Рішення Колегії МОЗ України від 30.03.2012 № 1 “Про підсумки діяльності у 2011 році, завдання щодо реформування та перспективного розвитку галузі охорони здоров’я”
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
РІШЕННЯ КОЛЕГІЇ
N 1 30.03.2012
РІШЕННЯ Колегії
30 березня 2012 року
Київ
№ 1
Про підсумки діяльності у 2011 році, завдання щодо
реформування та перспективного розвитку галузі
охорони здоров’я
Заслухавши та обговоривши доповідь Віце-прем’єр-міністра України – Міністра охорони здоров’я України Богатирьової Р. В., звіти Міністерства охорони здоров’я України, Державної санітарно-епідеміологічної служби України, Державної служби України з лікарських засобів та виступи учасників засідання, Колегія Міністерства охорони здоров’я України відзначає, що протягом 2011 року виконувалась робота щодо удосконалення законодавчої бази функціонування галузі, механізмів її фінансування, удосконалення первинної медико-санітарної, екстреної та спеціалізованої медичної допомоги, медичної допомоги дітям та матерям, реформування галузі.
Виходячи з основних положень доповіді, виступів та Програми економічних реформ на 2010-2014 роки: “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2012 року № 187/2012, законів України “Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення надання медичної допомоги” та “Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві“, плану-графіка реформування медичного обслуговування населення на 2011 та 2012 роки, соціальних ініціатив Президента України, інших актів законодавства,
Колегія вирішила:
Положення доповіді Віце-прем’єр-міністра України – Міністра охорони здоров’я України Богатирьової Р.В.та звіту Міністерства охорони здоров’я України взяти до керівництва в роботі та неухильного виконання.
1 . На виконання Програми Президента України “Україна для людей” та Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки: “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2012 року № 187/2012, законів України “Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення надання медичної допомоги” та “Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві”, соціальних ініціатив Президента України та плану-графіка реформування медичного обслуговування населення на 2012 рік:
1.1. Першому заступнику Міністра охорони здоров’я України (Моісеєнко Р. О.), заступнику Міністра охорони здоров’я України – керівнику апарату (Богачев Р. М.), заступнику Міністра охорони здоров’я України (Толстанов О. К.) відповідно до розподілу функціональних обов’язків, Державній санітарно-епідеміологічній службі України (Пономаренко А. М.), Державній службі України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань (Александріна Т. А.), Державній службі України з лікарських засобів (Соловйов О. С.), Національній академії медичних наук України (Сердюк А. М.), структурним підрозділам Міністерства охорони здоров’я України, Міністерству охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, управлінням (головним управлінням) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити:
1.1.1. Виконання Плану заходів Міністерства охорони здоров’я України з метою реалізації Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010- 2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, затвердженого Указом Президента України від 12.03.2012 № 187/2012:
– модернізацію первинної, вторинної (спеціалізованої) та екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві;
– модернізацію первинної медичної допомоги у непілотних регіонах;
– підготовку до модернізації вторинної (спеціалізованої) та екстреної медичної допомоги в непілотних регіонах.
Термін виконання – протягом 2012 року
1.1.2. Розробку та запровадження системи комунікацій з громадськістю в охороні здоров’я з питань реформи медичного обслуговування, формування здорового способу життя і профілактики неінфекційних захворювань у населення.
Термін виконання – протягом 2012 року
1.1.3. Проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи у суспільстві та серед медичних працівників щодо пріоритетів реформування галузі.
Термін виконання – протягом 2012 року
1.1.4. Координацію робіт з виконання завдань у сфері охорони здоров’я, визначених дорученнями Президента України щодо нових соціальних ініціатив, програмними документами стратегічного розвитку держави та медичної галузі: “Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення надання медичної допомоги”, “Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві”, планом-графіком реформування медичного обслуговування населення на 2012 рік, іншими актами законодавства, актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, постановами Верховної Ради України, у запитах та зверненнях народних депутатів України.
1.1.5. Міжсекторальний та комплексний управлінський підхід до вирішення нагальних проблем охорони здоров’я із залученням думки громадськості та медичних працівників.
Термін виконання – протягом 2012 року
1.1.6. Моніторинг ходу інвентаризації медичного обладнання в закладах охорони здоров’я II – III рівнів.
