Законодательство

Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за фальшування марок акцизного збору № 4344-VI від 07.02.2012

05/02/2012

                    ПРОЕКТ

                           вноситься народним депутатом  України

                                                                            В.М. Грицаком

 

ЗАКОН   УКРАЇНИ

«Про внесення змін до Кримінального кодексу України

 щодо посилення відповідальності за фальшування марок акцизного збору»

Верховна Рада України   постановляє:

І. У Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25—26, ст. 131):

1) назву та частину першу статті 199 викласти у такій редакції:

“Стаття 199. Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажі товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного збору чи голографічних захисних елементів.

1. Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажі товарів, збуту а також збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору, голографічних захисних елементів, підробленої національної валюти України у виді банкнот чи металевої монети, іноземної валюти, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї –

караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.”

2) у статті 216 слова “марок акцизного збору” виключити;

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня набрання чинності цим Законом:

привести у відповідність із цим Законом свої нормативно-правові акти;

забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

Голова Верховної Ради України                                                       В.М. ЛИТВИН

Верховна Рада України

 

Відповідно до статті 93 Конституції України в порядку законодавчої ініціативи вношу на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за фальшування марок акцизного збору».

Доповідати на пленарному засіданні законопроект буду особисто.

Додатки:

  1. проект Закону України на  1 арк.
  2. пояснювальна записка на  2  арк.
  3. проект Постанови Верховної Ради України на  1  арк.
  4. порівняльна таблиця на  2  арк.
  5. копії зазначених матеріалів в електронному вигляді.

Народний депутат України                                                              В.М.Грицак

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за фальшування марок акцизного збору»

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законопроект розроблено з метою захисту національних інтересів України, недопущення негативних наслідків для її економічної безпеки та втрат Державного бюджету.

 

2. Цілі та завдання законопроекту

Даний законопроект спрямовано на посилення відповідальності за виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту, а також збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору та їх голографічних захисних елементів.

 

3. Основні положення законопроекту

Законопроект складається з двох розділів, перший з яких містить зміни до Кримінального кодексу України, а другий визначає порядок набрання чинності Законом та реалізації його положень. При цьому перший розділ законопроекту відносить виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту, а також збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору та їх голографічних захисних елементів до предмету злочину статті 199 Кримінального кодексу України з виключенням відповідних положень із статті 216 зазначеного Кодексу.

 

4. Стан нормативно-правової бази у сфері правового регулювання.

У даній сфері правового регулювання діють положення Кримінального кодексу України.

Проект Закону не потребує внесення змін до інших законів та нормативно-правових актів.

 

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Прийняття даного законопроекту не потребує додаткових матеріальних чи інших витрат.

За даними Служби безпеки України основними чинниками, які зумовлюють збереження у державі значних масштабів “тінізації” ринку підакцизної продукції продовольчої групи є використання для їх маркування фальсифікованих марок акцизного збору. На даний час склалася стійка тенденція щодо виявлення правоохоронними органами фактів виготовлення та ввезення в Україну фальшивих марок акцизного збору. Зазначені дії зумовили значні збитки Державного бюджету.

Зокрема, в грудні 2007 року під час здійснення митного контролю у зоні діяльності поста “Одеса – порт” Службою безпеки України спільно з Держмитслужбою було виявлено 2,2 тис. бобін із стрічкою з голографічними зображеннями герба України і написом «Акцизна марка», яка могла бути використана для виготовлення 50 млн. шт. фальшивих акцизних марок.

У травні—листопаді 2008 року поліцією Турецької Республіки вилучено понад 22 млн. марок акцизного збору України для алкогольних напоїв і тютюнових виробів та спеціальне обладнання для їх виробництва.

Правоохоронними органами України в поточному році також затримувались фальшиві марки акцизного збору України, які були завезені з Туреччини та інших країн.

Відповідальність, передбачена за ці дії статтею 216 Кримінального кодексу України неадекватна масштабам завдання шкоди економічним інтересам України.

 

6. Очікувані соціально-економічні наслідки.

Прийняття Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за фальшування марок акцизного збору» сприятиме поліпшенню умов розвитку добросовісної конкуренції, підприємництву, підвищенню кримінально-правової охорони ринку підакцизної продукції продовольчої групи від суспільно небезпечних посягань.

