Законодательство

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за фальсифікацію або обіг фальсифікованих лікарських засобів № 10561 від 05.06.2012

05/06/2012

ПРОЕКТ

Вноситься
Кабінетом Міністрів України

М. АЗАРОВ

“      ”                             2012 р.

Закон УкраЇни

Про внесення змін до деяких законодавчих
актів України щодо посилення відповідальності
за фальсифікацію або обіг фальсифікованих
лікарських засобів

Верховна Рада України постановляє:

I.Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради Української РСР, 1984 p., додаток до № 51, ст. 1122):

1) статтю 442 викласти у такій редакції:

“Стаття 442. Порушення обмежень, встановлених для працівників лікувально-профілактичних, фармацевтичних (аптечних) закладів та їх керівників, під час здійснення професійної діяльності

1. Порушення обмежень, встановлених для працівників лікувально-профілактичних, фармацевтичних (аптечних) закладів та їх керівників, під час здійснення професійної діяльності —

карається штрафом у розмірі трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

2. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року з дня накладення адміністративного стягнення, —

караються штрафом у розмірі однієї тисячі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.”;

2) у частині першій статті 2448 слова “з незаконним виробництвом, виготовленням, придбанням, переміщенням, зберіганням з метою збуту або незаконним збутом лікарських засобів” замінити словами “з порушенням обмежень, встановлених для працівників лікувально-профілактичних, фармацевтичних (аптечних) закладів та їх керівників, під час здійснення професійної діяльності”.

2. У Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2001 p., № 25—26, ст. 131):

1) у статті 305:

в абзаці другому частини першої слова “трьох до восьми років” замінити словами “восьми до десяти років”;

в абзаці другому частини другої слова “п’яти до десяти років” замінити словами “десяти до дванадцяти років”;

в абзаці другому частини третьої слова “восьми до дванадцяти років” замінити словами “дванадцяти до п’ятнадцяти років”;

2) статтю 3211 викласти у такій редакції:

“Стаття 3211. Фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів

1. Виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту фальсифікованих лікарських засобів або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів —

карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів, сировини та обладнання для їх виготовлення.

2. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або у великих розмірах, або спричинили тривалий розлад здоров’я особи, а також виробництво фальсифікованих лікарських засобів —

караються позбавленням волі на строк від восьми до десяти років з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів, сировини, обладнання для їх виготовлення та майна.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили смерть особи або інші тяжкі наслідки чи вчинені в особливо великих розмірах, —

караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів, сировини, обладнання для їх виготовлення та майна.

4. Особа, яка добровільно здала фальсифіковані лікарські засоби та вказала джерело їх придбання або сприяла розкриттю злочинів, пов’язаних з їх обігом, звільняється від кримінальної відповідальності за виготовлення, придбання, перевезення, пересилання чи зберігання з метою збуту, збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів, їх ввезення на територію України, вивезення з території України, транзит через її територію (частина перша цієї статті, якщо такі дії не створили загрози для життя чи здоров’я людей).”;

3) доповнити Кодекс статтею 3212 такого змісту:

“Стаття 3212. Порушення встановленого порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань і державної реєстрації лікарських засобів

1. Умисне порушення встановленого порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань і державної реєстрації лікарських засобів, а також фальсифікація їх результатів —

карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до від одного до трьох років.

2. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно або за попередньою змовою осіб, —

караються позбавленням волі на строк від восьми до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили смерть потерпілого або інші тяжкі наслідки, —

караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на три роки.”.

3. Частину другу статті 112 Кримінально-процесуального кодексу України після цифр “3211” доповнити цифрами “3212,”.

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у місячний строк:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

Голова
Верховної Ради України

Верховна Рада України

Відповідно до статті 93 Конституції України Кабінет Міністрів подає в порядку законодавчої ініціативи для розгляду Верховною Радою проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за фальсифікацію або обіг фальсифікованих лікарських засобів”.

Представлятиме проект Закону у Верховній Раді Віце-прем’єр-міністр України — Міністр охорони здоров’я Богатирьова Раїса Василівна.

Додаток: 1. Текст законопроекту на 3 арк.
2. Проект постанови Верховної Ради на 1 арк.
3. Порівняльна таблиця на     арк.
4. Пояснювальна записка на     арк.

5. Текст зазначених документів в електронній формі.

