Законодательство

Проект наказу МОЗ України “Про затвердження змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 10 лютого 2011 року № 80”

03/12/2013

 МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

НАКАЗ
N
м.Київ

Повідомлення про оприлюднення

Проект наказу МОЗ України “Про затвердження змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 10 лютого 2011 року № 80”

Пояснювальна записка

Аналіз регуляторного впливу

 

 ПОВІДОМЛЕННЯ

 

на публічне обговорення виноситься проект наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 10 лютого 2011 року № 80”

 

З метою забезпечення вивчення та врахування думки громадськості, дотримання вимог абзацу другого пункту 12 Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996, на офіційному веб-сайті МОЗ України розміщено проект наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 10 лютого 2011 року № 80”.

Проект наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 10 лютого 2011 року № 80” розроблено на вимогу законів України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності” та “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, постанови Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 року № 1698 “Про затвердження переліку органів ліцензування“, Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 467, та з метою реалізації завдань та заходів, визначених у підпункті 76.8 пункту 76 Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2013 року № 128, з метою прозорості процедури здійснення контролю за дотриманням Ліцензійних умов суб’єктами господарювання, які провадять господарську діяльність з медичної практики.

Пропозиції та зауваження просимо надсилати до:

Міністерства охорони здоров’я України за адресою – 01601, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 7.

Контактна особа:

Торовець Леонід Юрійович (E-mail: [email protected] тел. (044) 200-08-17).

Проект регуляторного акта та аналіз регуляторного впливу оприлюднені шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я України в мережі Інтернет www.moz.gov.ua.
Заступник Міністра                                                                                         О. Толстанов

 

ПРОЕКТ

Про затвердження змін до наказу

Міністерства охорони здоров’я

України від 10 лютого

2011 року № 80

 

Відповідно до статей 6 та 9 Закону України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності“, пункту 16 переліку органів ліцензування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 року № 1698 та на виконання підпункту 76.8 пункту 76 Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2013 року № 128,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити зміни до Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 10 лютого 2011 року № 80, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26 травня 2011 року за № 634/19372, що додаються.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства охорони здоров’я України від 23 листопада 2010 року № 1033 “Про затвердження уніфікованих форм актів, які складаються за результатами планових перевірок додержання суб’єктом господарювання Ліцензійних умов провадження певних видів господарської діяльності в галузі охорони здоров’я, що ліцензуються”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 09 лютого 2011 року за № 170/18908.

2. Управлінню контролю якості медичних послуг (Т. Донченко) забезпечити подання цього наказу у встановленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра О. Толстанова.

4. Цей наказ набирає чинності через десять днів з дня його офіційного опублікування.

Міністр                                                                                                            Р. Богатирьова

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

 

до проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 10 лютого 2011 року № 80”

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта.

Проект наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 10 лютого 2011 року № 80” (далі – Проект наказу) розроблено на вимогу законів України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності” та “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, постанови Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 року № 1698 “Про затвердження переліку органів ліцензування”, Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 467, та з метою реалізації завдань та заходів, визначених у підпункті 76.8 пункту 76 Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2013 року № 128.

Проектом наказу передбачається затвердження уніфікованої форми акта, що складається за результатами здійснення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) з визначенням вичерпного переліку питань, щодо яких здійснюється державний нагляд (контроль).

Крім того Проект наказу увійде в систему нормативно-правових актів, які запроваджують норми регуляторної політики у сфері господарської діяльності з медичної практики та дозволить запровадити норми права.

 

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект наказу розроблено з метою прозорості процедури здійснення контролю за дотриманням Ліцензійних умов суб’єктами господарювання, які провадять господарську діяльність з медичної практики, шляхом залучення працівників правоохоронних органів представників громадських організацій (асоціації в сфері охорони здоров’я), бізнес-асоціацій та неурядових організацій.

Запропонований наказ заповнює прогалини в сфері державного регулювання господарської діяльності з надання медичної допомоги, сприяє всебічному дотриманню державних стандартів, критеріїв та вимог, спрямованих на забезпечення здорового навколишнього природного середовища і санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, нормативів професійної діяльності в галузі охорони здоров’я, стандартів медичного обслуговування, медичних матеріалів і технологій, сприятиме впорядкуванню нормативного регулювання ведення господарської діяльності з медичної практики фізичними особами – підприємцями та юридичними особами.

Наказ є обов’язковим для всіх суб’єктів господарської діяльності незалежно від їх форми власності та підпорядкування.

 

3. Правові аспекти.

