Законодательство

Проект наказу МОЗ України “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при хронічному панкреатиті”

20/09/2013

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
N
м.Київ

Повідомлення про оприлюднення

Проект наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при хронічному панкреатиті”

Пояснювальна записка

 

 

Повідомлення про оприлюднення

проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України

“Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при хронічному панкреатиті”

На виконання наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження Галузевої програми стандартизації медичної допомоги на період до 2020 року”, наказу Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2012. № 259-адм робочою групою за участю провідних профільних спеціалістів медичної галузі розроблено проект наказу “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при хронічному панкреатиті” Проект наказу та повідомлення про оприлюднення проекту розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я України: www.moz.gov.ua.

Пропозиції та зауваження просимо надсилати впродовж місяця з дня оприлюднення до Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України або в електронному вигляді: [email protected].

контактна особа – Ліщишина О.М.(тел. 044-536-13-40)

 

ПРОЕКТ

Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при хронічному панкреатиті

На виконання Плану заходів Міністерства охорони здоров’я України з реалізації Галузевої програми стандартизації медичної допомоги на період до 2020 року, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 вересня 2011 року № 597,

 

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги “Хронічний панкреатит”, розроблений на основі адаптованої клінічної настанови “Хронічний панкреатит”, як джерела доказової інформації про найкращу медичну практику, що додається.

 

2. Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги (М. Хобзей) забезпечити перегляд та оновлення Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги “Хронічний панкреатит”, затвердженого пунктом 1 цього наказу, не пізніше жовтня 2016 року.

 

3. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України, забезпечити:

 

3.1. Розробку в закладах охорони здоров’я локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнтів) на основі Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги “Хронічний панкреатит”, затвердженого пунктом 1 цього наказу, відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 вересня 2012 року № 751 “Про створення та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги в системі Міністерства охорони здоров’я України“, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2012 року за № 2001/22313.

 

3.2. Впровадження та моніторинг дотримання в закладах охорони здоров’я зазначених локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнта) при наданні медичної допомоги пацієнтам.

 

4. Державному підприємству “Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України” (О. Нагорна) забезпечити внесення медико-технологічних документів до реєстру медико-технологічних документів.

 

5. Унести зміни до таких наказів Міністерство охорони здоров’я України:

 

5.1. Позицію 33 “Хронічний панкреатит” розділу 7 “Медична реабілітація та курортологія” тимчасових галузевих уніфікованих стандартів медичних технологій діагностично-лікувального процесу стаціонарної допомоги дорослому населенню в лікувально-профілактичних закладах України, затверджених пунктом 1 наказу Міністерства охорони здоров’я України від 27 липня 1998 року № 226, виключити.

 

5.2. Таблиці “Шифр МКХ-10: 86.0. Назва нозологічної форми: Хронічний панкреатит алкогольної етіології” та “Шифр МКХ-10: 86.1. Назва нозологічної форми: Інші хронічні панкреатити” нормативів надання медичної допомоги дорослому населенню в амбулаторно-поліклінічних закладах за спеціальністю “гастроентерологія”, затверджених підпунктом 1.1.2 підпункту 1.1 пункту 1 наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 грудня 2002 року № 507 “Про затвердження нормативів надання медичної допомоги та показників якості медичної допомоги”, виключити.

 

5.3. Таблиці “Шифр МКХ-10: К 86.0 – 86.1. Назва нозологічної форми: Хронічний панкреатит” та “Фармакотерапія. Хронічний панкреатит: К 86.0 – 86.1” тимчасових державних соціальних нормативів надання медичної допомоги за спеціальністю “Загальна практика – сімейна медицина”, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 05 травня 2003 року № 191 ” Про затвердження тимчасових державних соціальних нормативів надання медичної допомоги за спеціальністю загальна практика-сімейна медицина”, виключити.

5.4 Підпункт 1.11 пункту 1 наказу Міністерства охорони здоров’я України від 13 червня 2005 року № 271 “Про затвердження протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю “Гастроентерологія”, виключити.

 

5.5. Підпункт 1.1.14 підпункту 1.1 пункту 1 наказу Міністерства охорони здоров’я України від 06 лютого 2008 року № 56 “Про затвердження клінічних протоколів санаторно-курортного лікування в санаторно-курортних закладах (крім туберкульозного профілю) для дорослого населення”, виключити.

 

5.6. Позицію 24 підпункту 1.8 пункту 1 стандартизованих комплексів діагностичних обстежень та обсягів лікувально-профілактичних заходів диспансерного спостереження за хворими гастроентерологічного профілю, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28 грудня 2009 року №  1051 “Про надання медичної допомоги хворим гастроентерологічного профілю”, виключити.

 

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра О. Толстанова.
Міністр                                                                                        Р. Богатирьова

 

Пояснювальна записка

до проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України

“Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при хронічному панкреатиті”

Короткий опис проблеми. Актуальність для України

 

Захворюваність на хронічний панкреатит (ХП) в країнах Європи складає 4–8 випадків, а поширеність 25 випадків на 100 тис. населення, за даними автопсій 0,3–0,4%. Дослідження у Франції, Японії та Китаї показали, що частота проявів хронічного запалення підшлункової залози складає 6–9 випадків на 100 тис. населення, а розповсюдженість – 14–33 на 100 тис. населення. В Україні рівень захворюваності патологією підшлункової залози в 2002 р. склав 149,8, а поширеність – 2400–2760 на 100 тис. дорослих і підлітків. З 1997 р. показники зросли відповідно на 49,9% і 71,3%. Первинна інвалідизація досягає 15%. Хворі на ХП складають 25% всіх, хто звертається до гастроентеролога амбулаторно, а в спеціалізованих гастроентерологічних стаціонарах – 9-12%. У 30% хворих на ХП розвиваються ранні ускладнення (гнійно-септичні, кровотечі з виразок гастродуоденальної зони, тромбоз у системі портальної вени, стеноз холедоха або дванадцятипалої кишки та ін.), летальність складає 5,1%. З подальшим розвитком ХП, особливо при неефективному лікуванні, прогресує функціональна недостатність підшлункової залози, розвивається абдомінальний ішемічний синдром. Захворювання підшлункової залози в 10,9% випадків є причиною інвалідизації хворих з патологією органів травлення. Існують дані, що протягом 5 років помирають 6,3%, 10 років – 30%, протягом 20 років – близько 50% хворих на ХП.

 

Мета і шляхи її досягнення

 

Метою впровадження проекту наказу “Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при хронічному панкреатиті” є надання комплексної кваліфікованої медичної допомоги пацієнтам з хронічним панкреатитом.

Положення уніфікованого клінічного протоколу, побудованого на доказах, спрямовані на створення єдиної комплексної та ефективної системи надання медичної допомоги пацієнтам із хронічним панкреатитом та охоплюють всі етапи. Заходи з профілактики, раннього (своєчасного) виявлення даного захворювання дозволять суттєво поліпшити якість та зменшити витрати на медичну допомогу.

Підготувала +Марія Морозова

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