Рішення Колегії МОЗ України від 24.01.2014 № 1 “Підсумки діяльності галузі охорони здоров’я за 2013 рік. Пріорітети, завдання та перспективи розвитку”
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
РІШЕННЯ КОЛЕГІЇ
24.01.2014
“Підсумки діяльності ГАЛУЗІ охорони
здоров’я за 2013 рік. Пріорітети, завдання та перспективи розвитку”
Заслухавши та обговоривши доповіді та виступи Міністра охорони здоров’я України Р. Богатирьової, першого заступника міністра О. Качура та учасників засідання, Колегія відзначає, що Міністерством охорони здоров я України та регіональними органами управління охороною здоров’я протягом 2013 року здійснювалась значна робота з реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я, забезпечення діяльності та стратегічного розвитку галузі.
Основна увага була зосереджена на виконання завдань Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2013 року № 187, щодо удосконалення законодавчої бази функціонування галузі, впровадження ефективних механізмів фінансування, покращення доступності та якості надання медичної допомоги населення – первинної медико-санітарної, екстреної медичної допомоги населенню, дітям та матерям, а також хворим за групами нозологій – із серцево-судинними, ендокринологічними, онкологічними захворюваннями, хворим на туберкульоз та ВІЛ/СНІД, діяльності та розвитку важливих для галузі та здоров’я громадян окремих напрямів – санаторно-курортного забезпечення, якості та безпеки крові, доступності для населення ефективних лікарських засобів, санітарного та епідемічного благополуччя населення тощо.
Колегія Міністерства охорони здоров’я України вирішила:
І. Визнати роботу Міністерства охорони здоров я України, Державної санітарно-епідеміологічної служби України, Державної служби України з лікарських засобів Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань щодо формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я, реалізації державної політики у
сферах санітарного та епідемічного благополуччя населення, створення, виробництва, контролю якості та реалізації лікарських засобів, медичних імунобіологічних препаратів і медичних виробів, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДУ та інших соціально небезпечних захворювань такою, що потребує подальшого удосконалення.
ІІ. На виконання Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки: “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, Національного плану дій на 2014 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”:
1. Заступнику Міністра охорони здоров’я України О. Толстанову, Департаменту з реформ та розвитку медичної допомоги (М. Хобзей), ДУ “Український інститут стратегічних досліджень Міністерства охорони здоров’я України” (С. Линник) забезпечити:
1.1. Моніторинг стану реформування системи медичного обслуговування у пілотних регіонах, виконання визначених завдань щодо удосконалення організації надання медичної допомоги населенню на загальнодержавному рівнів.
Термін виконання – щомісячно
1.2. Моніторинг модернізації мережі закладів, що надають первинну медичну допомогу в усіх регіонах. Термін виконання – щомісячно
2. Першому заступнику Міністра О. Качуру, директору Департаменту інформаційно-організаційного та документального забезпечення (Ю. Демедюк), керівникам структурних підрозділів МОЗ України:
2.1. Здійснювати постійний аналіз звернень громадян з питань, пов’язаних з реформуванням медичного обслуговування; забезпечувати оперативне реагування на такі звернення та інформувати МОЗ України.
Термін виконання: щомісячна звітність
2.2. Посилити контроль та особисту відповідальність за розгляд звернень громадян, у тому числі, які надходять на офіційні веб-сайти, електронні поштові адреси, а також через соціальну мережу фейсбук.
Термін виконання: щомісячна звітність
3. Заступнику Міністра – керівнику апарату Р. Богачеву, Департаменту економіки та ресурсного забезпечення (В. Дуда):
Здійснювати моніторинг стану соціального забезпечення медичних працівників системи охорони здоров’я.
4. Керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я Чернігівської, Луганської, Львівської, Кіровоградської та Тернопільської обласних державних адміністрацій:
Провести аналіз використання ліжкового фонду закладів охорони здоров’я та вжити заходів щодо підвищення ефективності його використання.
Термін виконання – лютий 2014 року
5. Керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я Львівської, Запорізької, Одеської, Тернопільської, Херсонської обласних та Севастопольської міської державних адміністрацій:
Взяти під особистий контролю та вжити дієвих заходів для здійснення модернізації мережі закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу.
Термін виконання – грудень 2014 року
6. Керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я Волинської, Житомирської, , Івано-Франківської, Київської, Львівської, Одеської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської обласних держадміністрацій:
Вжити заходів щодо завершення реєстрації центрів ПМСД як юридичних осіб.
