Законодательство

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель № 9634 від 22.12.2011

22/12/2011

ПРОЕКТ

Вноситься
Кабінетом Міністрів України

Ю.М. АЗАРОВ

“     ”                     2011 р.

Закон УкраЇни

Про внесення змін до деяких законодавчих
актів України з питань державних закупівель

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Абзац другий частини першої статті 75, абзац другий частини другої статті 77, абзац другий частини дев’ятої статті 78 та абзац другий частини п’ятої статті 79 Господарського кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 18—22, ст. 144) виключити.

2. У статті 2 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 13, ст. 110; 2006 р., № 14, ст. 117; 2007 р., № 9, ст. 67; 2010 р., № 33, ст. 471, № 29, ст. 272):

1) у першому реченні частини четвертої слова “на всіх стадіях державних закупівель” виключити;

2) у частині восьмій слова “визначається Головним контрольно-ревізійним управлінням України” замінити словами “встановлюється Кабінетом Міністрів України”.

3. У Законі України “Про здійснення державних закупівель” (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., № 33, ст. 471, № 35—36, ст. 491, № 46, ст. 548; 2011 р., № 30, ст. 283, № 33, ст. 336, із змінами, внесеними Законами України від 7 липня 2011 року № 3612-VI та від
8 липня 2011 року № 3681-VI):

1) пункт 15 частини першої статті 1 викласти у такій редакції:

“15) моніторинг закупівель — систематичне спостереження за проведенням замовниками процедур державних закупівель з метою аналізу їх ефективності та належного дотримання законодавства у сфері державних закупівель;”;

2) у статті 2:

у частині першій:

абзац другий викласти у такій редакції:

“Дія цього Закону поширюється на підприємства, визначені у пункті 21 частини першої статті 1 цього Закону, у разі здійснення ними закупівлі за рахунок державних коштів.”;

абзаци третій — п’ятий виключити;

доповнити частину абзацом такого змісту:

“Дія цього Закону не поширюється на випадки укладення трудових договорів.”;

у частині третій:

абзац п’ятнадцятий виключити;

доповнити частину абзацами такого змісту:

“придбання, оренда землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі, інше нерухоме майно;

послуги третейських судів,  арбітражів  для розгляду та вирішення спорів, в яких бере участь замовник;

товари і послуги, які закуповуються безпосередньо для проведення виїзних гастрольних заходів творчих колективів та виконавців, а також культурно-мистецьких та туристичних заходів і фестивалів, які мають суспільно-політичне, культурне або історичне значення, терміновість і доцільність проведення яких визначаються актами і дорученнями Президента України чи актами Кабінету Міністрів України;

корми для циркових тварин;

товари і послуги, необхідні для створення нових постановок (концертів), виготовлення (створення) вихідних фільмових матеріалів, аудіовізуальних творів;

послуги з авіаперевезень, автоперевезень, організації харчування, проживання, експлуатації спортивних споруд, спеціального обладнання та облаштування місць для проведення навчально-тренувальних зборів, спортивних змагань і заходів всеукраїнського та міжнародного рівня, препарати лікарські і фармацевтичні для збірних команд України;

фінансові послуги, які надаються у зв’язку з емісією, купівлею, продажем, передачею цінних паперів або інших фінансових інструментів;

цінні папери, акції (частки, паї) у статутному (складеному) капіталі господарського товариства;

освітні послуги, що надаються закордонними вищими навчальними закладами та науковими установами студентам, аспірантам, науковим і науково-педагогічним працівникам за межами України;

послуги з провадження наукової, науково-технічної діяльності, які фінансуються на конкурсній основі в порядку, визначеному статтею 34 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”.”;

3) у частині четвертій статті 7:

в абзаці другому слова “передбачених цим Законом” замінити словами “передбачених цим Законом. Перевіркою правильності оформлення документів вважається перевірка дотримання замовником встановлених законодавством вимог щодо форми документа та правильності його заповнення відповідно до затверджених інструкцій стосовно заповнення таких форм (у разі їх наявності)”;

абзац четвертий викласти у такій редакції:

“відсутності необхідних документів, передбачених цим Законом, або їх невідповідності встановленим законодавством вимогам щодо оформлення;”;

4) у статті 8:

абзац четвертий пункту 19 частини першої виключити;

пункт 5 частини другої викласти у такій редакції:

“5) у разі виявлення порушень законодавства у сфері державних закупівель під час здійснення моніторингу закупівель надавати в порядку, визначеному законодавством, висновки з рекомендаціями щодо усунення та недопущення таких порушень, про що одночасно повідомляється орган оскарження.”;

5) абзац перший частини першої статті 10 викласти у такій редакції:

“1. Замовник надає для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу (яке здійснюється безоплатно) в порядку, встановленому цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме:”;

6) у частині другій статті 11:

у другому реченні абзацу першого слова “місцевих рад” замінити словами “міської, районної у місті, районної, обласної ради”;

друге речення абзацу другого викласти у такій редакції: “У разі якщо кількість службових (посадових) осіб у штатній чисельності працівників замовника є меншою, ніж п’ять осіб, до складу комітету з конкурсних торгів повинні входити всі службові (посадові) особи замовника.”;