Термін виконання – постійно
1.2. Першому заступнику Міністра охорони здоров’я України (Моісеєнко Р. О.), заступнику Міністра охорони здоров’я України – керівнику апарату (Богачев Р. М.), заступнику Міністра охорони здоров’я України (Толстанов О. К.) відповідно до розподілу функціональних обов’язків, Департаменту з реформ та розвитку галузі охорони здоров’я (Підгорна Л. М.), Департаменту лікувально-профілактичної допомоги (Хобзей М. К.), Департаменту охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення (Осташко С. І.), Департаменту кадрової політики, освіти, науки та запобігання корупції (Вороненко В. В.), Департаменту фінансово-ресурсного забезпечення (Левицький О. І.), Департаменту правового забезпечення та міжнародної діяльності (Коблош В. В.), Управлінню контролю якості медичних послуг (Донченко Т. М.) забезпечити розробку, подання та супровід:
1.2.1. Законопроектів:
“Про особливості діяльності закладів охорони здоров’я”.
Термін виконання – до прийняття акта
“Про екстрену медичну допомогу”.
Термін виконання – до прийняття акта
“Про затвердження Загальнодержавної програми “Здоров’я 2020: український вимір”.
1.2.2. Постанов Кабінету Міністрів України:
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.97 № 765 “Про затвердження Порядку державної акредитації закладу охорони здоров’я” стосовно приведення порядку державної акредитації закладу охорони здоров’я у відповідність з Основами законодавства України про охорону здоров’я.
Термін виконання – квітень 2012 року
Про підвищення престижності праці медичних працівників закладів охорони здоров’я у сільській місцевості.
Термін виконання – протягом 2012 року
Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 № 1419 щодо наявності у виробника лікарських засобів документа про відповідність виробництва лікарських засобів вимогам належної виробничої практики, виданого Державною службою України з лікарських засобів.
Термін виконання – перше півріччя 2012 року
2. Першому заступнику Міністра охорони здоров’я України (Моісеєнко Р. О.), заступнику Міністра охорони здоров’я України – керівнику апарату (Богачев Р. М.), заступнику Міністра охорони здоров’я України (Толстанов О. К.) відповідно до розподілу функціональних обов’язків, Департаменту фінансово-ресурсного забезпечення (Левицький О. І.), Департаменту правового забезпечення та міжнародної діяльності (Коблош В. В.):
2.1. Забезпечити опрацювання у пілотних регіонах нових фінансових механізмів, зокрема, запровадження договірних відносин між закладами охорони здоров’я та головними розпорядниками бюджетних коштів, проведення відповідних тренінгів.
Термін виконання – протягом 2012 року
2.2. Забезпечити виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.01.2012 № 75-р “Про передачу в 2012 році деяких бюджетних призначень Міністерству аграрної політики та продовольства і Міністерству охорони здоров’я та внесення змін у додатки 1-3 до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 р. № 1191”.
3. Першому заступнику Міністра охорони здоров’я України (Моісеєнко Р. О.), Департаменту охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення (Осташко С. І.), Національній академії медичних наук України (Сердюк А. М.), Міністерству охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, управлінням (головним управлінням) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністраційзабезпечити:
3.1. Координацію роботи з Національним проектом “Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства”, Національною академією медичних наук України, міжнародними експертами у частині:
3.1.1. Планування, відкриття та забезпечення діяльності перинатальних центрів III рівня.
Термін виконання – протягом 2012 – 2013 років
3.1.2. Поточний аудит створених перинатальних центрів.
Термін виконання – постійно
3.2. Впровадження сучасних медико-організаційних технологій в діяльність перинатальних центрів.
Термін виконання – протягом 2012 року
3.3. Створення та постійну діяльність на базі перинатальних центрів III рівня навчальних центрів для медичних працівників перинатальних центрів та мережі перинатальної допомоги в регіоні, застосування в клінічній практиці сучасних медико-організаційних технологій.
Термін виконання – протягом 2012 року
3.4. Спільно з Національною академією медичних наук України, Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерством соціальної політики України, Європейським Бюро ВООЗ в Україні підготовку та проведення громадського обговорення Стратегії розвитку охорони здоров’я дітей шкільного віку у загальноосвітніх навчальних закладах.
