Проект Закону України “Про ратифікацію Конвенції Ради Європи з протидії підробці фармацевтичної продукції та подібним злочинам, що несуть загрозу громадському здоров’ю”
Проект Закону України “Про ратифікацію Конвенції Ради Європи з протидії підробці фармацевтичної продукції та подібним злочинам, що несуть загрозу громадському здоров’ю”
Дата: 23.12.2011
Статус: Проект – громадське обговорення
ПОВІДОМЛЕННЯ
про оприлюднення проекту проект Закону України “Про ратифікацію Конвенції Ради Європи з протидії підробці фармацевтичної продукції та подібним злочинам, що несуть загрозу громадському здоров’ю”
Міністерство охорони здоров’я України пропонує для публічного обговорення проект Закону України “Про ратифікацію Конвенції Ради Європи з протидії підробці фармацевтичної продукції та подібним злочинам, що несуть загрозу громадському здоров’ю”.
Пропозиції та зауваження щодо положень проекту надсилати на електронну адресу: [email protected] (тел.393 21 43 – Люханова Катерина Андріївна).
Проект регуляторного акта та аналіз регуляторного впливу оприлюднені шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я України в мережі Інтернет www.moz.gov.ua.
Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про ратифікацію Конвенції Ради Європи з протидії підробці фармацевтичної продукції та подібним злочинам, що несуть загрозу громадському здоров’ю
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є :
Ратифікувати Конвенцію Ради Європи з протидії підробці фармацевтичної продукції та подібним злочинам, що несуть загрозу громадському здоров’ю, підписану від імені України 28 жовтня 2011 року у м. Москва, Російська Федерація.
Президент України В. Янукович
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України ” Про ратифікацію Конвенції Ради Європи з протидії підробці фармацевтичної продукції та подібним злочинам, що несуть загрозу громадському здоров’ю”
1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Конвенцію Ради Європи з протидії підробці фармацевтичної продукції та подібним злочинам, що несуть загрозу громадському здоров’ю було відкрито до підписання 29 червня 2011року.
Від імені України Конвенцію підписано 28 жовтня 2011 року.
Відповідно до пунктів “а”, “г” та “є” частини 2 статті 9 Закону України “Про міжнародні договори України” вказана Конвенція підлягає ратифікації.
Відповідно до частини 1 статті 9 Закону України “Про міжнародні договори України” ратифікація міжнародних договорів України здійснюється шляхом прийняття закону про ратифікацію, невід’ємною частиною якого є текст міжнародного договору.
Проект Закону України “Про ратифікацію Конвенції Ради Європи з протидії підробці фармацевтичної продукції та подібним злочинам, що несуть загрозу громадському здоров’ю” розроблено Міністерством охорони здоров’я України відповідно до частини п’ятої статті 9 Закону України “Про міжнародні договори України”.
2. Мета і шляхи її досягнення
Метою проекту Закону України “Про ратифікацію Конвенції Ради Європи з протидії підробці фармацевтичної продукції та подібним злочинам, що несуть загрозу громадському здоров’ю” є виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності зазначеною Конвенцією.
Метою Конвенції є запобігання та боротьба із загрозами суспільному здоров’ю, яка досягається шляхом:
– захисту прав потерпілих від протиправних діянь встановлених згідно даної Конвенції;
– посилення національної та міжнародної співпраці.
3. Правові аспекти
Підставою розроблення даного законопроекту є Закон України “Про міжнародні договори України”, Регламент Кабінету Міністрів України, затверджений поставною Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 року № 950, доручення Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова від 18.11.2011 року № 55152/1/1-11.
У відповідній сфері суспільних відносин діють:
Конституція України;
Кримінальний кодекс України;
Кримінально-процесуальний кодекс України;
Кодекс України про адміністративні правопорушення;
Основи законодавства України про охорону здоров’я;
Закон України “Про лікарські засоби”;
Указ Президента України від 08.04.2011 № 440 “Про затвердження Положення про Державну службу України з лікарських засобів”;
Постанова Кабінету Міністрів України від 08.12.2010 № 1114 “Про затвердження Угоди про співробітництво в боротьбі з обігом фальсифікованих лікарських засобів”.
4. Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація акта не потребує додаткових видатків з державного бюджету та місцевих бюджетів.
5. Позиція заінтересованих органів
Проект акта потребує погодження з МЗС, Мінфіном, Мінюстом, Державною прикордонною службою України, Дерзмитслужбою України, ДПС України, Мінекономіки.
6. Регіональний аспект
Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.
7. Запобігання корупції
У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.
8. Громадське обговорення
Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.
9. Позиція соціальних партнерів
Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.
10. Оцінка регуляторного впливу
Проект нормативного акту не впливає на ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави, тому не є регуляторним актом.
11. Прогноз результатів
Набуття чинності проектом Закону України “Про ратифікацію Конвенції Ради Європи з протидії підробці фармацевтичної продукції та подібним злочинам, що несуть загрозу громадському здоров’ю” створить ефективний міжнародно-правовий механізм протидії, спрямований на припинення та запобігання фальсифікації лікарських засобів та подібних злочинів, що несуть загрозу громадському здоров’ю, шляхом вжиття законодавчих та інших заходів, які мають на меті вдосконалення правового регулювання та встановлення відповідальності за злочини, пов’язані фальсифікацією лікарських засобів, захист та допомогу потерпілим, які постраждали, покращення міжнародного співробітництва між компетентними органами держав.
Ратифікація нашою державою Конвенції підтвердить намір України брати активну участь у боротьбі з таким небезпечним явищем як фальсифікація лікарських засобів та подібні злочини, що несуть загрозу громадському здоров’ю, яке набуло міжнародного характеру, та сприятиме формуванню позитивного іміджу нашої держави на міжнародній арені.
В.о. Міністра
Р.О.Моісеєнко