7) перше речення абзацу другого частини третьої статті 21 після слів “продукції харчової промисловості” доповнити словами “, продуктів харчування, послуг з організації харчування”;

8 ) у статті 30:

у частині першій абзац другий після слова “робіт” доповнити словами “та послуг”;

частину другу доповнити абзацом такого змісту:

“скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг.”;

9) у статті 31:

абзац п’ятий частини другої виключити;

у частині третій слово “повторно” виключити;

10) частину першу статті 32 викласти у такій редакції:

“1. Замовник протягом семи днів з дня укладення договору про закупівлю або прийняття рішення про відміну торгів чи визнання їх такими, що не відбулися, подає оголошення про результати проведення процедури закупівлі для безоплатного опублікування в державному офіційному друкованому виданні з питань закупівель та безоплатного розміщення на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону.”;

11) абзац п’ятий частини п’ятої статті 36 виключити;

12) у статті 39:

абзац третій частини третьої виключити;

частину п’яту викласти у такій редакції:

“5. Процедура закупівлі в одного учасника відміняється замовником у разі:

якщо замовником допущені порушення порядку публікації інформації про застосування процедури закупівлі в одного учасника, визначеного цим Законом, та порушення, які вплинули на об’єктивність визначення переможця процедури закупівлі;

відмови переможця процедури закупівлі в одного учасника від підписання договору про закупівлю та/або у разі недосягнення між замовником та учасником (учасниками) процедури закупівлі згоди щодо істотних умов договору;

відсутності подальшої потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг;

скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг.”;

13) у статті 40:

абзац другий частини першої виключити;

у частині п’ятій:

у пункті 2 слова “, та відбудеться не раніше трьох місяців з дня його укладення” виключити;

доповнити частину пунктами 6—8 такого змісту:

“6) узгодженої зміни ціни в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт, послуг);

7) зміни ціни у зв’язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно змінам таких ставок;

8) зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу інфляції, зміни курсу іноземної валюти у разі встановлення у договорі про закупівлю порядку зміни ціни залежно від зміни такого курсу, зміни біржових котирувань, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються у договорі про закупівлю.”;

14) статтю 41 виключити.

15) частину першу статті 42 після слів і цифр “статті 39 цього Закону” доповнити словами “, крім випадку порушення зазначених строків у зв’язку з оскарженням процедури закупівлі”.

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, що настає за днем його опублікування.

2. Положення абзаців третього — восьмого підпункту 13 пункту 3 розділу І цього Закону можуть застосовуватися у разі укладення договорів про закупівлю до дня набрання чинності цим Законом.

Голова
Верховної Ради України

Верховна Рада України

Відповідно до статті 93 Конституції України Кабінет Міністрів подає в порядку законодавчої ініціативи для розгляду Верховною Радою проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель”, який схвалено на засіданні Кабінету Міністрів.

Представлятиме проект Закону у Верховній Раді заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі — керівник апарату Павленко Володимир Петрович.

Додаток: 1. Текст законопроекту на     арк.
2. Проект постанови Верховної Ради на     арк.
3. Пояснювальна записка на     арк.
4. Порівняльна таблиця на     арк.
5. Текст матеріалів в електронній формі.

Прем’єр-міністр України                                                                Микола АЗАРОВ

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України

                “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель”

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Необхідність прийняття проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель” (далі – проект Закону) викликана потребою у  подальшому удосконалені законодавства у сфері державних закупівель  за чисельними зверненнями органів виконавчої влади та суб’єктів сфери державних закупівель, зокрема в частині здійснення закупівель за кошти підприємств та усунення внутрішніх невідповідностей окремих норм Закону.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону спрямований на вдосконалення законодавства у сфері державних закупівель, зокрема в частині уточнення повноважень Мінекономрозвитку під час  здійснення функції моніторингу шляхом надання йому права надання висновків з рекомендаціями щодо усунення та недопущення порушень законодавства з питань державних закупівель.

Також проектом Закону пропонується встановити, що підприємствами здійснюються закупівлі відповідно до вимог Закону України “Про здійснення державних закупівель” лише у випадку здійснення таких закупівель за державні кошти; запровадити можливість закупівлі за скороченою процедурою продуктів харчування та послуг з організації харчування; встановити випадки відміни процедури закупівлі в одного учасника замовником; дозволити депутатам селищних та сільських рад входити до складу комітету з конкурсних торгів тощо.

Водночас, у зв’язку з тим, що у Законі України “Про здійснення державних закупівель” відсутнє термінологічне визначення поняття “стадія державних закупівель” та не передбачено поділ процедур закупівель на стадії пропонується внести зміни до Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”. Поряд з тим, пропонується внести зміни до зазначеного Закону, шляхом встановлення положення щодо затвердження Кабінетом Міністрів України порядку проведення    перевірок    державних    закупівель.

