Законодательство

Проект Закону про внесення зміни до підпункту 197.1.27 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для поліпшення забезпечення закладів охорони здоров’я та громадян доступними лікарськими засобами

20/12/2011

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Проект Закону про внесення зміни до підпункту 197.1.27 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для поліпшення забезпечення закладів охорони здоров’я та громадян доступними лікарськими засобами

Номер, дата реєстрації:        9623 від 20.12.2011

Сесія реєстрації: 9 сесія VI скликання

Суб’єкт законодавчої ініціативи:   Народний депутат України

Ініціатор(и) законопроекту: Джоджик Я.І. VI скликання

Костенко Ю.І. VI скликання

Заєць І.О. VI скликання

Головний комітет:        Комітет з питань економічної політики

Інші комітети:     Комітет з питань бюджету

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України

Комітет з питань європейської інтеграції

Текст законопроекту та супровідні документи:        Проект Закону 20.12.2011

Подання 20.12.2011

Пояснювальна записка 20.12.2011

Порівняльна таблиця 20.12.2011

Документи, пов’язані із роботою над законопроектом:

ПОДАННЯ

Верховна Рада України

        Відповідно до частини першої статті 93 Конституції України, статті 12 Закону України «Про статус народного депутата України» вносимо в порядку законодавчої ініціативи на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель» (щодо економічної підтримки вітчизняних підприємств)».

Представлятиме законопроект у Верховній Раді народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету – Я.І.Джоджик.

1. Проект Закону – 2 арк.;

2. Пояснювальна записка  – 2 арк.;

3. Порівняльна таблиця – 2 арк.;

4. Зазначені документи в електронній формі.

Народні депутати України

Я.І.Джоджик

Ю.І.Костенко

І.О.Заєць

Проект

вноситься народними депутатами України

Джоджиком Я.І.,

Костенком Ю.І.,

Зайцем І.О.

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель» (щодо економічної підтримки вітчизняних підприємств)

 

Верховна Рада України  п о с т а н о в л я є:

І. Внести зміни до Закону України «Про здійснення державних закупівель» (Відомості Верховної Ради України, 2010, №33, ст.471; 2010, №46, ст.548; 2010, №35-36, ст.491; 2011, №29, ст.272; 2011, №30, ст.282; 2011, №30, ст.283; 2011, №33, ст.336; 2011, №39, ст.396) наступні зміни:

 

1. Доповнити частину першу статті 1 пунктом 36 наступного змісту:

«36) вітчизняний виробник – це резидент, який здійснює виробництво товарів, виконує роботи чи надає послуги на території України».

2. Доповнити розділ перший статтею 6-1 наступного змісту:

«Стаття 6-1 Підтримка вітчизняного виробника

1. З метою створення належних умов для підтримки вітчизняного виробника замовник надає перевагу пропозиції конкурсних торгів або ціновій пропозиції, поданій вітчизняним виробником, шляхом застосування преференційної поправки до її ціни. Розмір преференційної поправки повинен становити 15 відсотків ціни пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції.

2. У разі, якщо предметом закупівлі є послуги чи роботи, що здійснюються на території України, замовник має право вимагати від іноземного учасника, який бере участь у процедурі закупівлі, виконання цих послуг чи робіт з використанням вітчизняних сировини, матеріалів та робочої сили.

3. Замовникам забороняється здійснювати закупівлі у нерезидентів, що мають офшорний статус.

4. Замовник обмежує участь у процедурі  закупівлі  виключно вітчизняними виробниками, якщо  предметом  закупівлі  є послуги з забезпечення безпеки (охоронної діяльності).

5. Якщо предметом закупівлі є банківські послуги, замовник обмежує участь у процедурі  закупівлі  виключно державними банками.

6. Уповноважений орган та інші органи, що здійснюють державний нагляд, контроль та координацію у сфері закупівель, звітують перед Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України щодо виконання та забезпечення умов захисту вітчизняного виробника.»

ІІ. Прикінцеві положення.

1.  Цей закон набирає чинності через десять днів з дня його офіційного оприлюднення.

2. Кабінету Міністрів України протягом тридцяти днів з дня набрання чинності цим Законом: привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити перегляд і скасування міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їхніх нормативно-правових актів,  що суперечать цьому Закону.

Голова Верховної Ради України

ПОЯСНЮВАЛЬНА  ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель»

(щодо економічної підтримки вітчизняних підприємств )

  1. 1.        Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Щороку українська економіка втрачає близько 6 млрд. доларів США, які виводяться в “офшорні зони”. З окремими країнами, які належать до офшорів такими, як Кіпр, діють міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування. Таким чином продаж товарів робіт і послуг наданих офшорними компаніями за кошти державного і місцевого бюджетів, підприємств з державною формою власності фактично не оподатковуються. Натомість, бюджету постійно бракує коштів для виконання програм розвитку і забезпечення соціальних виплат.