Термін виконання – І квартал 2014 року
7. Міністру охорони здоров’я АР Крим (О. Каневський), керівникам структурних підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:
Забезпечити планування розвитку мережі амбулаторій у сільській місцевості і у містах з метою досягнення нормативу забезпеченості населення амбулаторіями, встановленого МОЗ України.
Термін виконання – квітень 2014 року
8. Заступнику Міністра – керівнику апарату Р. Богачеву, Департаменту економіки та ресурсного забезпечення (В. Дуда) Департаменту роботи з персоналом, освіти та науки (М. Осійчук):
Здійснити передачу наявного автотранспорту та штатних посад діючих у складі закладів охорони здоров’я, які підпорядковані МОЗ України, бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги до складу центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф відповідних адміністративно-територіальних одиниць.
Термін виконання ІІ квартал 2014 року
9. Заступнику Міністра – керівнику апарату Р. Богачеву, Департаменту економіки та ресурсного забезпечення (В. Дуда); Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги (М. Хобзей):
Забезпечити можливість передачі надлишків лікарських засобів та виробів медичного призначення, закуплених за рахунок бюджетної програми “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання медикаментів та виробів медичного призначення для забезпечення швидкої медичної допомоги”, термін придатності яких закінчується за півроку, для використання їх у системі екстреної медичної допомоги у стаціонарних закладах охорони здоров’я адміністративно-територіальних одиниць шляхом внесення змін до відповідних нормативно-правових документів.
Термін виконання І квартал 2014 року
У напрямі забезпечення якості медичної та фармацевтичної допомоги
10. Заступнику Міністра – керівнику апарату Р. Богачеву, Департаменту з питань якості медичної та фармацевтичної допомоги (Т. Донченко), Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги (М. Хобзей):
10.1. Подовжити реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою з поетапним поширенням його дії на перелік лікарських засобів, що застосовуються при лікуванні гіпертонічною хвороби, та включені до медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги, розроблених на засадах доказової медицини.
Термін виконання – лютий 2014 року
10.2. Голові Державної служби України з лікарських засобів О. Соловйову:
10.2.1. посилити контроль за рецептурним відпуском лікарських засобів;
10.2.2. забезпечити контроль за наявністю в аптечних закладах всього асортименту лікарських засобів, задіяних у пілотному проекті, особливо вартість яких відшкодовується (повний асортимент І та ІІ гр.);
10.2.3. активізувати інформаційну роботу щодо впровадження пілотного проекту з боку працівників територіальних органів Держлікслужби України.
Термін виконання – постійно
10.3. МОЗ АР Крим (О. Каневський), керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської державних адміністрацій:
10.3.1. забезпечити наявність у закладах (підрозділах) первинної медико-санітарної допомоги, у профільних відділеннях стаціонарів інформаційних матеріалів щодо реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою;
10.3.2. активізувати роз’яснювальну роботу серед населення через місцеві засоби масової інформації (радіо, телебачення, газети), з питань реформування, шляхів покращення надання послуг, реалізації пілотного проекту тощо;
10.3.3. створити в громадських місцях пункти для проведення вимірювання артеріального тиску та інформування населення щодо реалізації пілотного проекту та його переваг;
10.3.4. зобов’язати лікарів вести роз’яснювальну роботу серед пацієнтів щодо реалізації пілотного проекту.
Термін виконання – постійно
10.4. Заступнику Міністра – керівнику апарату Р. Богачеву, Департаменту з питань якості медичної та фармацевтичної допомоги (Т. Донченко):
10.4.1. затвердити зміни до Переліку лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва, які можуть закуповувати заклади й установи охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів з метою поліпшення забезпечення населення лікарськими засобами;
Термін виконання – березень 2014 року
10.4.2. забезпечити удосконалення Правил виписування рецептів та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів;
Термін виконання – вересень 2014 року
10.4.3. розробити механізм введення в обіг та експлуатацію медичних виробів, які пройшли процедуру державної реєстрації та внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення.
Термін виконання – червень 2014 року
11. Заступнику Міністра – керівнику апарату Р. Богачеву, Департаменту з питань якості медичної та фармацевтичної допомоги (Т. Донченко), голові Державної служби України з лікарських засобів О. Соловйову), ДУО “Політехмед” (Р. Картавцев):
Продовжити роботу щодо впровадження національних стандартів гармонізованих з міжнародними, у сфері підтвердження відповідності медичної продукції.