 

Народний депутат України                                                              В.М.Грицак

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ

до проекту Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за фальшування марок акцизного збору»

Чинна редакція Нова редакція із змінами
Стаття 199. Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї  1. Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту, а також збут підробленої національної валюти України у виді банкнот чи металевої монети, іноземної валюти, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї –    караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років. 2. Ті самі дії, вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб чи у великому розмірі, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років. 3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою чи в особливо великому розмірі, – караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна. П р и м і т к а. Дії, передбачені цією статтею, вважаються вчиненими у великому розмірі, якщо сума підробки у двісті і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян; в особливо великому розмірі – якщо сума підробки у чотириста і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Стаття 199. Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажі товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного збору чи голографічних захисних елементів 1. Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажі товарів, збуту а також збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору, голографічних захисних елементів, підробленої національної валюти України у виді банкнот чи металевої монети, іноземної валюти, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї – караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.” 2. Ті самі дії, вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб чи у великому розмірі, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років. 3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою чи в особливо великому розмірі, – караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна. П р и м і т к а. Дії, передбачені цією статтею, вважаються вчиненими у великому розмірі, якщо сума підробки у двісті і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян; в особливо великому розмірі – якщо сума підробки у чотириста і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
 Стаття 216. Незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору чи контрольних марок 1. Незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору або контрольних марок для маркування упаковок примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних чи голографічних захисних елементів – караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до чотирьох років. 2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, – караються штрафом від трьохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією товарів, промаркованих підробленими марками чи голографічними захисними елементами.  Стаття 216. Незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених контрольних марок  1. Незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених контрольних марок для маркування упаковок примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних чи голографічних захисних елементів –  караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до чотирьох років. 2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, – караються штрафом від трьохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією товарів, промаркованих підробленими марками чи голографічними захисними елементами.

Народний депутат України                                                              В.М.Грицак

                    ПРОЕКТ

на заміну (реєстр. № 4736 від 26.06.2009 р.)

                           вноситься народним депутатом   України

 В.М. Грицаком

ЗАКОН   УКРАЇНИ

«Про внесення змін до Кримінального кодексу України

 щодо посилення відповідальності за фальшування марок акцизного збору»

 Верховна Рада України   постановляє:

І. У Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25—26, ст. 131):

1) назву та частину першу статті 199 викласти у такій редакції:

“Стаття 199. Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажі товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного збору чи голографічних захисних елементів.

1. Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажі товарів, збуту а також збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору, голографічних захисних елементів, підробленої національної валюти України у виді банкнот чи металевої монети, іноземної валюти, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї –

караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.”

2. Ті самі дії, вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб чи у великому розмірі, –

караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна.

2) у статті 216 слова “марок акцизного збору” виключити;

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня набрання чинності цим Законом:

привести у відповідність із цим Законом свої нормативно-правові акти;

забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

Голова Верховної Ради України                                                       В.М. ЛИТВИН

Верховна Рада України

Відповідно до статті 93 Конституції України в порядку законодавчої ініціативи на розгляд Верховної Ради України на заміну раніше поданого проекту Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за фальшування марок акцизного збору» реєстр. № 4736 від 26.06.09р. вношу проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за фальшування марок акцизного збору».

Доповідати на пленарному засіданні законопроект буду особисто.

Додатки:

  1. проект Закону України на  2 арк.
  2. пояснювальна записка на  2  арк.
  3. проект Постанови Верховної Ради України на  1  арк.
  4. порівняльна таблиця на  2  арк.
  5. копії зазначених матеріалів в електронному вигляді.

Народний депутат України                                                              В.М.Грицак

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за фальшування марок акцизного збору»

 1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законопроект розроблено з метою захисту національних інтересів України, недопущення негативних наслідків для її економічної безпеки та втрат Державного бюджету.

2. Цілі та завдання законопроекту

Даний законопроект спрямовано на посилення відповідальності за виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту, а також збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору та їх голографічних захисних елементів.