Прем’єр-міністр України                                                                             Микола АЗАРОВ

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України

„Про внесення змін до деяких законодавчих актів України

щодо посилення відповідальності за фальсифікацію або

незаконний обіг фальсифікованих лікарських засобів”

 

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за фальсифікацію або незаконний обіг фальсифікованих лікарських засобів” (далі – проект) розроблено з метою вирішення проблеми підвищення ефективності боротьби з незаконним обігом лікарських засобів та їх фальсифікацією, оскільки зазначена проблема полягає, зокрема, у низькому рівні юридичної відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів, їх незаконний обіг.

Так, відповідальність за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів передбачена статтею 44² Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) і статтею 321¹ Кримінального кодексу України (далі КК України).

Основний критерій відмінності, або „межа” відповідальності між адміністративною і кримінальною, полягає у розмірі фальсифікації лікарських засобів (який визначається спеціально уповноваженим органом виконавчої влади в галузі охорони здоров’я).

Вважаємо, що така конструкція юридичної відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів створює конкуренцію вказаних норм адміністративного та кримінального права.

З цього вбачається, що вказана конкуренція норм несе значні корупціогенні ризики, які можуть бути використані у якості „інструмента уникнення” від кримінальної відповідальності шляхом складання  адміністративного протоколу, наприклад у разі виявлення частини  фальсифікату.

Враховуючи зазначене, стаття 44² потребує вилучення з КУпАП, оскільки відповідальність за вчинення вказаних дій передбачена статтею 321¹ Кримінального кодексу України.

Проектом пропонується уніфікувати механізм юридичної відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів, шляхом приведення  до санкції  лише  однієї норми – норми Кримінального кодексу України.

Так, поданим проектом  пропонується переглянути статтю 321¹ Кримінального кодексу України „Фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів” щодо внесення змін у частині посилення відповідальності, а саме:

– залишення санкції частини першої цієї статті  у вигляді штрафу, що раніше відповідало 44² КУпАП;

–  водночас збільшення розміру штрафу за фальсифікацію лікарських засобів  або заміни штрафу на позбавлення волі, у другій частині цієї статті;

– суттєве підвищення строків позбавлення волі.

Разом з цим, зазначеним проектом пропонується посилити відповідальність за контрабанду наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів (ст. 305 КК України) шляхом підвищення строків позбавлення волі за вчинення цього злочину.

Також проектом пропонується передбачити кримінальну відповідальність за порушення  встановленого порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань і державної реєстрації лікарських засобів і фальсифікацію їх результатів (стаття 321²).

Таким чином, прийняття проекту забезпечить встановлення більш високого рівня юридичної відповідальності за незаконний обіг лікарських засобів, їх фальсифікацію.

Отже, встановлення юридичної відповідальності на етапі створення  лікарських засобів (а саме, на етапі доклінічного вивчення і клінічних випробувань) має стимулювати виробництво та обіг більш якісних лікарських засобів на території України, що зумовить зниження кількісних показників неякісної продукції на вітчизняному ринку лікарських засобів, а також має позитивно вплинути на здоров’я громадян і в цілому на демографічну ситуацію в країні.

 

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття проекту акта є внесення відповідних змін і доповнень до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

3. Правові аспекти

Правовідносини в даній сфері відносин регулюються наступними нормативно-правовими актами:

Конституція України, Закон України „Основи законодавства України про охорону здоров’я”, Закон України „Про лікарські засоби”, Кримінальний кодекс України, Кодекс України про адміністративні правопорушення.

 

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту акта не потребує додаткових матеріальних та інших витрат з Державного бюджету України.

 

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта підлягає погодженню з Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством юстиції України.

 

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується розвитку адміністративно – територіальних одиниць.

 

 

7. Запобігання корупції

Проект акта не містить ризики вчинення корупційних правопорушень.

 

8. Громадське обговорення

Проект Закону України не потребує проведення консультацій з громадськістю.

 

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

 

10. Оцінка регуляторного впливу

Прийняття зазначеного проекту зумовлено необхідністю вдосконалення законодавства, що регламентує дії суб’єктів господарювання, які займаються ввезенням лікарських засобів на територію України, та державних органів, які займаються ліцензуванням господарської діяльності в сфері обігу лікарських засобів, для забезпечення виконання державою власних соціальних функцій в сфері охорони здоров’я, та необхідністю подальшої гармонізації національної нормативно-правової бази у сфері обігу лікарських засобів із міжнародним та європейським законодавством.

 

11. Прогноз результатів

Прийняття запропонованого проекту Закону України загалом сприятиме подальшому розвитку господарської діяльності  у сфері  виробництва та обігу лікарських засобів, встановить високий рівень  юридичної відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів, обіг фальсифікованих лікарських засобів.