Термін виконання – до 1 вересня 2012 року
4. Першому заступнику Міністра охорони здоров’я України (Моісеєнко Р. О.), заступнику Міністра охорони здоров’я України – керівнику апарату (Богачев Р. М.), заступнику Міністра охорони здоров’я України (Толстанов О. К.) відповідно до розподілу функціональних обов’язків, Департаменту лікувально-профілактичної допомоги (Хобзей М. К.), Департаменту охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення (Осташко С. І.), Департаменту фінансово-ресурсного забезпечення (Левицький О. І.), Управлінню контролю якості медичних послуг (Донченко Т. М.), ДП “Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’яУкраїни” (Бліхар В. Є.), ДУ “Український інститут стратегічних досліджень Міністерства охорони здоров’я України (Слабкий Г. О.), головним позаштатним спеціалістам Міністерства охорони здоров’я України, вищим медичним навчальним закладам IV рівня акредитації Міністерства охорони здоров’я України та закладам післядипломної освіти Міністерства охорони здоров’я України, науково-дослідним установам Міністерства охорони здоров’я та Національної академії медичних наук України забезпечити:
4.1. Удосконалення існуючої системи створення та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги.
Термін виконання – протягом 2012 року
4.2. Доопрацювання та впровадження порядку контролю якості медичної допомоги.
Термін виконання – до 1 жовтня 2012 року
4.3. Розробку стандартів та уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги з основних найпоширеніших захворювань.
Термін виконання – протягом 2012 року
5. Першому заступнику Міністра охорони здоров’я України (Моісеєнко Р. О.), заступнику Міністра охорони здоров’я України – керівнику апарату (Богачев Р. М.), заступнику Міністра охорони здоров’я України (Толстанов О. К.) відповідно до розподілу функціональних обов’язків, Департаменту кадрової політики, освіти, науки та запобігання корупції (Вороненко В. В.), Департаменту фінансово-ресурсного забезпечення (Левицький О. І.), вищим медичним навчальним закладам IV рівня акредитації Міністерства охорони здоров’я України та закладам післядипломної освіти Міністерства охорони здоров’я України, науково-дослідним установам Міністерства охорони здоров’я та Національної академії медичних наук України:
5.1. Розглянути питання щодо збільшення обсягів державного замовлення на підготовку лікарів та провізорів та плану цільового набору сільської молоді до вищих медичних (фармацевтичного) навчальних закладів IV рівня акредитації.
Термін виконання – до 1 липня 2012 року
5.2. Передбачити збільшення обсягів державного замовлення на підготовку лікарів першочергово у вищих медичних навчальних закладах пілотних регіонів та в областях з найбільшою кадровою потребою.
Термін виконання – до 1 липня 2012 року
5.3. Забезпечити у 2012 році виконання Перспективного плану підготовки та перепідготовки лікарів за спеціальністю “загальна практика – сімейна медицина” відповідно до потреб регіонів.
Термін виконання – до 1 грудня 2012 року
5.4. Забезпечити науковий супровід процесу реформування галузі та виконання Загальнодержавної програми “Здоров’я 2020: український вимір”.
Термін виконання – до 1 грудня 2012 року
6. Першому заступнику Міністра охорони здоров’я України (Моісеєнко Р. О.), заступнику Міністра охорони здоров’я України – керівнику апарату (Богачев Р. М.), заступнику Міністра охорони здоров’я України (Толстанов О. К.) відповідно до розподілу функціональних обов’язків, Управлінню громадського здоров’я (Григоренко А. А.), Департаменту правового забезпечення та міжнародної діяльності (Коблош В. В.), ДП “Інститут екогігієни та токсикології імені Л. І. Медведя Міністерства охорони здоров’я України” та Національній комісії України з Кодексу аліментаріус (Проданчук М. Г.), Державному науково-дослідному центру з проблем гігієни харчування (Швець О. В.) забезпечити адаптацію системи санітарних та фітосанітарних стандартів до законодавства Європейського Союзу в частині перегляду та затвердження параметрів безпечності харчових продуктів:
6.1. Розробити та затвердити гігієнічні вимоги до харчових продуктів (11 нормативно-правових актів МОЗ України);
Термін виконання – протягом 2012 року
6.2. Розробити та затвердити мікробіологічні критерії для встановлення показників безпечності харчових продуктів (нормативно-правові акти МОЗ України).