Термін виконання – протягом 2014 року
12. Заступнику Міністра О. Толстанову, Департаменту з питань якості медичної та фармацевтичної допомоги (Т. Донченко):
12.1. Розробити нормативно-правові акти щодо запровадження ліцензування професійної діяльності лікарів у відповідності з європейським досвідом після набрання чинності Закону України “Про заклади охорони здоров’я та медичне обслуговування”.
Термін виконання – протягом 2014 року
12.2. Визначити періодичність здійснення планових заходів державного контролю в залежності від розподілу суб’єктів господарювання по ступенях ризику від провадження господарської діяльності в сфері охорони здоров’я.
Термін виконання – квітень 2014 року
У сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення
13. Першому заступнику Міністра О. Качуру, Державній санітарно-епідеміологічній службі України (А. Пономаренко), Управлінню громадського здоров’я (А. Григоренко), Державному закладу “Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України”:
13.1. Розробити проект постанови Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 182 “Про затвердження Порядку проведення державного соціально-гігієнічного моніторингу”.
Термін виконання – IV квартал 2014 року
13.2. Здійснювати аналіз санітарної та епідемічної ситуації в країні з відповідними пропозиціями щодо її поліпшення.
Термін виконання – щоквартально
13.3. Забезпечити оперативну підготовку пропозицій щодо санітарних та протиепідемічних заходів з обов’язковим контролем за їх проведенням.
Термін виконання – постійно
14. МОЗ АР Крим, структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:
14.1. Забезпечити наявність у закладах охорони здоров’я пам’яток, інформаційних матеріалів з питань профілактики неінфекційних, інфекційних захворювань та імунопрофілактики;
14.2. Активізувати роз’яснювальну роботу з питань профілактики неінфекційних, інфекційних захворювань та імунопрофілактики серед населення через місцеві засоби масової інформації (радіо, телебачення, газети);
Термін виконання – постійно
У напрямі протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/ СНІДУ :
15. Заступнику Міністра О. Толстанову, Державній службі України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань (Т. Александріна), Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги М. Хобзей), ДУ “Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України” (Н. Нізова):
15.1. Розробити проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про розробку та затвердження плану моніторингу та оцінки ефективності Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки”.
Термін виконання: у 3-місячний термін після затвердження Програми
15.2. Затвердити наказ МОЗ України “Про виконання Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки з урахуванням очікуваних результатів, показників, завдань і заходів”.
Термін виконання: у 3-місячний термін після затвердження Програми
15.3. Забезпечити розробку навчально-методичних матеріалів щодо інтеграції інтеграції фтизіатричної допомоги у медичну допомогу первинного рівня та проведення тренінгів для медичних працівників закладів охорони здоров’я з надання первинної медичної допомоги.
Термін виконання: протягом 2014 року
16. Державній службі України з питань протидії ВІЛ– інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань (Т. Александріна), ДУ “Український центр контролю за соцзахворювань МОЗ України” (Н. Нізова) спільно з Державною пенітенціарною службою України (за згодою):
16.1. Провести моніторингові візити до туберкульозних лікарень Державної пенітенціарної служби України Дніпропетровської та Харківської областей з метою оцінки:
– ефективного впровадження електронного реєстру хворих на туберкульоз засуджених;
– дотримання стандартів діагностики та лікування туберкульозу в місцях позбавлення волі;
– реалізації програми Глобального фонду 9 раунду за компонентом “Туберкульоз” в місцях позбавлення волі;
Термін виконання: протягом 2014 року
16.2. Забезпечити надання методичної допомоги у формуванні потреби у протитуберкульозних та антиретровірусних лікарських засобах;
Термін виконання: до 1 квітня 2014 року
17.Міністру охорони здоров’я АР Крим (О. Каневський), керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій разом з Державною пенітенціарною службою України:
розробити план заходів щодо організації надання консультативної медичної допомоги ВІЛ-інфікованим, хворим на туберкульоз та СНІД, особам, які позбавлені волі.
Термін виконання: до 01 березня.2014 року
У напрямі кадрового забезпечення галузі
18. Заступнику Міністра охорони здоров’я України О. Толстанову, Департаменту роботи з персоналом, освіти та науки (М. Осійчук), керівникам вищих навчальних закладів IV рівня акредитації та закладів післядипломної освіти МОЗ України:
18.1. Унести зміни до Наскрізної програми підготовки студентів медичних факультетів вищих навчальних закладів IV рівня акредитації МОЗ України для оволодіння практичними навичками та методиками, необхідними для роботи на посадах лікарів за спеціальністю “Загальна практика–сімейна медицина” та “Медицина невідкладних станів” з урахуванням оновлених кваліфікаційних характеристик.