Реалізація даного Законопроекту сприятиме:

забезпеченню подальшої гармонізації національної нормативно – правової бази у сфері обігу лікарських засобів із міжнародним та європейським законодавством;

створенню належних умов для ведення підприємницької діяльності на фармацевтичному ринку України, що позитивно вплине на  процеси „детінізації” економіки у цій сфері;

недопущенню до обігу фальсифікованих, неякісних та незареєстрованих лікарських засобів.

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ
до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за фальсифікацію або обіг фальсифікованих лікарських засобів»

Положення (норми ) Кодексу

Зміни до Кодексу

Кодекс України про адміністративні правопорушення

Стаття 44-2. Фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів.

Стаття 44-2. Порушення обмежень працівниками лікувально-профілактичних, фармацевтичних (аптечних) закладів та їх керівниками при здійсненні професійної діяльності.Умисне виготовлення, придбання, перевезення, пересилання чи зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів, вчинені у невеликих розмірах, –

 

тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Примітка. Невеликий розмір лікарських засобів визначається спеціально уповноваженим органом виконавчої влади в галузі охорони здоров’я.1. Порушення обмежень встановлених для працівників лікувально-профілактичних, фармацевтичних (аптечних) закладів та їх керівників при здійсненні професійної діяльності

карається штрафом у розмірі трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян

2. Ті самі дії вчинені повторно протягом року з дня накладання адміністративного стягнення

караються штрафом у розмірі однієї тисячі двохсот  неоподаткованих мінімумів доходів громадян.Стаття 244-8. Органи державного контролю якості лікарських засобів

Органи державного контролю за якістю  лікарських  засобів  та умовами  їх  виробництва  розглядають  справи  про адміністративні правопорушення, пов’язані  з     незаконним     виробництвом, виготовленням, придбанням, переміщенням, зберіганням з метою збуту або  незаконним  збутом  лікарських  засобів (стаття   44-2), з порушенням  встановленого порядку взяття, переробки, зберігання, реалізації і застосування донорської крові та (або) її компонентів і  препаратів  (стаття  45-1), з  продажем лікарських засобів без рецепта у заборонених  законодавством  випадках (стаття 42-4), з недодержанням  вимог стандартів, норм, правил і технічних умов під
час   виробництва,   зберігання,  транспортування,  реалізації  чи використання  лікарських  засобів  (статті  167-170),  а  також  з невиконанням  законних  вимог  посадових  осіб  органів виконавчої влади  у  сфері  контролю  якості  та  безпеки  лікарських засобів (стаття 188-10).Від імені органів державного контролю за якістю  лікарських засобів та умовами їх виробництва  розглядати  справи  про адміністративні правопорушення і накладати   адміністративні стягнення мають право: Головний  державний  інспектор України з лікарських засобів та його заступники, головні державні інспектори з лікарських  засобів  в  Автономній  Республіці Крим,  областях, містах Києві та Севастополі та їх заступники,  державні інспектори з лікарських засобів.

Органи державного контролю за якістю  лікарських  засобів  та умовами  їх  виробництва  розглядають  справи  про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням обмежень встановлених для працівників лікувально-профілактичних, фармацевтичних (аптечних) закладів та їх керівників при здійсненні професійної діяльності (стаття   44-2), з порушенням  встановленого порядку взяття, переробки, зберігання, реалізації і застосування донорської крові та (або) її компонентів і препаратів (стаття  45-1), з  продажем лікарських засобів без рецепта у заборонених  законодавством  випадках (стаття 42-4), з недодержанням  вимог стандартів, норм, правил і технічних умов під
час   виробництва,   зберігання,  транспортування,  реалізації  чи використання  лікарських  засобів  (статті  167-170),  а  також  з невиконанням  законних  вимог  посадових  осіб  органів виконавчої влади  у  сфері  контролю  якості  та  безпеки  лікарських засобів (стаття 188-10).Від імені органів державного контролю за  якістю  лікарських засобів та умовами їх виробництва розглядати  справи  про адміністративні   правопорушення і накладати   адміністративні стягнення мають право: Головний  державний  інспектор України з лікарських засобів та його заступники, головні державні інспектори з  лікарських  засобів  в Автономній  Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх заступники,  державні інспектори з лікарських засобів.