Термін виконання – червень 2012 року
6.3. Розробити проекти законів України:
“Про новітні харчові продукти”.
Термін виконання – перше півріччя 2012 року
“Про інформування споживачів про харчові продукти”.
Термін виконання – жовтень 2012 року
7. Першому заступнику Міністра охорони здоров’я України (Моісеєнко Р. О.), заступнику Міністра охорони здоров’я України – керівнику апарату (Богачев Р. М.), заступнику Міністра охорони здоров’я України (Толстанов О. К.) відповідно до розподілу функціональних обов’язків, Департаменту правового забезпечення та міжнародної діяльності (Коблош В. В.), Департаменту з реформ та розвитку галузі охорони здоров’я (Підгорна Л. М.), Департаменту лікувально-профілактичної допомоги (Хобзей М. К.), Департаменту охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення (Осташко С. І.), Департаменту фінансово-ресурсного забезпечення (Левицький О. І.), Управлінню контролю якості медичних послуг (Донченко Т. М.), Управлінню громадського здоров’я (Григоренко А. А.), ДУ “Український інститут стратегічних досліджень Міністерства охорони здоров’я України” (Слабкий Г. О.) забезпечити:
7.1. Продовження міжнародної співпраці зі структурами ООН та Представництвом Європейського Бюро ВООЗ в Україні, проектами міжнародної технічної допомоги.
Термін виконання – постійно
7.2. Реалізацію заходів Гранту Фонду інституційного розвитку (ФІР №NF099614) для пілотних проектів (Дніпропетровська, Вінницька, Донецька області та м. Київ) у сфері реформування системи охорони здоров’я.
Термін виконання – протягом 2012 року
8. Першому заступнику Міністра охорони здоров’я України (Моісеєнко Р. О), заступнику Міністра охорони здоров’я України – керівнику апарату (Богачев Р. М.), заступнику Міністра охорони здоров’я України (Толстанов О. К.) відповідно до розподілу функціональних обов’язків, Управлінню громадського здоров’я (Григоренко А. А.), Департаменту лікувально-профілактичної допомоги (Хобзей М. К.), Департаменту охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення (Осташко С. І.), Державній санітарно-епідеміологічній службі України (Пономаренко А. М.), Державній службі України з лікарських засобів (Соловйов О. С.)створити при Міністерстві охорони здоров’я України Національну технічну групу експертів з питань імунізації (НТГЕІ) із залученням представників міністерств, Національної академії наук України, Національної академії медичних наук України, наукових установ та міжнародних організацій (ЄРБ ВООЗ, ЮНІСЕФ, USAID, Товариство Червоного Хреста).
Термін виконання – травень 2012 року
9. Заступнику Міністра охорони здоров’я України – керівнику апарату (Богачев Р. М.), Державній службі України з лікарських засобів (Соловйов О. С.), Управлінню розвитку фармацевтичного сектору галузі охорони здоров’я (Коношевич Л. В.), Департаменту фінансово-ресурсного забезпечення (Левицький О. І.), Міністерству охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, управлінням (головним управлінням) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити розробку, подання та супровід проектів постанов Кабінету Міністрів України:
9.1. Щодо запровадження пілотного проекту державного регулювання цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення.
Термін виконання – червень – липень 2012 року
9.2. Щодо проведення пілотного проекту встановлення граничних рівнів оптово-відпускних цін на окремі лікарські засоби з урахуванням референтних цін на них для хворих на гіпертонію і цукровий діабет.
Термін виконання – до липня 2012 року
9.3. Щодо організації та проведення пілотного проекту відшкодування аптечним закладам коштів за препарати інсуліну.
Термін виконання – до липня 2012 року
10. Заступнику Міністра охорони здоров’я України – керівнику апарату (Богачев Р. М.), Департаменту фінансово-ресурсного забезпечення (Левицький О. І.), Міністерству охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, управлінням (головним управлінням) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити:
10.1. Своєчасне та обґрунтоване формування заявок на централізовану закупівлю лікарських засобів та виробів медичних для закладів охорони здоров’я.
Термін виконання – протягом 2012 року
10.2. Цільове і раціональне використання коштів субвенції, лікарських засобів та виробів медичних, автотранспорту, закуплених за рахунок цих коштів.