Водночас, у зв’язку з тим, що відповідно до законопроекту підприємствами здійснюються закупівлі відповідно до вимог Закону України “Про здійснення державних закупівель” лише у випадку здійснення таких закупівель за державні кошти та з метою недопущення неоднозначного розуміння норм Закону та Кодексу виникла необхідність внести зміни до Господарського кодексу України в частині відміни положення щодо здійснення закупівель казенними, комунальними унітарними підприємствами,  господарськими товариствами, державна частка у статутному капіталі якого перевищує 50 відсотків, за процедурами закупівель, визначеними  Законом України “Про здійснення державних закупівель”.

Проект Закону опрацьований з міжнародними експертами, зокрема Світового банку та Європейського Союзу.

3. Правові аспекти

Нормативно-правовими акти, що діють у цій сфері, є:

Конституція України,

Закон України “Про здійснення державних закупівель”,

Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”.

Виходячи зі змісту проекту Закону, передбачається внесення змін до Законів України “Про здійснення державних закупівель”, “Про державну
контрольно-ревізійну службу України” та до Господарського кодексу України.

Проект Закону не стосується прав та обов’язків громадян.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація запропонованого законопроекту не потребує додаткових бюджетних коштів, матеріальних та інших витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено з Мін’юстом, Мінфіном та Антимонопольним комітетом України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

Проект Закону не містить правил та процедур, які можуть становити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону надасть можливість забезпечити подальше удосконалення законодавства у сфері державних закупівель, забезпечить належні умови для здійснення державних закупівель та вирішить проблемні питання застосування замовниками у сфері державних закупівель норм Закону України “Про здійснення державних закупівель”.

Заступник Міністра економічного

розвитку і торгівлі України –

       керівник апарату                                                                                         В. Павленко

___ ___________ 2011 року

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ

до проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України

з питань державних закупівель”

Зміст положення (норми) Господарського кодексу України Зміст положення (норми) Господарського кодексу України з урахуванням змін
Стаття 75. Особливості господарської діяльності державних
комерційних підприємств1. Державне  комерційне  підприємство зобов’язане приймати та виконувати  доведені  до  нього  в  установленому   законодавством порядку   державні   замовлення,  враховувати  їх  при  формуванні виробничої  програми,  визначенні  перспектив свого економічного і соціального  розвитку  та  виборі контрагентів, а також складати і виконувати  річний та з поквартальною розбивкою фінансовий план на кожен наступний рік.Для  закупівель  товарів, робіт чи послуг державне комерційне підприємство  застосовує  процедури  закупівель, визначені Законом України   “Про  здійснення  державних  закупівель” .
Стаття 75. Особливості господарської діяльності державних
комерційних підприємств1. Державне  комерційне  підприємство зобов’язане приймати та виконувати  доведені  до  нього  в  установленому   законодавством порядку   державні   замовлення,  враховувати  їх  при  формуванні виробничої  програми,  визначенні  перспектив свого економічного і соціального  розвитку  та  виборі контрагентів, а також складати і виконувати  річний та з поквартальною розбивкою фінансовий план на кожен наступний рік.абзац другий виключити
Стаття 77. Особливості господарської діяльності казенних
підприємств…2. Казенне підприємство  самостійно  організовує  виробництво
продукції (робіт,  послуг) і реалізує її за цінами (тарифами),  що
визначаються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, якщо інше не передбачено законом.
Для  закупівель  товарів,  робіт чи послуг казенне комерційне підприємство  застосовує  процедури  закупівель, визначені Законом України  “Про  здійснення  державних  закупівель”
Стаття 77. Особливості господарської діяльності казенних
підприємств…2. Казенне підприємство  самостійно  організовує  виробництво
продукції (робіт,  послуг) і реалізує її за цінами (тарифами),  що
визначаються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, якщо інше не передбачено законом.абзац другий виключити
Стаття 78. Комунальні унітарні підприємства
…9. Особливості господарської діяльності комунальних унітарних підприємств  визначаються відповідно до  вимог,  встановлених  цим Кодексом   щодо  діяльності  державних  комерційних  або  казенних підприємств, а також інших вимог, передбачених законом.Для  закупівель  товарів, робіт чи послуг комунальне унітарне
підприємство  застосовує  процедури  закупівель, визначені Законом України   “Про  здійснення  державних  закупівель”
Стаття 78. Комунальні унітарні підприємства
…9. Особливості господарської діяльності комунальних унітарних підприємств  визначаються відповідно до  вимог,  встановлених  цим Кодексом   щодо  діяльності  державних  комерційних  або  казенних підприємств, а також інших вимог, передбачених законом.абзац другий виключити
Стаття 79. Поняття господарського товариства
5 Господарські   товариства   можуть   здійснювати  будь-яку
підприємницьку діяльність, якщо інше не передбачено законом.
Для   закупівель   товарів,   робіт  чи  послуг  господарське
товариство,  державна частка у статутному капіталі якого перевищує 50  відсотків,  застосовує процедури закупівель, визначені Законом України   “Про  здійснення  державних  закупівель”
Стаття 79. Поняття господарського товариства5 Господарські   товариства   можуть   здійснювати  будь-яку
підприємницьку діяльність, якщо інше не передбачено законом.
абзац другий виключити
Закон України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” Закон України “Про державну контрольно-ревізійну службу  в Україні” з урахуванням змін
Стаття 2. Головні завдання державної
контрольно-ревізійної служби…Перевірка  державних  закупівель полягає у документальному та фактичному    аналізі    дотримання   підконтрольними   установами законодавства  про  державні  закупівлі  та  проводиться  органами державної  контрольно-ревізійної  служби на всіх стадіях державних закупівель. Результати перевірки державних закупівель викладаються
в  акті.…Порядок    проведення    перевірок    державних    закупівель
визначається  Головним  контрольно-ревізійним управлінням України.
Стаття 2. Головні завдання державної
контрольно-ревізійної служби…Перевірка  державних  закупівель полягає у документальному та фактичному    аналізі    дотримання   підконтрольними   установами законодавства  про  державні  закупівлі  та  проводиться  органами державної  контрольно-ревізійної  служби. Результати перевірки державних закупівель викладаються в  акті.…Порядок    проведення    перевірок    державних    закупівель
встановлюється  Кабінетом Міністрів України.

