Законодательство

Проект наказу МОЗ України та Мінприроди України “Про внесення змін до наказу МОЗ та Міністерства охорони навколишнього природного середовища України “Про затвердження Переліку та форми подання відомостей, що включаються до Державного кадастру природних..”

12/07/2012

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
12.07.2012                                                                                                                             N
м.Київ

Повідомлення про оприлюднення
Проект наказу МОЗ України та Мінприроди України “Про внесення змін до наказу МОЗ та Міністерства охорони навколишнього природного середовища України “Про затвердження Переліку та форми подання відомостей, що включаються до Державного кадастру природних лікувальних ресурсів від 28.03.2008 № 156/152»”
Пояснювальна записка

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє про оприлюднення проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства екології та природних ресурсів України “Про внесення змін до наказу МОЗ України та Міністерства охорони природного середовища України “Про затвердження Переліку та форми подання відомостей, що включаються до Державного кадастру природних лікувальних ресурсів від 28.03.2008 № 156/152” (далі – Наказ).

Проект наказу розроблено Міністерством охорони здоров’я України спільно з ДУ “Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України” на підставі положень Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” (статті 1, 14, 18), відповідно до яких вода відкритих водойм, що використовується для господарсько-питного водопостачання, купання, спортивних занять, організованого відпочинку, з лікувальною метою, у тому числі водойм у межах населених пунктів повинна відповідати санітарним нормам; а також відповідно до положень пункт б) статті 20 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”.

Метою прийняття проекту акту є вирішення проблеми епідемічної безпечності ропи як природного лікувального ресурсу.

Шляхи досягнення мети полягають у внесенні змін до чинного наказу МОЗ України та Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 28.03.2008 № 156/152, які полягають у доповненні наказу санітарно-мікробіологічними показниками щодо ропи як природного лікувального ресурсу із врахуванням адаптації чинних нормативно-правових актів України у цій сфері діяльності до міжнародних та європейських вимог. Внесення змін передбачає доповненням пункту 1.2 “Поверхневі мінеральні води (ропа водойм з лікувальними властивостями)” рядком 8.4 “Санітарно-мікробіологічні показники”.

Перелік санітарно-мікробіологічних показників відповідає переліку Директиви 2006/7/ЄC Європейського парламенту і Ради від 15 лютого 2006 року відносно менеджменту якості вод для купання, а також ураховує перелік показників, пріоритетних для ропи, як природного лікувального ресурсу, який широко використовується санаторно-курортними закладами України.

Дія акта поширюватиметься на всіх суб’єктів господарювання щодо поверхневих мінеральних вод (ропи водойм з лікувальними властивостями) для отримання права на їх використання.

Зауваження та пропозиції приймаються Управлінням громадського здоров’я МОЗ України протягом місяця з дня оприлюднення у письмовому або електронному вигляді на адресу:

МОЗ України

вул. Грушевського, м. Київ, 7, 01601

Контактні особи:

Півень Наталія Василівна, тел. 253-01-00, e-mail: [email protected]

Смірнова Ольга Сергіївна, тел. 253-07-85, e-mail: [email protected]

ДУ “Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України”

Лермонтовський пров., 6, м. Одеса – 14, 65014

Контактна особа:

Мокієнко Андрій Вікторович, тел.048 784-02-13,

e-mail: [email protected][email protected]

вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011,

Державна служба України з питань

регуляторної політики та розвитку підприємництва

е-mail: [email protected]

ПРОЕКТ

Міністерство охорони здоров’я України
Міністерство екології та природних ресурсів України
НАКАЗ
________ 2012 року м. Київ № ________

Зареєстровано в Міністерстві юстиції
__________ за № ____________

Про внесення змін до наказу МОЗ та Міністерства охорони навколишнього природного середовища України “Про затвердження Переліку та форми подання відомостей, що включаються до Державного кадастру природних лікувальних ресурсів від 28.03.2008 № 156/152”

Відповідно до законів України “Про курорти”, “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, “Про охорону навколишнього природного середовища”, Водного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку створення і ведення Державного кадастру природних лікувальних ресурсів” від 26.07.2001 № 872, наказу МОЗ України та Міністерства охорони навколишнього природного середовища України “Про затвердження Переліку та форми подання відомостей, що включаються до Державного кадастру природних лікувальних ресурсів” від 26.03.2008 № 156/152 та керуючись Положенням про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 467

