Законодательство

Проект наказу “Про затвердження методичних вказівок “Методи виділення та ідентифікації сальмонел” “

09/11/2012

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
N
м.Київ

Повідомлення про оприлюднення

Проект наказу “Про затвердження методичних вказівок “Методи виділення та ідентифікації сальмонел” ”

Пояснювальна записка

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ
Міністерство охорони здоров’я України повідомляє про оприлюднення проекту наказу ” Про затвердження методичних вказівок “Методи виділення та ідентифікації сальмонел” “(далі-Наказ)

.

 

Проект наказу розроблено Міністерством охорони здоров’я України спільно з ДУ “Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України” з урахуванням вимог і методологічних підходів ВООЗ та міжнародних стандартів ІSO.104.1.12.

 

Метою проекту наказу є метою гармонізації методів мікробіологічних досліджень в Україні із такими, що застосовуються в країнах Європейського Союзу.

Проектом встановлюються правила відбору зразків біологічного матеріалу, підготовки зразків до досліджень, методи первинної обробки проб, методики досліджень, включаючи молекулярно-генетичні методи виділення та ідентифікації сальмонел. Також в проекті представлена сучасна таксономія сальмонел, схема Кауфмана-Уайта, що має велике практичне значення для діагностики сальмонельозів.

Реалізація положень проекту наказу забезпечить гармонізацію підходів до лабораторної діагностики сальмонельозної інфекції в закладах охорони здоров’я України з методами, що застосовуються в країнах Європейського Союзу, дозволить покращити лабораторну діагностику гострих кишкових інфекцій.

Зауваження та пропозиції приймаються Управлінням громадського здоров’я МОЗ України протягом місяця з дня оприлюднення у письмовому або електронному вигляді на адресу:

 

01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7.

Контактні особи:

Легеза Костянтин Миколайович, тел. 253-07-13, e-mail: [email protected];

 

Губар Ольга Володимирівна, тел. 253-07-13, e-mail: [email protected]

 

01011, м. Київ, вул. Ярославська, 41,

ДЗ “Центральна санітарно-епідеміологічна станція МОЗ Укераїни”

E-mail: [email protected]

ПРОЕКТ

Про затвердження Методичних

вказівок “Методи виділення та

ідентифікації сальмонел”

Відповідно до статті 6 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” та Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 467, з метою покращення якості лабораторної діагностики сальмонельозів

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити Методичні вказівки “Методи виділення та ідентифікації сальмонел”, що додаються.

2. Управлінню громадського здоров’я:

2.1. Забезпечити подання в установленому порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

2.2. Довести цей наказ до відома керівників міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, державних наукових установ санітарно-епідеміологічного профілю для керівництва в роботі та забезпечення виконання в межах компетенції.

3. Голові Державної санітарно-епідеміологічної служби України, головному державному санітарному лікарю України прийняти цей наказ до керівництва та застосування під час здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Міністра Моісеєнко Р. О.

Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр                                                       Р. Богатирьова

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту наказу МОЗ України “Про затвердження методичних вказівок “Методи виділення та ідентифікації сальмонел”

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Сальмонельози є дуже актуальною проблемою як в Україні, так і у всьому світі. Щороку в країні хворіє на сальмонельози біля 10 тис. осіб., реєструється спалахи та групові захворювання наносячи значні економічні збитки державі та викликає соціальну напругу серед населення.

Успішна боротьба з інфекціями можлива лише за умови достовірної діагностики і ефективного санітарно-епідеміологічного нагляду, який базується на широкому спектрі лабораторних методів. Тому розробка нормативного документа з питань діагностики та лабораторного контролю сальмонельозів є необхідною та своєчасною.

 

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою проекту наказу є гармонізація методів мікробіологічних досліджень в Україні із такими, що застосовуються в країнах Європейського Союзу, з урахуванням вимог та методологічних підходів до цієї проблеми Всесвітньої організації охорони здоров’я, міжнародних стандартів ІSO.

В проекті докладно викладені сучасна таксономія сальмонел, методики відбору матеріалу з різних об’єктів, первинна обробка проб та комплекс методик досліджень, включаючи молекулярно-генетичні методи, по виділенню та ідентифікації сальмонел з зразків біологічного матеріалу та об’єктів середовища життєдіяльності людини.

В проекті представлена сучасна схема Кауфмана-Уайта, що має велике практичне значення для точної діагностики різних видів сальмонел і отримання порівняних результатів з іншими службами, відомствами, які займаються проблемами сальмонельозної інфекції, а також іншими країнами.

 

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють Конституція України, Закон України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, Закон України “Про захист населення від інфекційних хвороб”.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень проекту наказу не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

5. Позиція зацікавлених органів

Проект наказу не потребує погодження з Національною академією медичних наук України, МНС та Держгірпромнаглядом, а також державної реєстрації в Мін’юсті.

6. Регіональний аспект

Проект наказу не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У проекті наказу відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень, у зв’язку з чим громадська антикорупційна експертиза не проводилась.

8. Громадське   обговорення

Проект наказу розміщено на офіційному веб-сайті МОЗ України в мережі Інтернет для громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект наказу не стосується соціально-трудової сфери, а тому не потребує погодження з уповноваженими представниками від всеукраїнських профспілок, їх об’єднань та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект наказу не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Реалізація положень проекту наказу забезпечить гармонізацію підходів до лабораторної діагностики сальмонельозної інфекції в закладах охорони здоров’я України з методами, що застосовуються в країнах Європейського Союзу, що, в свою чергу, дозволить покращити лабораторну діагностику гострих кишкових інфекцій і отримання результатів порівняних з іншими країнами.

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я УкраїниР. Богатирьова
“____” _____________ 2012 р.
Підготувала +Марія Морозова

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