Зміст положення (норми) Закону України “Про здійснення державних закупівель”

Зміст положення (норми) Закону України “Про здійснення державних закупівель” з урахуванням змін

      Стаття 1. Визначення основних термінів1. У цьому Законі нижченаведені терміни вживаються в такому значенні:…15) моніторинг закупівель – систематичне спостереження за станом здійснення замовниками державних закупівель, в тому числі аналіз ефективності здійснення цих закупівель;       Стаття 1. Визначення основних термінів1. У цьому Законі нижченаведені терміни вживаються в такому значенні:15)   моніторинг закупівель – систематичне спостереження за здійсненням замовниками процедур державних закупівель з метою аналізу їх ефективності та належного дотримання законодавства в сфері державних закупівель;
Стаття 2 . Сфера застосування ЗаконуЦей Закон застосовується до всіх замовників та  закупівель товарів, робіт і послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг)   дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень, а робіт – 300 тисяч гривень.Цей Закон застосовується до підприємств, визначених у пункті 21 частини першої статті 1 цього Закону, у разі якщо підприємства відповідають хоча б одній з таких ознак:1) підприємство користується податковою пільгою, передбаченою податковим, митним законодавством України, – протягом користування такою пільгою;

2) підприємство відповідно до закону звільнено від обов’язку сплачувати заборгованість перед бюджетами, за єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за зобов’язаннями перед фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування – протягом календарного року від дати такого звільнення;

3) отримує пряму або опосередковану бюджетну підтримку, в тому числі у вигляді компенсації частини витрат або відшкодування відсотків за кредитами, – протягом календарного року від дати одержання бюджетної підтримки

3. Дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є:

товари і   послуги,   пов’язані   з   розробленням   дизайну,
виготовленням   захищеного  паперу,  банкнот,  монет  і  державних нагород  України,  їх  зберіганням,  транспортуванням  та обліком;

послуги, закупівля  яких  здійснюється  державними банками та банками,  в капіталізації яких взяла участь держава,  виключно для проведення  ними банківських операцій відповідно до Закону України “Про банки і банківську діяльність;

товари, роботи  і  послуги,   закупівля   яких   здійснюється
замовниками, розташованими за межами України;
товари, роботи  і послуги,  закупівля яких становить державну таємницю відповідно до  Закону  України  “Про  державну  таємницю”

послуги, необхідні   для   здійснення  державних  запозичень, обслуговування і погашення державного боргу;

товари,  роботи  і  послуги,  закупівля яких здійснюється для підготовки   і  проведення  виборів  та  референдумів  в  Україні;

послуги з медичного обслуговування населення, що надаються за договором,  укладеним  відповідно  до  Закону України “Про порядок проведення  реформування  системи  охорони  здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві”

товари  і послуги, пов’язані з операціями Національного банку України із забезпечення управління золотовалютними  резервами,  їх розміщення, купівлі та продажу на вторинному ринку цінних паперів, здійснення валютних інтервенцій  шляхом  купівлі-продажу  валютних цінностей  на  валютних ринках;

платні послуги  у  розмірі,  визначеному нормативно-правовими актами,  що надаються органами державної влади, органами місцевого самоврядування або іншими особами, уповноваженими такими органами, та  обов’язковість  отримання  яких встановлюється законодавством;

послуги з оренди  нежитлових  приміщень,  які  знаходяться  у державній  та  комунальній  власності,  для  розміщення  бюджетних установ;

юридичні послуги,  пов’язані із захистом  прав  та  інтересів України  під  час  врегулювання  спорів,  розгляду  у  закордонних юрисдикційних органах  справ  за  участю  іноземного  суб’єкта  та України;

об’єкти державного цінового регулювання і послуги,  закупівля яких здійснюється Аграрним фондом  відповідно  до  Закону  України “Про державну    підтримку    сільського   господарства   України”

товари, закупівля  яких  здійснюється  Державним   агентством резерву  України та його підприємствами шляхом укладення договорів купівлі-продажу,  ф’ючерсних,  форвардних контрактів  виключно  на біржовому   ринку  (товарних,  фондових  біржах)  в  установленому законодавством порядку згідно з номенклатурою,  яка затверджується Кабінетом  Міністрів  України;