 

КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

Стаття 305. Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або                  фальсифікованих лікарських засобів

Стаття 305. Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або                  фальсифікованих лікарських засобів1. Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи  прекурсорів  або фальсифікованих лікарських засобів, тобто їх переміщення через митний кордон  України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, –

 

карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів, що були предметом контрабанди.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за  попередньою змовою групою осіб, а також  якщо предметом цих дій були  особливо небезпечні  наркотичні засоби чи психотропні   речовини або наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори або фальсифіковані лікарські засоби у великих розмірах, –

караються позбавленням волі на строк від п’яти до  десяти років з конфіскацією наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів, що були предметом контрабанди, та з конфіскацією майна1. Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів  чи  прекурсорів  або фальсифікованих лікарських засобів, тобто їх переміщення  через  митний  кордон  України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, –

карається позбавленням волі на строк від восьми до десяти років з конфіскацією наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів, що були предметом контрабанди.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, а також якщо предметом цих дій були  особливо небезпечні  наркотичні  засоби чи психотропні   речовини або наркотичні засоби,  психотропні речовини, їх аналоги чи прекурсори або фальсифіковані лікарські засоби у великих розмірах, –

караються позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з конфіскацією наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів, що були предметом контрабанди, та з конфіскацією майна3. Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів, вчинена організованою групою, а також якщо предметом контрабанди були наркотичні засоби,  психотропні  речовини, їх аналоги чи прекурсори або фальсифіковані лікарські засоби в особливо великих розмірах, –

карається позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років із конфіскацією наркотичних засобів,  психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів, що були предметом контрабанди, та з конфіскацією майна.3. Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів, вчинена організованою групою, а також якщо предметом контрабанди були наркотичні засоби, психотропні  речовини, їх аналоги чи прекурсори  або фальсифіковані лікарські засоби в особливо великих розмірах, –

карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років із конфіскацією наркотичних засобів,  психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів, що були предметом контрабанди, та з конфіскацією майна.Стаття 321-1. Фальсифікація лікарських засобів або обіг     фальсифікованих лікарських засобівСтаття 321-1. Фальсифікація лікарських засобів або обіг     фальсифікованих лікарських засобів1. Умисне виготовлення фальсифікованих лікарських засобів,  а так само придбання, перевезення, пересилання чи зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів, якщо такі дії створили загрозу для життя чи здоров’я особи, або вчинені у великих розмірах, –
караються штрафом від тисячі до двох тисяч  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією
фальсифікованих лікарських засобів, сировини та обладнання для їх виготовлення.2. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно, або за попередньою  змовою групою осіб, або в особливо великих розмірах, або якщо вони спричинили тривалий розлад  здоров’я особи, а так само виробництво фальсифікованих лікарських засобів, –

караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів,  сировини  та обладнання для їх виготовлення.

3. Дії,  передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили смерть особи або інші тяжкі наслідки, –

караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів, сировини, обладнання для їх виготовлення та майна.

 

4. Особа, яка добровільно здала фальсифіковані лікарські засоби та вказала джерело їх придбання або сприяла розкриттю злочинів, пов’язаних з їх обігом, звільняється від кримінальної відповідальності за виготовлення, придбання,   перевезення, пересилання чи зберігання з метою збуту, збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів, їх ввезення  на територію України, вивезення з території України, транзит через її територію (частина перша цієї статті,  якщо такі дії не створили загрози для життя чи здоров’я людей).1. Виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту фальсифікованих лікарських засобів або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів, –

 

карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів, сировини та обладнання для їх виготовлення.

 

 

2. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або у великих розмірах, або якщо вони спричинили тривалий розлад здоров’я особи, а так само виробництво фальсифікованих лікарських засобів,

– караються позбавленням волі на строк від восьми до десяти років з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів, сировини, обладнання для їх виготовлення та майна.

 

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили смерть особи, або інші тяжкі наслідки, або вчинені в особливо великих розмірах, –

караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів, сировини, обладнання для їх виготовлення та майна.

 

4. Особа, яка добровільно здала фальсифіковані лікарські засоби та вказала джерело їх придбання або сприяла розкриттю злочинів, пов’язаних з їх обігом, звільняється від кримінальної відповідальності за виготовлення, придбання, перевезення, пересилання чи зберігання з метою збуту, збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів, їх ввезення на територію України, вивезення з території України, транзит через її територію (частина перша цієї статті, якщо такі дії не створили загрози для життя чи здоров’я людей).

 

Стаття 321². Порушення встановленого порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань і державної реєстрації лікарських засобів

1. Умисне порушення встановленого порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань і державної реєстрації лікарських засобів, а також фальсифікація їх результатів –

карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до від одного до трьох років.