Термін виконання – до 01червня 2014
18.2. Оновити навчальні плани та програми підготовки лікарів-інтернів.
Термін виконання – до 01 червня 2014
18.3. Сформувати План цільового прийому сільської молоді до вищих медичних навчальних закладів IV рівня акредитації та забезпечити його виконання.
Термін виконання – до 01 липня 2014
18.4. Збільшити квоту осіб, які направляються з цільовими направленнями для вступу до вищих медичних навчальних закладів IV рівня акредитації, для областей, де відсутні вищі навчальні заклади та низький рівень забезпеченості лікарями.
Термін виконання – до 01 червня 2014
19. Заступнику Міністра О. Толстанову, Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги (М. Хобзей), Департаменту роботи з персоналом, освіти та науки (М. Осійчук), керівникам вищих навчальних закладів IV рівня акредитації та закладів післядипломної освіти, науково-дослідних установ МОЗ України, Міністру охорони здоров’я АР Крим (О. Каневський), керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій Національній академії медичних наук України (за згодою):
забезпечити ефективне впровадження сучасних наукових розробок у діяльність закладів охорони здоров’я.
Термін виконання – до 30 грудня 2014
20. Заступнику Міністра О. Толстанову, Департаменту роботи з персоналом, освіти та науки (М. Осійчук), Міністру охорони здоров’я АР Крим (О. Каневський), керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:
20.1. Забезпечити пріоритетне укомплектування закладів (підрозділів) первинної медико-санітарної допомоги лікарями загальної практики–сімейними лікарями з урахуванням перспективного Плану підготовки лікарів загальної практики– сімейних лікарів для реформ у сфері медицини у пілотних регіонах та Перспективного Плану підготовки та перепідготовки лікарів за спеціальностями “Загальна практика– сімейна медицина” на період до 2015 року, а також для центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф лікарями за спеціальністю “Медицина невідкладних станів” та Держсанепідслужби України.
Термін виконання – до 30 грудня 2014 року
20.2. Забезпечити виконання Плану державного замовлення на підготовку фахівців та Плану цільового набору сільської молоді до вищих навчальних закладів IV рівня акредитації МОЗ України у 2014 році.
Термін виконання – до 01 вересня 2014 року
20.3. Створити центри дистанційної освіти з метою забезпечення безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних працівників відповідно до потреб закладів охорони здоров’я.
Термін виконання – до 01 вересня 2014 року
21. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим (О. Каневський), керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:
21.1. Забезпечити у повному обсязі своєчасне направлення осіб із числа сільської молоді для вступу до вищих медичних навчальних закладів IV рівня акредитації МОЗ України відповідно до квот, визначених Планом цільового набору сільської молоді у 2014 році.
Термін виконання – до 30 червня 2014
21.2. Забезпечити розроблення регіональних та місцевих (районних, міських) програм цільової підготовки лікарів у вищих медичних навчальних закладах IV рівня акредитації за кошти місцевих бюджетів.
Термін виконання – до 01 травня 2014
21.3. Забезпечити протягом першого півріччя 2014 року навчання працівників оперативно-диспетчерських служб центрів екстреної медичної допомоги згідно затверджених МОЗ України програм та методичних рекомендацій.
Термін виконання – до 30 червня 2014
22. Ректорам вищих навчальних закладів IV рівня акредитації МОЗ України та закладів післядипломної освіти МОЗ України:
При відборі іноземних громадян для зарахування на навчання до вищих навчальних закладів визначати якісні показники рівня базової освіти, здобутої ними у загальноосвітніх навчальних закладах за кордоном, як першочерговий критерій для їх зарахування, а саме, наявність в документі про здобуту повну середню освіту не менше 2/3 позитивних оцінок (“добре” та “відмінно” або еквівалентним).
Термін виконання – щороку до 01 листопада
У напрямі правового забезпечення діяльності галузі
23. Керівникам Міністерства охорони здоров’я АР Крим (О. Каневський), структурних підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (далі – орган влади), підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління МОЗ України (далі – підприємство):
23.1. Забезпечувати належну організацію правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне дотримання та запобігання невиконанню вимог законодавства, інших нормативних актів органом виконавчої влади, підприємством, їх керівниками та працівниками під час виконання покладених на них завдань і функціональних обов’язків, а також ефективне представлення інтересів органу виконавчої влади, підприємства в судах.