товари, що реалізуються відповідно  до  Закону  України  “Про державний  матеріальний  резерв”, закупівля  яких здійснюється  розпорядниками   бюджетних   коштів.   Умови   такої реалізації  визначаються  Кабінетом  Міністрів  України;

послуги з  авіаперевезень  осіб,   щодо   яких   здійснюється державна охорона відповідно до статті 5 та частини першої статті 6 Закону України  “Про  державну  охорону  органів  державної  влади України та посадових осіб”

Стаття 2. Сфера застосування ЗаконуЦей Закон застосовується до всіх замовників та  закупівель товарів, робіт і послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг)   дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень, а робіт – 300 тисяч гривень.Дія цього Закону поширюється на підприємства, визначені у пункті 21 частини першої статті 1 цього Закону, у разі здійснення ними закупівлі за рахунок державних коштів.абзаци третій — п’ятий виключити

Дія цього Закону не поширюється на випадки укладення трудових договорів

3. Дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є:

товари і   послуги,   пов’язані   з   розробленням   дизайну,
виготовленням   захищеного  паперу,  банкнот,  монет  і  державних нагород  України,  їх  зберіганням,  транспортуванням  та обліком;

послуги, закупівля  яких  здійснюється  державними банками та банками,  в капіталізації яких взяла участь держава,  виключно для проведення  ними банківських операцій відповідно до Закону України “Про банки і банківську діяльність”;

товари, роботи  і  послуги,   закупівля   яких   здійснюється

замовниками, розташованими за межами України;
товари, роботи  і послуги,  закупівля яких становить державну таємницю відповідно до  Закону  України  “Про  державну  таємницю”

послуги, необхідні   для   здійснення  державних  запозичень, обслуговування і погашення державного боргу;

товари,  роботи  і  послуги,  закупівля яких здійснюється для
підготовки   і  проведення  виборів  та  референдумів  в  Україні;

послуги з медичного обслуговування населення, що надаються за договором,  укладеним  відповідно  до  Закону України “Про порядок проведення  реформування  системи  охорони  здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві”

товари  і послуги, пов’язані з операціями Національного банку України із забезпечення управління золотовалютними  резервами,  їх розміщення, купівлі та продажу на вторинному ринку цінних паперів, здійснення валютних інтервенцій  шляхом  купівлі-продажу  валютних цінностей  на  валютних ринках;

платні послуги  у  розмірі,  визначеному нормативно-правовими актами,  що надаються органами державної влади, органами місцевого самоврядування або іншими особами, уповноваженими такими органами, та  обов’язковість  отримання  яких встановлюється законодавством;

абзац п’ятнадцятий виключити

юридичні послуги,  пов’язані із захистом  прав  та  інтересів України  під  час  врегулювання  спорів,  розгляду  у  закордонних юрисдикційних органах  справ  за  участю  іноземного  суб’єкта  та України;

об’єкти державного цінового регулювання і послуги,  закупівля яких здійснюється Аграрним фондом  відповідно  до  Закону  України “Про державну    підтримку    сільського   господарства   України”

товари, закупівля  яких  здійснюється  Державним   агентством резерву  України та його підприємствами шляхом укладення договорів купівлі-продажу,  ф’ючерсних,  форвардних контрактів  виключно  на біржовому   ринку  (товарних,  фондових  біржах)  в  установленому законодавством порядку згідно з номенклатурою,  яка затверджується Кабінетом  Міністрів  України;

товари, що реалізуються відповідно  до  Закону  України  “Про державний  матеріальний  резерв”, закупівля  яких здійснюється  розпорядниками   бюджетних   коштів.   Умови   такої реалізації  визначаються  Кабінетом  Міністрів  України;

послуги з  авіаперевезень  осіб,   щодо   яких   здійснюється державна охорона відповідно до статті 5 та частини першої статті 6 Закону України  “Про  державну  охорону  органів  державної  влади України та посадових осіб”

придбання, оренда землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі, інше нерухоме майно;

послуги третейських судів,  арбітражів  для розгляду та вирішення спорів, в яких бере участь замовник;

товари і послуги, які закуповуються безпосередньо для проведення виїзних гастрольних заходів творчих колективів та виконавців, а також культурно-мистецьких та туристичних заходів і фестивалів, які мають суспільно-політичне, культурне або історичне значення, терміновість і доцільність проведення яких визначаються актами і дорученнями Президента України чи актами Кабінету Міністрів України;

корми для циркових тварин;

товари і послуги, необхідні для створення нових постановок (концертів), виготовлення (створення) вихідних фільмових матеріалів, аудіовізуальних творів;

послуги з авіаперевезень, автоперевезень, організації харчування, проживання, експлуатації спортивних споруд, спеціального обладнання та облаштування місць для проведення навчально-тренувальних зборів, спортивних змагань і заходів всеукраїнського та міжнародного рівня, препарати лікарські і фармацевтичні для збірних команд України;

фінансові послуги, які надаються у зв’язку з емісією, купівлею, продажем, передачею цінних паперів або інших фінансових інструментів;

цінні папери, акції (частки, паї) у статутному (складеному) капіталі господарського товариства;

освітні послуги, що надаються закордонними вищими навчальними закладами та науковими установами: студентам, аспірантам, науковим і науково-педагогічним працівникам за межами України;