Термін виконання – протягом 2012 року
11. Заступнику Міністра охорони здоров’я України (Толстанов О. К.), заступнику Міністра охорони здоров’я України – керівнику апарату (Богачев Р. М.) відповідно до розподілу функціональних обов’язків, Державній службі з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань (Александріна Т. А.) забезпечити:
11.1. Розробку, подання та супровід проекту Закону “Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки”.
Термін виконання – до прийняття Закону
11.2. Посилити координацію діяльності органів, установ виконавчої влади та громадських організацій в межах реалізації проектів 9 та 10 раундів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
Термін виконання – протягом 2012 року
11.3. Вирішити питання щодо забезпечення приміщенням ДУ “Український центр профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України” та ДЗ “Всеукраїнський центр контролю за туберкульозом МОЗ України”
Термін виконання: І півріччя 2012
11.4. Підготовку засідання Колегії Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань з контролю реалізації заходів державної політики у сфері протидії туберкульозу.
Термін виконання – II квартал 2012 року
12. Заступнику Міністра охорони здоров’я України (Толстанов О. К.), ДУ “Український інститут стратегічних досліджень Міністерства охорони здоров’я України” (Слабкий Г. О.), Департаменту з реформ та розвитку галузі охорони здоров’я (Підгорна Л. М.) забезпечити:
12.1. Моніторинг стану реформування системи медичного обслуговування в усіх регіонах.
Термін виконання – постійно
12.2. Аналіз проведення реформи у пілотних регіонах.
Термін виконання – щомісяця до 5 числа місяця,
наступного за звітним
12.3. Постійний моніторинг громадської думки щодо ходу реформування системи охорони здоров’я.
Термін виконання – протягом 2012 року
13. Заступнику Міністра охорони здоров’я України (Толстанов О. К.) відповідно до розподілу функціональних обов’язків, Департаменту лікувально-профілактичної допомоги (Хобзей М. К.), Державній санітарно-епідеміологічній службі України (Пономаренко А. М.), вищим медичним навчальним закладам IV рівня акредитації Міністерства охорони здоров’я України та закладам післядипломної освіти Міністерства охорони здоров’я України, Міністерству охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, управлінням (головним управлінням) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністраційзабезпечити:
13.1. Підготовку закладів охорони здоров’я до надання своєчасної та якісної медичної допомоги під час проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.
13.2. Інформування керівників закладів охорони здоров’я про умови надання медичної допомоги учасникам та уболівальникам фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.
Термін виконання – до 1 червня 2012 року
13.3. Контроль за дотриманням протиепідемічного режиму в місцях пересування, розміщення та харчування.
13.4. Надання своєчасної та якісної медичної допомоги під час проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.
13.5. Залучення студентів вищих медичних навчальних закладів, які знають іноземну мову, в якості волонтерів для чергування у визначених для надання медичної допомоги учасникам та уболівальникам фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу закладах охорони здоров’я.
Термін виконання – під час проведення чемпіонату
14. Державній санітарно-епідеміологічній службі України (Пономаренко А. М.) забезпечити:
14.1. Підготовку проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення України” щодо оптимізації контрольно-наглядових функцій Державної санітарно-епідеміологічної служби України.
Термін виконання – травень 2012 року
14.2. Реалізацію заходів щодо оптимізації мережі лабораторних підрозділів територіальних органів Держсанепідслужби України
Термін виконання – листопад 2012 року
14.3. Ефективне здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за об’єктами оздоровлення та відпочинку в літній період.
Термін виконання – літній оздоровчий сезон
14.4. Підготовку плану реформування системи забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Термін виконання – червень 2012 року
15. Вищим медичним навчальним закладам IV рівня акредитації Міністерства охорони здоров’я України та закладам післядипломної освіти Міністерства охорони здоров’я України, Міністерству охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, управлінням (головним управлінням) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:
15.1. Забезпечити виконання Плану державного замовлення на підготовку фахівців та Плану цільового набору сільської молоді до вищих медичних навчальних закладів IV рівня акредитації.