Термін виконання – до 30 грудня 2014 року
23.2. Створити юридичні служби або передбачити посаду юрисконсульта відповідної категорії в структурних підрозділах з питань охорони здоров’я (Закарпатської, Херсонської, Харківської, Запорізької обласних державних адміністрацій, Спеціалізованій медико-санітарній частині № 11,Спеціалізованій медико-санітарній частині № 13, Державному закладі “Спеціалізований (спеціальний) санаторій “Сосняк” Міністерства охорони здоров’я України”, Державному закладі “Центральна стоматологічна поліклініка Міністерства охорони здоров’я України”, Державному закладі “Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій ім. О.О.Боброва” Міністерства охорони здоров’я України, Державному закладі “Спеціалізований (спеціальний) санаторій Міністерства охорони здоров’я України “Піонер”, Державному закладі “Дитячий спеціалізований (спеціальний) клінічний санаторій “Іскра” Міністерства охорони здоров’я України, Державному закладі “Спеціалізований (спеціальний) санаторій “Червоний Маяк” Міністерства охорони здоров’я України, Державному закладі “Спеціалізований (спеціальний) санаторій “Ірпінь” Міністерства охорони здоров’я України”, Державному закладі “Спеціалізований (спеціальний) санаторій “Юність” Міністерства охорони здоров’я України).
Термін виконання – 1 березня 2014 року
23.3. Забезпечити неухильне дотримання вимог законодавства щодо гарантій працівникам під час реорганізації закладів охорони здоров’я.
Термін виконання – постійно
У напрямі забезпечення контролю за діяльністю у сфері охорони здоров’я
24. Керівникам підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління МОЗ України:
Забезпечити у повному обсязі виконання рекомендацій, наданих за результатами внутрішніх аудитів, з метою покращення результатів діяльності та удосконалення або забезпечення функціонування системи внутрішнього контролю.
Термін виконання – 01 березня 2014
25. Міністру охорони здоров’я АР Крим (О. Каневський), керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій :
25.1. Забезпечити виконання вимог статті 26 Бюджетного кодексу України в частині запровадження або удосконалення існуючої системи внутрішнього контролю.
25.2. Розглянути питання щодо створення структурних підрозділів або визначення відповідального спеціаліста з питань внутрішнього аудиту в межах штатної чисельності працівників, про що поінформувати МОЗ України.
Термін виконання – 01 квітня 2014
ІІІ. Заходи на виконання Рішення Колегії МОЗ України № 5 від 5 квітня 2013 року “Про підсумки діяльності у 2012 році, завдання та перспективи розвитку сфери охорони здоров’я” із пролонгацією термінів їх виконання у 2014 році
1.Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги (М. Хобзей), ДУ “Український інститут стратегічних досліджень Міністерства охорони здоров’я України” (С. Линник), (Національній академії медичних наук (за згодою), Національному медичному університету ім. О. О. Богомольця (В. Москаленко), Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика (Ю. Вороненко), Міністру охорони здоров’я АР Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій
розробити нормативи навантаження на молодших спеціалістів з медичною освітою на основі застосування методичних рекомендацій, затверджених МОЗ України.
Термін виконання – до 15.06.2014
2. Першому заступнику Міністра О. Качуру, заступнику Міністра – керівнику апарату Р. Богачеву, заступнику Міністра О. Толстанову, Департаменту економіки та ресурсного забезпечення (В. Дуда), Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги (М. Хобзей), Департаменту роботи з персоналом, освіти та науки (М. Осійчук):
2.1. Опрацювати питання щодо внесення змін до наказів Мінпраці України та МОЗ України від 05.10.2005 № 308/519 “Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 17.10.2005 № 1209/11489, від 19.12.97 № 359 “Про подальше удосконалення атестації лікарів”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 14.01.98 № 14/2454, від 12.08.2009 № 588 “Про атестацію професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров’я”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 12.08.2009 № 895/16911 та від 23.11.2007 № 742 “Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 12.12.2007 № 1368/14635, щодо збереження протягом трьох років оплати наявної кваліфікаційної категорії медичним працівникам та професіоналам з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров’я в умовах реформування галузі охорони здоров’я, з наступним проходженням курсів підвищення кваліфікації (перекваліфікації) та присвоєнням аналогічної кваліфікації за іншою спеціальністю.
