Законодательство

Проект спільного наказу МОЗ України та НАМН України “«Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку проведення аудиту мережі закладів охорони здоров’я вторинного (спеціалізованого) та третинного (високоспеціалізованого) рівнів надання медичної доп

11/04/2012

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
НАКАЗ
11.04.2012 N
м.Київ

 

ПОВІДОМЛЕННЯ
про оприлюднення проекту спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Національної академії медичних наук України “Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку проведення аудиту мережі закладів охорони здоров’я вторинного (спеціалізованого) та третинного (високоспеціалізованого) рівнів надання медичної допомоги”

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє про оприлюднення проекту спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Національної академії медичних наук України “Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку проведення аудиту мережі закладів охорони здоров’я вторинного (спеціалізованого) та третинного (високоспеціалізованого) рівнів надання медичної допомоги”, який було розроблено ДУ “Український інститут стратегічних досліджень” МОЗ України (далі – спільний наказ МОЗ України та НАМН України).

Проект спільного наказу МОЗ України та НАМН України розроблено відповідно до Плану заходів МОЗ України на 2012 рік щодо реалізації завдань Програми економічних реформ на 2012-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”.

Проект спільного наказу МОЗ України та НАМН України, пояснювальна до проекту спільного наказу та повідомлення про оприлюднення проекту спільного наказу розміщено на сайті Міністерства охорони здоров’я Україниwww.moz.gov.ua .

Зауваження та пропозиції приймаються Департаментом лікувально-профілактичної допомоги МОЗ України у письмовому або електронному вигляді на адресу:

01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7.

Контактна особа:

Слабкий Геннадій Олексійович, тел. 576-41-22, e-mail: [email protected]


 

Проект

 

Міністерство охорони здоров’я УкраїниНаціональна академія медичних наук України
Н А К А З
_______________ м. Київ № _______________

Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку проведення аудиту мережі закладів охорони здоров’я вторинного (спеціалізованого) та третинного (високоспеціалізованого) рівнів надання медичної допомоги

На виконання Плану заходів МОЗ України на 2012 рік щодо реалізації завдань Програми економічних реформ на 2012-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”

НАКАЗУЮ:

 

– Затвердити Методичні рекомендації щодо порядку проведення аудиту мережі закладів охорони здоров’я вторинного (спеціалізованого) та третинного (високоспеціалізованого) рівнів надання медичної допомоги, що додаються.

– Міністру Охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити виконання цього наказу.

– Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Толстанова О. К.

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр Р.В.Богатирьова
Президент Національної академії медичних наук України А.М.Сердюк

 

Пояснювальна записка
до проекту спільного наказу МОЗ України та НАМН України
“Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку проведення аудиту мережі закладів охорони здоров’я вторинного (спеціалізованого) та третинного (високоспеціалізованого) рівнів надання медичної допомоги”

1. Обґрунтування необхідності прийняття наказу

У сучасних умовах несприятливої економічної і демографічної ситуації в Україні здоров’я кожної людини, як складова здоров’я усього населення, стає чинником, що визначає не лише повноцінність його існування, але і потенціал його можливостей. Рівень стану здоров’я народу, у свою чергу, визначає міру соціально-економічного, культурного і індустріального розвитку країни. Сфера охорони здоров’я покликана забезпечити доступність, своєчасність, якість і спадкоємність надання медичної допомоги.

Наразі в Україні здійснюються заходи щодо реформування сфери охорони здоров’я, пріоритетним завданням якого є забезпечення якості та безпеки медичної допомоги населенню.

Поліпшення якості медичної допомоги медичної допомоги включає аналіз і усунення причин неналежної якості, їх попередження та коригуючі дії, мотивацію керівників та персоналу до поліпшення якості і документування досягнень.

2. Мета і шляхи досягнення

Проект спільного наказу МОЗ України та НАМН України “Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку проведення аудиту мережі закладів охорони здоров’я вторинного (спеціалізованого) та третинного (високоспеціалізованого) рівнів надання медичної допомоги” (далі – Проект наказу) має на меті забезпечення проведення аудиту мережі закладів охорони здоров’я вторинного (спеціалізованого) та третинного (високоспеціалізованого) рівнів надання медичної допомоги з метою оцінки якості надання медичної допомоги з подальшою підготовкою планів перспективного розвитку кожного закладу охорони здоров’я в рамках реформування галузі охорони здоров’я.

3. Правові аспекти

Підставою для розроблення Проекту наказу є План заходів МОЗ України на 2012 рік щодо реалізації завдань Програми економічних реформ на 2012-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, та протокольне рішення наради у Першого заступника Глави Адміністрації Президента України Акімової І.М.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття Проекту наказу не потребує додаткових коштів із Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів.

Проект наказу не підлягає погодженню з іншими відомствами та міністерствами.

 

6. Регіональний аспект

Проект наказу не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

Проект наказу не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект наказу оприлюднено шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я України в мережі Інтернет www.moz.gov.ua.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект наказу не підлягає погодженню із представниками профспілок та роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект наказу не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Зменшення або повне купірування хронічного больового синдрому, покращення якості життя пацієнтів з хронічними, важкими, невиліковними хворобами, з прогнозованою тривалістю життя, які страждають на хронічний больовий синдром.

Заступник Міністра
охорони здоров’я України
О.К.Толстанов

” 11 ” квітня 2012р.

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