Перелік нормативно-правових актів, що діють у відповідній сфері:

– Основи законодавства України про охорону здоров’я;

– Закон України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”;

– Закон України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності“;

– Указ Президента України від 12 березня 2013 року № 128 “Про Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”;

– постанова Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 № 1698 “Про затвердження переліку органів ліцензування“;

– постанова Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року № 843 “Про затвердження критерію, за яким оцінюється ступінь ризику від провадження діяльності у сфері охорони здоров’я для безпеки життя і здоров’я населення та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)”

 

4. Фінансово-економічне обґрунтування.

Прийняття запропонованого Проекту наказу не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

 

5. Позиція заінтересованих органів.

Проект наказу потребує погодження в Державній службі України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

 

6. Регіональний аспект.

Проект наказу не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

 

61. Запобігання дискриміналізації.

Проект наказу не містить ознак дискримінації.

 

7. Запобігання корупції.

Проект наказу не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

 

8. Громадське обговорення.

Відповідно до вимог статей 5, 6 і 9 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” Проект наказу розміщено на офіційному веб-сайті МОЗ України з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб та їх врахування у встановленому законодавством порядку.

 

9. Позиція соціальних партнерів.

Проект наказу не стосується соціально-трудової сфери.

 

10. Оцінка регуляторного впливу.

Проект наказу є регуляторним актом

Сфери впливу Вигоди
Інтереси Держави – регулювання прав та обов’язків суб’єктів господарювання, які провадять діяльність з медичної практики; – забезпечення плановості та прозорості процедури здійснення контролю за дотриманням Ліцензійних умов суб’єктами господарювання, які провадять господарську діяльність з медичної практики.
Інтереси суб’єктів господарювання – поліпшення якості, своєчасності, контрольованості та прозорості надання адміністративних послуг.
Інтереси громадян – передбачить захист інтересів споживача на основі стабільного забезпечення відповідного рівня якості надання медичної допомоги; – створить умови для реалізації прав громадян на доступність та якість адміністративної послуги; – підвищення рівня якості надання медичної допомоги; – забезпечить впевненість пацієнтів у належності надання медичної допомоги суб’єктами господарювання, які проваджують господарську діяльність з медичної практики.

 

11. Прогноз результатів.

Прийняття Проекту наказу дозволить здійснювати державний контроль за господарською діяльністю з медичної практики, сприятиме забезпеченню гарантії високої якості надання медичної допомоги, ефективність контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.

Прийняття Проекту наказу сприятиме розв’язанню проблеми незадовільного стану здоров’я населення шляхом посилення вимог щодо суб’єктів господарювання, які провадять господарську діяльність з медичної практики, покращенню якості медичної допомоги, стану санітарно-епідемічного благополуччя, кваліфікації медичних працівників та, забезпеченню прав та безпеки пацієнтів.

У результаті прийняття Проекту наказу затверджується уніфікована форма акта, що складається за результатами здійснення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) з визначенням вичерпного переліку питань, щодо яких здійснюється державний нагляд (контроль).

Заступник Міністра                                                                                          О. Толстанов

“_____”_____________2013 р.

 

 Аналіз регуляторного впливу проекту

 

наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про внесення змін

 

до наказу МОЗ від 10 лютого 2011 року № 80″

1. Аналіз проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання.

Проект наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 10 лютого 2011 року № 80” (далі – Проект наказу) розроблено на вимогу законів України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності” та “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, постанови Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 року № 1698 “Про затвердження переліку органів ліцензування“, Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 467, та з метою реалізації завдань та заходів, визначених у підпункті 76.8 пункту 76 Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2013 року № 128.

Проект цього регуляторного акта увійде в систему нормативно-правових актів, які запроваджують норми регуляторної політики у сфері господарської діяльності з медичної практики та дозволить запровадити норми права, які встановлені:

 

у законах України:

– Основах законодавства України про охорону здоров’я;

– “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”;

– “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”;

– “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”;

у постановах Кабінету Міністрів України:

– від 14 листопада 2000 року № 1698 “Про затвердження переліку органів ліцензування“;

– від 10 вересня 2008 року № 843 “Про затвердження критерію, за яким оцінюється ступінь ризику від провадження діяльності у сфері охорони здоров’я для безпеки життя і здоров’я населення та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)”.

 

2. Цілі державного регулювання.

Основною метою підготовки Проекту наказу є внесення змін до порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов суб’єктами господарювання, які провадять господарську діяльність з медичної практики, а також реалізація завдань та заходів, визначених у підпункту 76.8 пункту 76 Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2013 року № 128.

 

3. Визначення альтернативних способів досягнення зазначених цілей та аргументи щодо переваги обраного способу.