НАКАЗУЄМО:

1. Внести зміни до наказу МОЗ України та Міністерства охорони навколишнього природного середовища України “Про затвердження Переліку та форми подання відомостей, що включаються до Державного кадастру природних лікувальних ресурсів” від 26.03.2008 № 156/152 доповниши Таблицю 3 Переліку та форм подання відомостей, що включаються до Державного кадастру природних лікувальних ресурсів наступними рядками:

8.4 Санітарно-мікробіологічні показники
8.4.1 Загальне мікробне число (ЗМЧ) при температурі 30 через 48 годин КУО/см3
8.4.2 Титр лактозопозитивних кишкових паличок см3
8.4.3 Титр синьогнійної палички (Pseudomonas aeruginosa) см3
8.4.4 Титр сульфітвідновлювальних клостридій см3
8.4.5 Стафілококи КУО/дм3
8.4.6 Титр кишкових ентерококів см3

2. Управлінню громадського здоров’я (Григоренко А. А.):

2.1. Забезпечити подання в установленому порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

2.2. Довести цей наказ до відома керівників міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, установ і закладів державної санітарно-епідеміологічної служби та державної служби охорони навколишнього природного середовища, міністерств, державних наукових установ санітарно-епідеміологічного та екологічного профілю.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Міністра Моісеєнко Р.О.та заступника Міністра екології та природних ресурсів України Вільдмана І.Л.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Віце-прем’єр-міністр
України – Міністр охорони
здоров’я України                                                                                        Р.В.Богатирьова

Міністр
екології та природних
ресурсів України                                                                                          Е.А.Ставицький

Пояснювальна записка
до проекту наказу МОЗ України та Мінприроди України “Про внесення змін до наказу МОЗ та Міністерства охорони навколишнього природного середовища України “Про затвердження Переліку та форми подання відомостей, що включаються до Державного кадастру природних лікувальних ресурсів від 28.03.2008р. № 156/152”

1. Обгрунтування необхідності прийняття акта

Відповідно до статті 6 Закону України “Про курорти” до природних лікувальних ресурсів належать мінеральні і термальні води, лікувальні грязі та озокерит, ропа лиманів та озер, морська вода, природні об’єкти і комплекси із сприятливими для лікування кліматичними умовами, придатні для використання з метою лікування, медичної реабілітації та профілактики захворювань.

Підставою внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства охорони навколишнього природного середовища України “Про затвердження Переліку та форми подання відомостей, що включаються до Державного кадастру природних лікувальних ресурсів від 28.03.2008р. № 156/152” є Закон України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” (статті 1, 14, 18) із змінами і доповненнями, згідно якого вода відкритих водойм, що використовується для господарсько-питного водопостачання, купання, спортивних занять, організованого відпочинку, з лікувальною метою, а також вода водойм у межах населених пунктів повинна відповідати санітарним нормам.

Закон України “Про охорону навколишнього природного середовища” регламентує державний контроль за використанням і охороною поверхневих вод та додержанням норм екологічної безпеки.

Сьогодні у чинному нормативно-правовому акті – наказі МОЗ та Міністерства охорони навколишнього природного середовища України “Про затвердження Переліку та форми подання відомостей, що включаються до Державного кадастру природних лікувальних ресурсів від 28.03.2008р. № 156/152” відсутні санітарно-мікробіологічні показники ропи як природного лікувального ресурсу із врахуванням адаптації чинних нормативно-правових актів України у цій сфері діяльності до міжнародних та європейських вимог.

При розробці документу слід враховувати досвід країн Європейського Союзу по встановленню загальних мінімальних вимог щодо переліку показників безпечності та якості ропи і національні особливості — за наявності необхідного обгрунтування.

При роботі над проектом наказу проаналізовано основні положення законодавства ЄС у сфері використання поверхневих мінеральних вод, зокрема, Директиви 2006/7/ЄC Європейського парламенту і Ради від 15 лютого 2006 року відносно менеджменту якості вод для купання.

Враховано вимоги наступних чинних в Україні документів: Закони України “Про курорти”, “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Водний кодекс України”, Постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку створення і ведення Державного кадастру природних лікувальних ресурсів” від 26.07.2001 № 872, наказ МОЗ та Міністерства охорони навколишнього природного середовища України “Про затвердження Переліку та форми подання відомостей, що включаються до Державного кадастру природних лікувальних ресурсів від 28.03.2008р. № 156/152”.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийнятття проекту є вирішення проблеми епідемічної безпечності ропи як природного лікувального ресурсу.