 

3. Основні положення законопроекту

Законопроект складається з двох розділів, перший з яких містить зміни до Кримінального кодексу України, а другий визначає порядок набрання чинності Законом та реалізації його положень. При цьому перший розділ законопроекту відносить виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту, а також збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору та їх голографічних захисних елементів до предмету злочину статті 199 Кримінального кодексу України з виключенням відповідних положень із статті 216 зазначеного Кодексу.

 

4. Стан нормативно-правової бази у сфері правового регулювання.

У даній сфері правового регулювання діють положення Кримінального кодексу України.

Проект Закону не потребує внесення змін до інших законів та нормативно-правових актів.

 

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Прийняття даного законопроекту не потребує додаткових матеріальних чи інших витрат.

За даними Служби безпеки України основними чинниками, які зумовлюють збереження у державі значних масштабів “тінізації” ринку підакцизної продукції продовольчої групи є використання для їх маркування фальсифікованих марок акцизного збору. На даний час склалася стійка тенденція щодо виявлення правоохоронними органами фактів виготовлення та ввезення в Україну фальшивих марок акцизного збору. Зазначені дії зумовили значні збитки Державного бюджету.

Зокрема, в грудні 2007 року під час здійснення митного контролю у зоні діяльності поста “Одеса – порт” Службою безпеки України спільно з Держмитслужбою було виявлено 2,2 тис. бобін із стрічкою з голографічними зображеннями герба України і написом «Акцизна марка», яка могла бути використана для виготовлення 50 млн. шт. фальшивих акцизних марок.

У травні—листопаді 2008 року поліцією Турецької Республіки вилучено понад 22 млн. марок акцизного збору України для алкогольних напоїв і тютюнових виробів та спеціальне обладнання для їх виробництва.

Правоохоронними органами України в поточному році також затримувались фальшиві марки акцизного збору України, які були завезені з Туреччини та інших країн.

Відповідальність, передбачена за ці дії статтею 216 Кримінального кодексу України неадекватна масштабам завдання шкоди економічним інтересам України.

 

6. Очікувані соціально-економічні наслідки.

Прийняття Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за фальшування марок акцизного збору» сприятиме поліпшенню умов розвитку добросовісної конкуренції, підприємництву, підвищенню кримінально-правової охорони ринку підакцизної продукції продовольчої групи від суспільно небезпечних посягань.

 

Народний депутат України                                                              В.М.Грицак

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ

до проекту Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за фальшування марок акцизного збору»

Чинна редакція Нова редакція із змінами
Стаття 199. Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї  1. Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту, а також збут підробленої національної валюти України у виді банкнот чи металевої монети, іноземної валюти, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї –    караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років. 2. Ті самі дії, вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб чи у великому розмірі, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років. 3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою чи в особливо великому розмірі, – караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна. П р и м і т к а. Дії, передбачені цією статтею, вважаються вчиненими у великому розмірі, якщо сума підробки у двісті і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян; в особливо великому розмірі – якщо сума підробки у чотириста і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Стаття 199. Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажі товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного збору чи голографічних захисних елементів 1. Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажі товарів, збуту а також збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору, голографічних захисних елементів, підробленої національної валюти України у виді банкнот чи металевої монети, іноземної валюти, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї – караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.” 2. Ті самі дії, вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб чи у великому розмірі, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна. 3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою чи в особливо великому розмірі, – караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна. П р и м і т к а. Дії, передбачені цією статтею, вважаються вчиненими у великому розмірі, якщо сума підробки у двісті і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян; в особливо великому розмірі – якщо сума підробки у чотириста і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Стаття 216. Незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору чи контрольних марок 1. Незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору або контрольних марок для маркування упаковок примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних чи голографічних захисних елементів – караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до чотирьох років. 2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, – караються штрафом від трьохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією товарів, промаркованих підробленими марками чи голографічними захисними елементами. Стаття 216. Незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених контрольних марок  1. Незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених контрольних марок для маркування упаковок примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних чи голографічних захисних елементів –  караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до чотирьох років. 2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, – караються штрафом від трьохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією товарів, промаркованих підробленими марками чи голографічними захисними елементами.

Народний депутат України                                                              В.М.Грицак

 

 

 

 

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