послуги з провадження наукової, науково-технічної діяльності, які фінансуються на конкурсній основі в порядку, визначеному статтею 34 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”

Стаття 7. Державне регулювання та контроль у сфері закупівель4 Державна казначейська служба України:до здійснення оплати за договорами про закупівлю перевіряє наявність та відповідність укладеного договору про закупівлю звіту про результати проведення процедури закупівлі та річному плану закупівель, правильність їх оформлення відповідно до законодавства, а також наявність оголошення про проведення процедури закупівлі, повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів (цінової пропозиції, пропозиції за результатами застосування процедури закупівлі в одного учасника), відомостей про рамкову угоду за якою укладено договір про закупівлю (у разі проведення закупівлі за рамковими угодами), оголошення про результати процедури закупівлі, що були опубліковані в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та відповідних міжнародних виданнях у випадках, передбачених цим Законом;вживає заходів з недопущення здійснення платежів з рахунку замовника згідно з узятим фінансовим зобов’язанням за договором про закупівлю у випадках:

відсутності або невідповідності встановленим законодавством вимогам необхідних документів, передбачених цим Законом;

відміни процедури закупівлі;

набрання законної сили рішенням суду про визнання результатів процедури закупівлі недійсними;

на період призупинення процедури закупівлі;

наявності відповідного рішення органу оскарження відповідно до статті 18 цього Закону;

у разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері закупівель повідомляє про такі випадки Уповноважений орган та орган оскарження.

Стаття 7. Державне регулювання та контроль у сфері закупівель4 Державна казначейська служба України:до здійснення оплати за договорами про закупівлю перевіряє наявність та відповідність укладеного договору про закупівлю звіту про результати проведення процедури закупівлі та річному плану закупівель, правильність їх оформлення відповідно до законодавства, а також наявність оголошення про проведення процедури закупівлі, повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів (цінової пропозиції, пропозиції за результатами застосування процедури закупівлі в одного учасника), відомостей про рамкову угоду за якою укладено договір про закупівлю (у разі проведення закупівлі за рамковими угодами), оголошення про результати процедури закупівлі, що були опубліковані в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та відповідних міжнародних виданнях у випадках,  передбачених цим Законом. Перевіркою правильності оформлення документів вважається перевірка дотримання замовником встановлених законодавством вимог щодо форми документа та правильності його заповнення відповідно до затверджених інструкцій стосовно заповнення таких форм (у разі їх наявності);вживає заходів з недопущення здійснення платежів з рахунку замовника згідно з узятим фінансовим зобов’язанням за договором про закупівлю у випадках:

відсутності необхідних документів, передбачених цим Законом, або їх невідповідності встановленим законодавством вимогам щодо оформлення;

відміни процедури закупівлі;

набрання законної сили рішенням суду про визнання результатів процедури закупівлі недійсними;

на період призупинення процедури закупівлі;

наявності відповідного рішення органу оскарження відповідно до статті 18 цього Закону;

у разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері закупівель повідомляє про такі випадки Уповноважений орган та орган оскарження.

     Стаття 8. Уповноважений орган та орган оскарження1.  Основними функціями Уповноваженого органу є:…..19. …..

типового положення про комітет з конкурсних торгів;

2. Уповноважений орган має право:

5) у разі виявлення порушень законодавства з питань державних закупівель при здійсненні моніторингу закупівель надавати рекомендації щодо усунення та недопущення таких порушень.

  Стаття 8. Уповноважений орган та орган оскарження1. Основними функціями Уповноваженого органу є:…..19. …

абзац четвертий виключити

2. Уповноважений орган має право:

5) у разі виявлення порушень законодавства у сфері державних закупівель під час здійснення моніторингу закупівель надавати в порядку, визначеному законодавством, висновки з рекомендаціями щодо усунення та недопущення таких порушень, про що одночасно повідомляється орган оскарження.