Шляхи досягнення мети полягають у внесенні змін до чинного наказу наказ МОЗ та Міністерства охорони навколишнього природного середовища України “Про затвердження Переліку та форми подання відомостей, що включаються до Державного кадастру природних лікувальних ресурсів від 28.03.2008р. № 156/152”, які полягають у доповненні п.1.2 “Поверхневі мінеральні води (ропа водойм з лікувальними властивостями)” рядком 8.4 “Санітарно-мікробіологічні показники”.

Перелік санітарно-мікробіологічних показників відповідає переліку Директиви 2006/7/ЄC Європейського парламенту і Ради від 15 лютого 2006 року відносно менеджменту якості вод для купання, а також ураховує перелік показників, пріоритетних для ропи, як природного лікувального ресурсу, який широко використовується санаторно-курортними закладами України.

Дія акта поширюватиметься на всіх суб’єктів господарювання щодо поверхневих мінеральних вод (ропи водойм з лікувальними властивостями) для отримання права на їх використання.

3. Правові аспекти

Правовою підставою розроблення проекту акта є Закони України “Про курорти”, “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення“, “Про охорону навколишнього природного середовища”, Водний кодекс України, постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку створення і ведення Державного кадастру природних лікувальних ресурсів” від 26.07.2001 № 872, наказ МОЗ України та Міністерства охорони навколишнього природного середовища України “Про затвердження Переліку та форми подання відомостей, що включаються до Державного кадастру природних лікувальних ресурсів від 28.03.2008 № 156/152”. Нормативно-правовими актами, що діють у сфері нормування параметрів безпечності природних мінеральних, мінеральних лікувально-профілактичних та лікувальних вод є ГСТУ 42.10-02-96 “Води мінеральні лікувальні. Технічні умови”; ГОСТ 17.1.5.02-80 “Охрана природы. Гидросфера. Гигиенические требования к зонам рекреации водных объектов; Санитарные правила и нормы охраны прибрежных вод морей от загрязнения в местах водопользования населения: СанПиН № 4631-88”.

Після державної реєстрації даного проекту нормативно-правового акту наказ МОЗ України та Міністерства охорони навколишнього природного середовища України “Про затвердження Переліку та форми подання відомостей, що включаються до Державного кадастру природних лікувальних ресурсів від 28.03.2008р. № 156/152” буде доповнено переліком санітарно-мікробіологічних показників.

4. Фінансово-економічне обгрунтування

Реалізація даного нормативно-правового акту не потребує додаткових фінансових затрат, окрім тих, які пов’язані із виконанням робіт на госпдоговорній підставі установами, що проводять експертизу ропи та готують відповідні висновки.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта підлягає погодженню з Національною академією медичних наук України та Міністерством екології та природних ресурсів України.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць та впливу на регіональний розвиток.

7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта – вище середнього, оскільки проект розміщено на офіційному сайті МОЗ України для громадського обговорення. Після прийняття Наказу він буде опублікований в збірниках нормативних актів.

Зауважень та пропозицій громадськості не надходило.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Впровадження даного нормативно-правового акту дозволить санаторно-курортним закладам, як користувачам природного лікувального ресурсу (ропи), забезпечити її епідемічну безпечність та отримати право на захист від недобросовісної конкуренції та можливої фальсифікації, на обґрунтовану рекламу санаторно-курортних послуг, дозволяючи суб’єктам господарювання здійснювати планування своєї діяльності, що відповідає принципам державної регуляторної політики.

11. Прогноз результатів

Відстеження результативності регуляторного акту буде здійснюватися шляхом аналізу статистичних даних щодо ефективності та безпечності використання ропи як природного лікувального ресурсу у санаторно-курортних закладах.

Правова охорона визначення санітарно-мікробіологічних показників ропи, які регламентуються даним регуляторним актом, дозволить забезпечити безпечність та якість цієї продукції, що відповідає збалансованності інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави.
Віце-прем’єр-міністр України
Міністр                                                                                                         Р.В.Богатирьова

“_____”______________2012 року

Підготувала +Марія Морозова

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