Термін виконання – до 30.06.2014
2.2. На виконання пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.2001 № 314 “Про умови оплати праці працівників державних спеціалізованих установ судових експертиз” розглянути можливість:
1) затвердження наказу МОЗ України “Про умови оплати праці працівників державних спеціалізованих установ судово-медичних та судово-психіатричних експертиз”;
2) внесення змін до наказів МОЗ України від 31.10.95 № 199 “Про затвердження Положення про кваліфікаційні класи судових експертів бюро судово-медичної експертизи та Положення про кваліфікаційні класи судових лікарів-судово-психіатричних експертів”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 21.12.95 № 463/999 та від 12.08.2009 № 588 “Про атестацію професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров’я”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 12.08.2009 № 895/16911.
Термін виконання – до 30.06.2014
2.3. Опрацювати питання щодо внесення змін до наказу Мінпраці України та МОЗ України від 05.10.2005 № 308/519 “Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення” щодо оплати праці працівників Держсанепідслужби України та екстреної медичної допомоги.
Термін виконання – до 30.06.2014
3. Заступнику Міністра О. Толстанову, голові Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань Т. Александріній, ДУ “Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України” (Н. Нізова):
3.1. Завершити оптимізацію мережі лабораторій із мікробіологічної діагностики туберкульозу, створення відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я Національної референс-лабораторії.
Термін виконання – до 01.10.2014
3.2. Взяти під контроль вирішення проблемних питань щодо розширення спроможності ДУ “Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України” – як національного аналітико-експертного центру, відповідального за розробку та впровадження державної стратегії з подолання захворюваності на туберкульоз, ВІЛ/СНІД та інші соціально небезпечні захворювання.
Термін виконання – до 01.06.2014
4. Заступнику Міністра – керівнику апарату Р. Богачеву, голові Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань Т. Александріній, ДУ “Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України” (Н. Нізова):
розробити програму фармако-економічного менеджменту у сфері протидії соціально небезпечним захворюванням в Україні з метою раціонального використання консолідованих ресурсів державного бюджету та донорських коштів і забезпечити їх впровадження.
Термін виконання – до 01.06.2013
5. ДУ “Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України” (Н. Нізова), Центральній Референс-лабораторії МОЗ України, Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги (М. Хобзей) спільно з ДУ “Національний інститут фтизіатрії та пульмонології ім. В. Г. Яновського НАМН України” (за згодою):
забезпечити проведення зовнішнього контролю якості роботи мікробіологічних лабораторій з діагностики туберкульозу на базі Центральної Референс-лабораторії МОЗ України відповідно до наказу МОЗ України та НАМН України від 02.08.2011 № 457/70 “Про забезпечення функціонування Центральної Референс-лабораторії МОЗ України та лабораторної мережі з мікробіологічної діагностики туберкульозу”.
Термін виконання – до 01.07.2014
6. Першому заступнику Міністра О. Качуру, Управлінню громадського здоров’я (А. Григоренко), Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги (М. Хобзей), Департаменту з питань якості медичної та фармацевтичної допомоги (Т. Донченко), Юридичному управлінню (І. Іванчук):
підготувати та подати на затвердження нову редакцію наказу МОЗ України “Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів”.
Термін виконання – до 30.06.2014
7. Міністру охорони здоров’я АР Крим (О. Каневський), керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:
7.1. Створити необхідні умови для діяльності клінічних кафедр вищих медичних навчальних закладів IV рівня акредитації та закладів післядипломної освіти МОЗ України, які розташовані у комунальних закладах охорони здоров’я, для забезпечення якісної практичної підготовки студентів, лікарів-інтернів та слухачів.
Термін виконання – до 25.08.2014
7.2. Створити у центрах ПМСД територіальні навчально-практичні центри для організації безперервного професійного розвитку та ліквідації прогалин у знаннях без відриву від виробництва медичних працівників, що надають первинну медичну допомогу.
Термін виконання – протягом 2014 року
7.3. Привести у відповідність до наказу МОЗ України від 28.09.2012 № 752 “Про порядок контролю якості медичної допомоги”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 28.11.2012 № 1996/22308, положення про структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних (міських) державних адміністрацій.
Термін виконання – до 30.06.2014
IV. Першому заступнику Міністра О. Качуру, заступнику Міністра –керівнику апарату Р. Богачеву, заступнику Міністра О. Толстанову:забезпечити відповідно до розподілу обов’язків персональний контроль за виконанням визначених завдань.
Голова Колегії МОЗ України, Міністр охорони здоров’я України Р. Богатирьова
Секретар Колегії МОЗ України Л. Карпінська
Підготувала +Марія Морозова