Стаття 10. Оприлюднення інформації про закупівлю1. Замовник безоплатно оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме:… Стаття 10. Оприлюднення інформації про закупівлю1. Замовник надає для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу (яке здійснюється безоплатно) в порядку, встановленому цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме:
Стаття 11. Комітет з конкурсних торгів2. Склад  комітету  з  конкурсних  торгів  та  положення  про комітет з  конкурсних  торгів  затверджуються  рішенням  замовника (генерального  замовника).  До складу комітету з конкурсних торгів не можуть входити посадові особи та представники учасників,  члени їх  сімей,  а  також народні депутати України,  депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим та депутати місцевих рад.До складу комітету з конкурсних торгів входить не менше п’яти осіб.  У  разі  якщо  штатна  чисельність  працівників замовника є меншою,  ніж п’ять осіб,  кількість членів комітету з конкурсних торгів повинна дорівнювати штатній чисельності замовника. Стаття 11. Комітет з конкурсних торгів2. Склад  комітету  з  конкурсних  торгів  та  положення  про комітет з  конкурсних  торгів  затверджуються  рішенням  замовника (генерального  замовника).  До складу комітету з конкурсних торгів не можуть входити посадові особи та представники учасників,  члени їх  сімей,  а  також народні депутати України,  депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим та депутати  міської, районної у місті, районної, обласної радиДо складу комітету з конкурсних торгів входить не менше п’яти осіб. У разі якщо кількість службових (посадових) осіб у штатній чисельності працівників замовника є меншою, ніж п’ять осіб, до складу комітету з конкурсних торгів повинні входити всі службові (посадові) особи замовника.
Стаття 21. Інформування про проведення процедури відкритих торгів3. …У разі обґрунтованої нагальної потреби у закупівлі продукції харчової промисловості, лікарських засобів і виробів медичного призначення строк для подання пропозицій конкурсних торгів може бути скорочено до 15 днів (далі – скорочена процедура). Причиною скорочення строку не може бути бездіяльність замовника щодо проведення відповідних процедур закупівель. Обґрунтування нагальної потреби зазначаються у звіті про результати проведення процедури закупівлі та не повинні свідчити про наміри замовника послабити конкуренцію між учасниками. Стаття 21. Інформування про проведення процедури відкритих торгів3. …У разі обґрунтованої нагальної потреби у закупівлі продукції харчової промисловості, продуктів харчування, послуг з організації харчування, лікарських засобів і виробів медичного призначення строк для подання пропозицій конкурсних торгів може бути скорочено до 15 днів (далі – скорочена процедура). Причиною скорочення строку не може бути бездіяльність замовника щодо проведення відповідних процедур закупівель. Обґрунтування нагальної потреби зазначаються у звіті про результати проведення процедури закупівлі та не повинні свідчити про наміри замовника послабити конкуренцію між учасниками.
Стаття 30. Відміна замовником торгів чи визнання їх такими, що не відбулися1. Замовник відміняє торги у разі:відсутності подальшої потреби у закупівлі товарів, робіт;2. Замовник має право визнати торги такими, що не відбулися, у разі якщо:

ціна найбільш вигідної пропозиції конкурсних торгів перевищує суму, передбачену замовником на фінансування закупівлі;

здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок непереборної сили.

Стаття 30. Відміна замовником торгів чи визнання їх такими, що не відбулися1. Замовник відміняє торги у разі:відсутності подальшої потреби у закупівлі товарів, робіт та послуг;2. Замовник має право визнати торги такими, що не відбулися, у разі якщо:

ціна найбільш вигідної пропозиції конкурсних торгів перевищує суму, передбачену замовником на фінансування закупівлі;

здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок непереборної сили.

скорочення видатків на здійснення закупівель товарів, робіт і послуг.

Стаття 31. Акцепт пропозиції конкурсних торгів та укладення договору про закупівлю2. …Договір про закупівлю, укладений з порушенням строків, передбачених абзацами третім, четвертим цієї частини, є нікчемним.3. У разі письмової відмови переможця торгів підписати договір про закупівлю відповідно до вимог документації конкурсних торгів або неукладення договору про закупівлю з вини учасника у строк, визначений цим Законом, замовник повторно визначає найбільш економічно вигідну пропозицію конкурсних торгів з тих, строк дії яких ще не минув. Стаття 31. Акцепт пропозиції конкурсних торгів та укладення договору про закупівлю2. …абзац п’ятий виключити3. У разі письмової відмови переможця торгів підписати договір про закупівлю відповідно до вимог документації конкурсних торгів або неукладення договору про закупівлю з вини учасника у строк, визначений цим Законом, замовник визначає найбільш економічно вигідну пропозицію конкурсних торгів з тих, строк дії яких ще не минув.
Стаття 32. Інформування учасників про результати проведення процедури закупівлі1. Оголошення про результати проведення процедури закупівлі безоплатно публікується в державному офіційному друкованому виданні з питань закупівель та безоплатно розміщується на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону протягом семи днів з дня укладення договору про закупівлю або прийняття рішення про відміну торгів чи визнання їх такими, що не відбулися. Стаття 32. Інформування учасників про результати проведення процедури закупівлі1. Замовник протягом семи днів з дня укладення договору про закупівлю або прийняття рішення про відміну торгів чи визнання їх такими, що не відбулися, подає оголошення про результати проведення процедури закупівлі для безоплатного опублікування в державному офіційному друкованому виданні з питань закупівель та безоплатного розміщення на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону.
Стаття 36. Порядок проведення процедури запиту цінових пропозицій5. …Договір про закупівлю, укладений з порушенням строків, передбачених цією частиною, є нікчемним. Стаття 36. Порядок проведення процедури запиту цінових пропозицій5. …абзац п’ятий виключити.
Стаття 39. Умови застосування процедури закупівлі в одного учасника3. …Договір про закупівлю, укладений з порушенням строків, передбачених цією частиною, є нікчемним.…

5. Процедура закупівлі в одного учасника відміняється у разі, якщо замовником допущені порушення порядку публікації інформації про застосування процедури закупівлі в одного учасника, визначеного цим Законом, та порушення, які вплинули на об’єктивність визначення переможця процедури закупівлі.