Останнім часом особливого поширення набула схема, коли в офшори виводяться кошти через закупівлю державою, чи підприємствами з державною часткою власності товари і послуги у компаній, що мають офшорний статус. Зокрема лише протягом останнього часу було укладено угоди між ПАТ «Дніпроенерго» (з державною часткою власності 50 % + 1 акція) з «DTEK trading limited»  загальною вартістю 2,2 млн доларів США; між ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» та кіпрською компанією «Кларентко Інвестментс Лімітед» на послуги з підбору персоналу вартістю 125 тис. дол. США.

Загалом використання недоліків законодавства про державні закупівлі веде до регулярних втрат бюджету і ухилення від податків у великих розмірах. Законопроектом пропонується обмежити можливості виведення бюджетних коштів, а також коштів підприємств з державною і комунальною часткою власності через операції з компаніями, які мають офшорний статус.

Також даним законопроектом пропонується оптимізувати кошти державного бюджету за рахунок їх обслуговування в державних банках. Введення даного принципу покращить ліквідність державних банків, а також частина державних коштів, яку раніше як прибуток отримували комерційні банки, можна буде направити на збільшення статутного фонду державних банків, а також на кредитування державних проектів.

Даним законопроектом пропонується, попередити практику охорони державних установ приватними охоронними фірмами, які часто не виконують норм законодавства України, посилаючись на внутрішні розпорядження керівників. Також введення даної норми дозволить оптимізувати кошти державного бюджету, а також покращить ситуацію в державній службі охорони, яка являється державним монополістом.

  1. 2.        Цілі і завдання законопроекту

Метою проекту є стимулювання розвитку національної економіки, підтримка вітчизняного виробника з боку держави, зменшення відтоку капіталу з української економіки в офшори, а також забезпечення належної безпеки державних підприємств, установ, організацій.

Завданням проекту є створення преференційних умов для вітчизняних підприємств при участі у процедурі закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти.

  1. 3.        Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом пропонується внести зміни до Закон України «Про здійснення державних закупівель» шляхом доповнення його новою статтею 6-1 щодо підтримки вітчизняного виробника та доповнення закону терміном «вітчизняний виробник», яким визначено коло суб’єктів державних преференцій.

  1. 4.        Нормативно-правова база у даній сфері регулювання

Конституція України, Закон України «Про здійснення державних закупівель».

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація даного проекту Закону України не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Основним очікуваним результатом прийняття акта є створення умов, коли більшість коштів державного та місцевих бюджетів, підприємств з державною часткою власності будуть використовуватися для закупівлі товарів робіт і послуг на внутрішньому ринку, що стимулюватиме розвиток внутрішнього виробництва, створюватиме додаткові робочі місця, дозволить збільшення надходжень до бюджету за рахунок оподаткування продажу товарів, робіт і послуг на загальних підставах.

Народні депутати України

Я.І.Джоджик

Ю.І.Костенко

І.О.Заєць

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ

до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель»

(щодо економічної підтримки вітчизняних підприємств )

Чинна редакція Закону

Редакція Закону з урахуванням запропонованих змін

Стаття 1. Визначення основних термінів

 

1. У цьому Законі нижченаведені терміни вживаються в такому значенні:

36) пункт відсутній

 

Стаття 1. Визначення основних термінів

 

1. У цьому Законі нижченаведені терміни вживаються в такому значенні:

36) вітчизняний виробник – це резидент, який здійснює виробництво товарів, виконує роботи чи надає послуги на території України.     Стаття 6-1.

 

Відсутня

Стаття 6-1 Підтримка вітчизняного виробника

 

1. З метою створення належних умов для підтримки вітчизняного виробника замовник надає перевагу пропозиції конкурсних торгів або ціновій пропозиції, поданій вітчизняним виробником, шляхом застосування преференційної поправки до її ціни. Розмір преференційної поправки повинен становити 15 відсотків ціни пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції.

2. У разі, якщо предметом закупівлі є послуги чи роботи, що здійснюються на території України, замовник має право вимагати від іноземного учасника, який бере участь у процедурі закупівлі, виконання цих послуг чи робіт з використанням вітчизняних сировини, матеріалів та робочої сили.

3. Замовникам забороняється здійснювати закупівлі у нерезидентів, що мають офшорний статус.

4. Замовник обмежує участь у процедурі  закупівлі  виключно вітчизняними виробниками, якщо  предметом  закупівлі  є послуги з забезпечення безпеки (охоронної діяльності).

5. Якщо предметом закупівлі є банківські послуги, замовник обмежує участь у процедурі  закупівлі  виключно державними банками.

6. Уповноважений орган та інші органи, що здійснюють державний нагляд, контроль та координацію у сфері закупівель, звітують перед Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України щодо виконання та забезпечення умов захисту вітчизняного виробника.

 

 

 

Народні депутати України

Я.І.Джоджик

Ю.І.Костенко

І.О.Заєць

 

 

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