.1. Позицію 23 розділу 4 “Онкологія” та позицію 24 в частині “ІІІ-IV рівень надання медичної допомоги” розділу 4 “Онкологія”, Тимчасових галузевих уніфікованих стандартів медичних технологій діагностично-лікувального процесу стаціонарної допомоги дорослому населенню в лікувально-профілактичних закладах України, затверджених пунктом 1 наказу Міністерства охорони здоров’я України від 27 липня 1998 року № 226, виключити.

 

5.2. Підпункт 1.1 пункту 1 наказу Міністерства охорони здоров’я України від 17 вересня 2007 року № 554 “Про затвердження протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю “онкологія“” виключити.

 

5.3. Протокол “Локалізація: Рак молочної залози. Код за МКХ-10: С50” затверджений пунктом 1 наказу Міністерства охорони здоров’я України від 30 липня 2010 року № 645 “Про внесення змін до наказу МОЗ України від 17.09.2007 № 554 “Про затвердження протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю “онкологія“”, виключити

 

5.4. Підпункт 2.2 пункту 2 та підпункт 4.4 пункту 4 наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23 листопада 2011 року № 816 “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги на засадах доказової медицини” виключити.

 

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра О. Толстанова.

Міністр                                                                                                            Р. Богатирьова

Пояснювальна записка

до проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України

“Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при раку молочної залози”

Короткий опис проблеми. Актуальність для України

 

Щороку, в Україні, злоякісні новоутворення вперше виявляють більш ніж у 180 тис. людей. Кожного року помирає майже 90 тис. пацієнтів із злоякісними пухлинами, і майже 35% складають люди працездатного віку. Значна кількість пацієнтів, близько 40%, помирають на протязі першого року після встановлення діагнозу, що в основному пов’язано з запізнілою діагностикою онкологічних захворювань. В високорозвинених країнах такий показник не перевищує 30%. Тому, лікування хворих на злоякісні новоутворення є однією з найактуальніших соціально-економічних та медико-біологічних проблем в нашій країні.

За даними Національного канцер-реєстру щороку в Україні діагностується близько 17,5 тисяч нових випадків раку молочної залози, який у структурі онкологічної захворюваності жіночого населення України посідає перше місце – 19,6 % (серед 10 найбільш поширених локалізацій раку у жінок). Смертність від раку молочної залози у жінок також знаходиться на першому місці – 20,2 % серед 10 найбільш поширених локалізацій. Захворюваність на рак молочної залози у 2012 році становила 67.1 випадки на 100 тис. населення, а смертність – 30.9 на 100 тис. населення.

Питома вага хворих на рак молочної залози, які не прожили 1 року з моменту встановлення діагнозу по Україні дорівнює 10,8%, і лише 83.4% первинних хворих на рак молочної залози отримують спеціальне лікування

 

Мета і шляхи її досягнення

Забезпечення своєчасності, якості, ефективності та доступу до медичної допомоги пацієнтів з раком легені шляхом встановлення єдиних вимог щодо профілактики, діагностики, лікування та реабілітації хворих, обґрунтування кадрового забезпечення та оснащення закладів охорони здоров’я; визначення індикаторів якості медичної допомоги для проведення моніторингу та клінічного аудиту в закладах охорони здоров’я.
Підготувала +Марія Морозова

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