Проект розпорядження Кабінету Міністрів України”Про схвалення Концепції розвитку ядерної медицини на 2013 – 2017 роки”
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ
Проекту розпорядження Кабінету Міністрів України
“Про схвалення Концепції розвитку ядерної медицини на 2013 – 2017 роки”
Міністерством охорони здоров’я України на громадське обговорення пропонується проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Концепції розвитку ядерної медицини на 2013 – 2017 роки”
Проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Концепції розвитку ядерної медицини на 2013 – 2017 роки” розроблено з метою розвитку ядерної медицини у всіх напрямах – діагностичному, лікувальному, науковому; аудиту наявного парку та обладнання в існуючих клінічних підрозділах ядерної медицини та відділень для лікування радіоактивними ізотопами; вивчення проблем що до потреб у діагностичному та терапевтичному обладнанні, враховуючи чисельність населення та охоплення надання радіологічної допомоги при онкологічних та інших захворюваннях; вивчення потреб серійного випуску доступної конкурентоспроможної радіологічної діагностичної та лікувальної електрофізичної апаратури в майбутньому; визначення аспектів, доклінічних та клінічних випробувань, організації вітчизняного виробництва радіофармпрепаратів, наслідком чого стане широке запровадження новітніх ядерних технологій у медичну практику та науку.
Проект регуляторного акта, аналіз регуляторного впливу та пояснювальна записка оприлюднені шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я України в мережі Інтернет www.moz.gov.ua.
Пропозиції та зауваження щодо проект наказу надсилати на адресу:
Управління спеціалізованої медичної допомоги Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ України: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7. Контактна особа: Романів Марія Павлівна, тел. (044) 253-62-14, e-mail: [email protected]
Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, e-mail:[email protected]
ПРОЕКТ
Про схвалення Концепції розвитку ядерної медицини на 2013 – 2017 роки
1. Схвалити Концепцію розвитку ядерної медицини на 2013 – 2017 роки, що додається.
2. Визначити Міністерство охорони здоров’я державним замовником – координатором Концепції.
3. Міністерству охорони здоров’я разом з Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади, Національною академією наук та Національною академією медичних наук розробити та подати у тримісячний строк Кабінетові Міністрів проект плану заходів розвитку ядерної медицини на 2013 – 2017 роки.
Прем’єр-міністр України М. АЗАРОВ
Пояснювальна записка
до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України
“Про схвалення Концепції розвитку ядерної медицини на 2013 – 2017 роки”
1. Обгрунтування необхідності прийняття акта
Проект розпорядження Кабінету Міністрів України розроблено Міністерством охорони здоров’я України спільно із Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації та Національною академією медичних наук України на виконання п.20 доручення Кабінету Міністрів України від 26.03.2012 № 12804/0/1-12 за результатами наради під головуванням Прем’єр-міністра України Азарова М.Я.про подальший розвиток системи охорони здоров’я.
Попри наявність кадрового та науково-технічного потенціалу, достатнього для забезпечення розвитку ядерної медицини, радіологічні методи в медицині, які давно показали свою ефективність, а іноді і незамінність при діагностиці та лікуванні багатьох захворювань, досі не отримали в Україні належного поширення.
Комплексне розв’язання проблеми можливе шляхом розроблення Концепції розвитку ядерної медицини на 2013 – 2017 роки (далі – Концепція).
2. Мета і шляхи досягнення
Концепція визначає основні завдання щодо створення матеріальної бази розвитку діагностики і лікування людини новітніми ядерно-фізичними методами та забезпечення розвитку в Україні ядерної медицини.
Метою Концепції є розвиток ядерної медицини у всіх напрямах – діагностичному, лікувальному, науковому; аудит наявного парку та обладнання в існуючих клінічних підрозділах ядерної медицини та відділень для лікування радіоактивними ізотопами; вивчення проблем що до потреб у діагностичному та терапевтичному обладнанні, враховуючи чисельність населення та охоплення надання радіологічної допомоги при онкологічних та інших захворюваннях; вивчення потреб серійного випуску доступної конкурентоспроможної радіологічної діагностичної та лікувальної електрофізичної апаратури в майбутньому; визначення аспектів, доклінічних та клінічних випробувань, організації вітчизняного виробництва радіофармпрепаратів, наслідком чого стане широке запровадження новітніх ядерних технологій у медичну практику та науку.
3. Правові аспекти
Нормативно-правовим актом, що діє у зазначеній сфері суспільних відносин є Загальнодержавна програма боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року, затверджена Законом України “Про затвердження Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року” від 23 грудня 2009 року № 1794-VI.
4. Фінансово-економічне обґрунтування
Фінансування реалізації Концепції здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, інвестицій національних та зарубіжних інвесторів, а також інших джерел, не заборонених законодавством.
Обсяг фінансування, склад матеріально-технічних і трудових ресурсів, необхідних для реалізації Концепції, визначається щороку з урахуванням можливостей державного та місцевих бюджетів.
5. Позиція заінтересованих органів
Проект розпорядження потребує погодження з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, Національною академією наук України, Національною академією медичних наук України, Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку та торгівлі України, Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації, Міністерством юстиції України.
6. Регіональний аспект
Проект розпорядження стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.
7. Запобігання корупції
У проекта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.
8. Громадське обговорення
Проекти акта оприлюднено на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я України.
9. Позиція соціальних партнерів
Проект акта не стосується соціально-трудової сфери і не потребує узгодження із соціальними партнерами.
10. Оцінка регуляторного впливу
Проект акта не є регуляторним актом, оскільки не спрямований на регулювання ринкових відносин.
11. Прогноз результатів
Реалізація розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Концепції розвитку ядерної медицини на 2013 – 2017 роки” сприятиме підвищеню якості первинної діагностики раку в цілому та ранньому виявленню рецидивування та дисемінації пухлинного процесу при використанні позитронно-емісійної томографії, як діагностичного методу, зниженню ризику виникнення рецидивів злоякісних пухлин завдяки точному фокусуванню протонної терапії і можливості збільшити дози радіації, спрямованої на пухлину, при одночасному збереженні прилеглих здорових тканин, високій ймовірності повного знищення пухлинних клітин і шансу продовжити життя пацієнтів із збереженням його високої якості, розробці вітчизняного імпортозамінного виробництва високотехнологічного обладнання для потреб охорони здоров’я. Дозволить забезпечити сучасною діагностикою з використанням технологій ядерної медицини в клінічній практиці: ендокринології, нефрології та урології, кардіології, неврології та психіатрії.
Будуть приведені у відповідність до міжнародних кваліфікаційних стандартів (“радіаційний онколог”, “медичний радіаційний фізик”, “радіобіолог”, “радіохімік”), назви спеціальностей радіологічного профілю; створені тренінгові центри і навчальні програми для підготовки та перепідготовки спеціалістів.
Також реалізація заходів Концепції дозволить отримати наукоємну, конкурентоспроможну і інноваційну продукцію (радіофармпрепарати, збагачені ізотопи медичного призначення, технології), яка може бути виведена на світовий ринок. Важливим результатом виконання програми буде підтримка і збереження вітчизняного науково-технічного потенціалу, створення робочих місць для висококваліфікованих спеціалістів, поліпшення охорони здоров’я та якості життя населення.
Міністр Р. Богатирьова
Підготувала +Марія Морозова