Перший альтернативний спосіб – прийняття Проекту наказу дозволить комісії чітко та ефективно працювати під час проведення планової та позапланової перевірок додержання суб’єктами господарювання Ліцензійних умов у сфері господарської діяльності з медичної практики.

Другий альтернативний спосіб – прийняття Проекту наказу забезпечить об’єктивну та належну оцінку під час проведення планових чи позапланових перевірок додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики суб’єктами господарювання шляхом визначення чіткого переліку питань підчас державного нагляду (контролю).

 

4. Опис механізму, який пропонується для розв’язання проблеми.

Дія наказу поширюється на усіх юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність з медичної практики.

Крім того, з врахуванням діючого законодавства, проектом наказу змінюється уніфікована форма акту, яка складається за результатами планової (позапланової) перевірки додержання суб’єктом господарювання Ліцензійних умов, а саме – розширюється коло питань для перевірки та збільшується кількість законодавчих та нормативно-правових актів, якими має керуватись суб’єкт господарювання.

 

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.

Визначені цілі будуть досягнуті за рахунок чіткого врегулювання прав та обов’язків суб’єктів господарювання, які провадять господарську діяльність з медичної практики.

Оцінка впливу зовнішніх факторів на дію акта з визначенням та порівнянням позитивних і негативних обставин, які можуть впливати на виконання вимог акта.

Зовнішні фактори, які можуть впливати на виконання вимог акта, відсутні.

Оцінка можливості впровадження та виконання вимог акта органами державної влади і органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами.

Впровадження та виконання вимог акта не передбачає фінансування з Державного бюджету України та місцевого бюджету і матиме позитивний соціально-економічний ефект.

Характеристика механізму можливої шкоди у разі настання очікуваних наслідків дії акта.

Внесення зміни до зазначеного Порядку контролю не передбачає нанесення шкоди, а спрямовано на позитивне розв’язання проблеми, яка дає можливість створити єдину, чітку, прозору систему надання медичної допомоги та управління контролю якості медичних послуг.

 

6. Очікувані результати прийняття акта.

Вигоди та витрати від даного регуляторного акту

Сфери впливу Вигоди Втрати
Інтереси держави – регулювання прав та обов’язків суб’єктів господарювання, які провадять діяльність з медичної практики; – забезпечення плановості та прозорості процедури здійснення контролю за дотриманням Ліцензійних умов суб’єктами господарювання, які провадять господарську діяльність з медичної практики. відсутні
Інтереси суб’єктів господарювання – поліпшення якості, своєчасності, контрольованості та прозорості надання адміністративних послуг. відсутні
Інтереси громадян – передбачить захист інтересів споживача на основі стабільного забезпечення відповідного рівня якості надання медичної допомоги; – створить умови для реалізації прав громадян на доступність та якість адміністративної послуги; – підвищення рівня якості надання медичної допомоги; – забезпечить впевненість пацієнтів у належності надання медичної допомоги суб’єктами господарювання, які проваджують господарську діяльність з медичної практики. відсутні

 

7. Запропонований строк дії акта.

Необмежений

8. Показники результативності регуляторного акта.

Значення показників результативності регуляторного акта є прогнозованим і встановлюється протягом різних періодів після набрання чинності акта. Перелік кількісних та якісних показників результативності регуляторного акта:

Найменування показника Розмір показника
розмір витрат з державного бюджету не передбачено
розмір надходження до державного бюджету не передбачено
кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюватиметься дія акту близько 18900 суб’єктів господарювання
розмір коштів та часу, що витрачатимуться суб’єктами господарювання, пов’язаними з виконанням вимог акта додаткові витрати коштів відсутні
рівень поінформованості суб’єктів господарювання та фізичних осіб з основних положень акта достатній, проект розміщено на офіційному веб-сайті МОЗ України; після прийняття наказ буде розміщений на офіційному сайті МОЗ України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, у нормативно-правовій базі “Ліга”, буде доведено до структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій

 

9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності акта.

Відстеження ефективності застосування зазначеного наказу буде здійснюватись Міністерством охорони здоров’я України шляхом аналізу статистичних даних та кількісних показників:

 

Вид відстеження Строк Вид даних
Базове Після набрання чинності шляхом аналізу статистичних даних та кількісних показників
Повторне через 1 рік з дня набрання чинності шляхом аналізу статистичних даних та кількісних показників
Періодичне кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта шляхом аналізу статистичних даних та кількісних показників

Заступник Міністра                                                                                         О. Толстанов

“_____”_____________2013 р.
Підготувала +Марія Морозова

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