2. Ті самі дії, якщо вони вчинені  повторно, або за попередньою змовою осіб, –

караються позбавленням волі на строк від восьми до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили смерть потерпілого або інші тяжкі наслідки, –

караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на три роки.

Кримінально-процесуальний кодекс України

Стаття 112. ПідслідністьСтаття 112. ПідслідністьУ справах про злочини, передбачені статтями 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, частиною 2 статті 126, статтями127, 128, 129, 130, 131, 132, частинами 2 і 3 статті 133, статтями134,  135,  136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 150-1, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 165, 167, частиною  1  статті 168, статтями 169, 174, частинами 1 і 2 статті 176, частинами 1 і 2 статті 177, статтями 178, 179, 180, 181, частиною 1 статті 184, частинами 2, 3, 4, 5 статті 185, частинами 2, 3,  4,  5 статті 186, статтею 187, статтею 188-1, статтею 189, частинами 2, 3, 4 статті 190, статтями 192, 193, частиною 2 статті 194,  частинами 2 і 3 статті 194-1, статтями 195, 196, 197, 197-1, 198,  199, 200, 203-1, 203-2, 204, частиною 2 статті 205, статтями 206, 209, частиною 2 статті 213, статтями 219, 222, 222-1, 223-1, 223-2, 224, 227, частинами 1 і 2 статті 229, статтями 231, 232, 232-1, 232-2, 233, 239, 239-1, 239-2, 240, 241, 242, 243, частиною 2 статті  245, частиною 2 статті  248,  частиною 2 статті 249, статтями 251, 252, 254, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 267-1, 268, 269, 270, частинами 2 і 3 статті 270-1, статтями 277, 278,  279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290,  291, 292, 293,  294,  295,  частинами  2, 3, 4 статті 296, статтями 297, 298, 298-1, 299, 300, 301, 302, 303, 304, 306, 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318, 319, 320, 321, 321-1, 322, 323, 324, 325, 326, 327, 337, 339, 340, 341, 344, 352,  353,  354,  355, 357, 358, 360, 361, 361-1, 361-2, 362, 363, 363-1,  389,  390,  391, 393, 394 Кримінального кодексу України, а також у всіх справах про злочини, вчинені неповнолітніми, досудове слідство провадиться слідчими органів внутрішніх справ.У справах про злочини, передбачені статтями 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, частиною 2 статті 126, статтями127, 128, 129, 130, 131, 132, частинами 2 і 3 статті 133, статтями134,  135,  136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 150-1, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 165, 167, частиною  1  статті 168, статтями 169, 174, частинами 1 і 2 статті 176, частинами 1 і 2 статті 177, статтями 178, 179, 180, 181, частиною 1 статті 184, частинами 2, 3, 4, 5 статті 185, частинами 2, 3,  4,  5 статті 186, статтею 187, статтею 188-1, статтею 189, частинами 2, 3, 4 статті 190, статтями 192, 193, частиною 2 статті 194,  частинами 2 і 3 статті 194-1, статтями 195, 196, 197, 197-1, 198,  199, 200, 203-1, 203-2, 204, частиною 2 статті 205, статтями 206, 209, частиною 2 статті 213, статтями 219, 222, 222-1, 223-1, 223-2, 224, 227, частинами 1 і 2 статті 229, статтями 231, 232, 232-1, 232-2, 233, 239, 239-1, 239-2, 240, 241, 242, 243, частиною 2 статті  245, частиною 2 статті  248,  частиною 2 статті 249, статтями 251, 252, 254, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 267-1, 268, 269, 270, частинами 2 і 3 статті 270-1, статтями 277, 278,  279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290,  291, 292, 293, 294,  295,  частинами  2, 3, 4 статті 296, статтями 297, 298, 298-1, 299, 300, 301, 302, 303, 304, 306, 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318, 319, 320, 321, 321-1, 321², 322, 323, 324, 325, 326, 327, 337, 339, 340, 341, 344, 352,  353,  354,  355, 357, 358, 360, 361, 361-1, 361-2, 362, 363, 363-1,  389,  390, 391, 393, 394 Кримінального кодексу України, а також у всіх справах про злочини, вчинені неповнолітніми, досудове слідство провадиться слідчими органів внутрішніх справ.

 

 

 

 

Перший заступник Міністра охорони здоров’я України                                                                        Р.О. Моісеєнко

 

 

 

 

 

«_____» ______________ 2012 р.

 

 

 

 

 

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