Стаття 39. Умови застосування процедури закупівлі в одного учасника3. …абзац третій виключити.…

5. Процедура закупівлі в одного учасника відміняється замовником у разі:

якщо замовником допущені порушення порядку публікації інформації про застосування процедури закупівлі в одного учасника, визначеного цим Законом, та порушення, які вплинули на об’єктивність визначення переможця процедури закупівлі;

відмови переможця процедури закупівлі в одного учасника від підписання договору про закупівлю та/або у разі недосягнення між замовником та учасником (учасниками) процедури закупівлі згоди щодо істотних умов договору;

відсутності подальшої потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг;

скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг.

Стаття 40. Основні вимоги до договору про закупівлю1. …Типовий договір про закупівлю затверджується Уповноваженим органом.5.  Умови  договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі  ціни  за  одиницю  товару)  переможця  процедури закупівлі. Істотні умови договору про закупівлю не можуть  змінюватися  після його  підписання  до  виконання  зобов’язань  сторонами  у повному обсязі, крім випадків:

1) зменшення  обсягів  закупівлі,   зокрема   з   урахуванням фактичного обсягу видатків замовника;

2) зміни ціни за одиницю товару не більш як на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови,  що зазначена зміна  не призведе до збільшення суми,  визначеної в договорі,  та відбудеться не раніше трьох місяців з дня його укладення;

3) покращення якості предмета закупівлі  за  умови,  що  таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної у договорі;

4) продовження  строку  дії договору та виконання зобов’язань щодо передачі товару,  виконання  робіт,  надання  послуг  у  разі виникнення  документально  підтверджених об’єктивних обставин,  що спричинили таке продовження,  у тому числі форс-мажорних обставин, затримки фінансування витрат замовника за умови,  що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної у договорі;

5) зміни умов у зв’язку  із  застосуванням  положень  частини шостої цієї статті.

Стаття 40. Основні вимоги до договору про закупівлю1. …абзац другий виключити.5.  Умови  договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції (у тому числі  ціни  за  одиницю  товару)  переможця  процедури закупівлі. Істотні умови договору про закупівлю не можуть  змінюватися  після його  підписання  до  виконання  зобов’язань  сторонами  у повному обсязі, крім випадків:

1) зменшення  обсягів  закупівлі,   зокрема   з   урахуванням фактичного обсягу видатків замовника;

2) зміни ціни за одиницю товару не більш як на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови,  що зазначена зміна  не призведе до збільшення суми,  визначеної в договорі;

3) покращення якості предмета закупівлі  за  умови,  що  таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної у договорі;

4) продовження  строку  дії договору та виконання зобов’язань щодо передачі товару,  виконання  робіт,  надання  послуг  у  разі виникнення  документально  підтверджених об’єктивних обставин,  що спричинили таке продовження,  у тому числі форс-мажорних обставин, затримки фінансування витрат замовника за умови,  що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної у договорі;

5) зміни умов у зв’язку  із  застосуванням  положень  частини шостої цієї статті;

6) узгодженої зміни ціни в бік зменшення в наслідок сезонного коливання цін (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт, послуг);

7) зміни ціни у зв’язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно змінам таких ставок;

8) зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу інфляції, зміни курсу іноземної валюти у разі встановлення у договорі про закупівлю порядку зміни ціни залежно від зміни такого курсу, зміни біржових котирувань, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються у договорі про закупівлю.

Стаття 41. Істотні умови договору про закупівлю1. Істотними умовами договору про закупівлю є:предмет договору (найменування, номенклатура, асортимент);кількість товарів, робіт і послуг та вимоги щодо їх якості;

порядок здійснення оплати;

сума,  визначена  у  договорі;

термін та місце поставки товарів,  надання послуг,  виконання робіт;

строк дії договору;

права та обов’язки сторін;

зазначення умови  щодо можливості зменшення обсягів закупівлі залежно від реального фінансування видатків;

відповідальність сторін.

У разі якщо сторони не досягли згоди щодо всіх істотних умов, договір про закупівлю вважається неукладеним.  Якщо учасник вчинив фактичні дії щодо виконання договору,  правові наслідки таких  дій визначаються відповідно до Цивільного кодексу України.

статтю виключити
Стаття 42. Недійсність договору про закупівлю1. Договір про закупівлю є нікчемним у разі його укладення в період оскарження процедури закупівлі відповідно до статті 18 цього Закону, а також у разі його укладення з порушенням строків, передбачених абзацами третім, четвертим частини другої статті 31, абзацом четвертим частини п’ятої статті 36 та абзацом першим частини третьої статті 39 цього Закону. Стаття 42. Недійсність договору про закупівлю1. Договір про закупівлю є нікчемним у разі його укладення в період оскарження процедури закупівлі відповідно до статті 18 цього Закону, а також у разі його укладення з порушенням строків, передбачених абзацами третім, четвертим частини другої статті 31, абзацом четвертим частини п’ятої статті 36 та абзацом першим частини третьої статті 39 цього Закону, крім випадку порушення зазначених строків у зв’язку з оскарженням процедури закупівлі

Заступник Міністра економічного

розвитку і торгівлі України –

керівник апарату                                                                                              В. Павленко

___ __________ 2011 р.

Подготовила +Мария Морозова

 

RSS2LJ[frankthegoat]5c5063430fac4aaef4b2b5ce98b98264

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