Термін виконання – до 1 вересня 2012 року
15.2. Забезпечити виконання навчального плану та уніфікованої програми циклу спеціалізації за фахом “загальна практика-сімейна медицина” для лікарів-терапевтів дільничних та лікарів-педіатрів дільничних з урахуванням потреб Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, управлінь (головних управлінь) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
Термін виконання – протягом 2012 року
15.3. Налагодити дієву співпрацю з Міністерством охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, управліннями (головними управліннями) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій щодо процесу практичної підготовки студентів, лікарів-інтернів та слухачів на клінічних кафедрах на базах закладів охорони здоров’я.
Термін виконання – протягом 2012 року
16. Міністерству охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, управлінням (головним управлінням) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити:
16.1. Розробку та затвердження регіональних планів-графіків з впровадження реформ.
Термін виконання – до 30 квітня 2012 року
16.2. Проведення інвентаризації високовартісного обладнання в усіх державних та комунальних закладах пілотних регіонів, що надають вторинну (спеціалізовану) та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу.
Термін виконання – до 30 червня 2012 року
16.3. Матеріально-технічне оснащення закладів охорони здоров’я пілотних регіонів відповідно до галузевих нормативів та результатів інвентаризації.
Термін виконання – протягом 2012 року
16.4. Імплементацію нової формули оплати праці сімейних лікарів у пілотних регіонах.
Термін виконання – протягом 2012 року
16.5. Впровадження місцевих економічних стимулів до ефективної праці медичних працівників.
Термін виконання – протягом 2012 року
16.6. Раціональне використання кадрових ресурсів, дотримання чинного законодавства щодо компенсаційних виплат та соціальний захист медичних працівників, які будуть вивільненні в ході структурної перебудови галузі, в тому числі санітарно-епідеміологічної служби, максимальне працевлаштування з проходженням за державний кошт відповідної спеціалізації.
Термін виконання – протягом 2012 року
16.7. Удосконалення інформаційного супроводу реформування охорони здоров’я з охопленням медичних працівників, а також всіх верств населення, незалежно від місця проживання.
Термін виконання – протягом 2012 року
16.8. Розробку та затвердження регіональних планів з реалізації загальнодержавної програми “Національний план дій з реалізації Конвенції ООН “Про права дитини” на період до 2016 року” з щорічним плануванням видатків місцевого бюджету на їх виконання.
Термін виконання – до 1 грудня 2012 року
16.9. Подання до Міністерства охорони здоров’я України інформації про стан виконання в регіонах заходів Національного плану дій на 2012 рік.
Термін виконання – щомісяця до 5 числа місяця,
наступного за звітним
16.10. Впровадження в пілотних регіонах електронного реєстру пацієнтів.
Термін виконання – протягом 2012 року
16.11. Відпрацювання механізму скерування пацієнтів на всіх рівнях перинатальної допомоги.
Термін виконання – до 1 вересня 2012 року
16.12. Ефективну медичну організацію якісного і безпечного проведення оздоровчого літнього сезону для дітей.
Термін виконання – літній оздоровчий сезон
16.13. Вжиття заходів щодо 100% охоплення антиретровірусною терапією хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД, які її потребують відповідно до клініко-лабораторних показників, та організацію контрольованого лікування хворих на туберкульоз в інтенсивній та підтримуючій фазах.
Термін виконання: протягом І півріччя 2012
16.14. Проведення у лікувально-профілактичних закладах комплексу заходів щодо неухильного дотримання вимог Стандарту інфекційного контролю за туберкульозом. Створити умови для лікування хворих на хіміорезистентний туберкульоз.
Термін виконання: до 1 жовтня 2012 року
17. Скасувати рішення Колегії Міністерства охорони здоров’я України від 26.05.92 № 7-1 “Про затвердження Положення про Почесну грамоту МОЗ України”.
18. Рекомендувати до відзначення державними та відомчими відзнаками кращих працівників галузі охорони здоров’я за списком, що додається.
19. Координацію виконання рішення Колегії покласти на першого заступника Міністра охорони здоров’я України Моісеєнко Р. О.
Голова Колегії,
Віце-прем’єр-міністр України –
Міністр охорони здоров’я України Р. В. Богатирьова
Секретар Колегії,
заступник директора Департаменту з реформ
та розвитку галузі охорони здоров’я – начальник
відділу забезпечення зв’язків з Верховною Радою
України та громадськістю Р.Й. Лихотоп