Аптеки: обмін досвідомСтатті

Центр медицини «Волинь»: “Здоров’я — це не тільки ліки”

31/03/2016

На думку засновників приватної фірми Центр медицини «Волинь», основне завдання компанії — допомогти клієнтам бути здоровими

Ввічливість, доброзичливість, професіоналізм

— Наша фірма була створена у грудні 1994 р., — розповідає комерційний директор Людмила Ковальчук. — Починали з невеличкого аптечного кіоску площею 8 м2 у Рівненській обласній лікарні. Розвиток і розширення підприємства давалися важкою й наполегливою працею. На сьогодні до нашої структури входять 10 аптек, один аптечний пункт, два магазини оптики та фірмова «родзинка» — Центр реабілітації болю спини та суглобів.

Людмила Ковальчук Рівне

Людмила Ковальчук

Аптечні заклади фірми відомі у місті під однойменною назвою «Аптеки Центру медицини «Волинь». Основний принцип діяльності — турбота про здоров’я людей. Мета роботи — максимальне і всебічне задоволення потреб рівнян бути здоровими.

До першостільників ми висуваємо три основні вимоги: ввічливість, доброзичливість, професіоналізм. Провізор повинен завжди викликати довіру у клієнта.

Відтак, підкреслює Людмила Ковальчук, ці засади знаходять відображення у нашій асортиментній та ціновій політиці. Завдяки програмі організованої логістики між фірмою і постачальниками забезпечуємо широкий асортимент товару в аптеках. Щоб працювати без відмов, регулярно проводимо аналіз номенклатури із урахуванням місця розташування кожного структурного підрозділу. Зрозуміло, що асортимент аптечного пункту при обласній лікарні та аптеки у центрі міста будуть суттєво відрізнятися. Водночас індивідуально добираємо номенклатуру для аптеки, що знаходиться поряд з нашим Центром реабілітації болю спини і суглобів та поблизу 1-ї міської лікарні.

Працюємо винятково з великими національними дистриб’юторами із бездоганною діловою репутацією, що дає нам впевненість у якості ліків та іншої аптечної продукції.

Завдяки значному товарообігу, можемо формувати доступну для споживачів роздрібну ціну на медикаменти. У ціновій політиці дотримуємося чинного закону про ціноутворення. В інтересах клієнтів розробили і запровадили гнучку систему знижок для інвалідів та учасників бойових дій (до 10%), дисконтні картки для постійних покупців, а також дисконтну систему знижок для пенсіонерів. Пацієнти зі хронічними захворюваннями можуть скористатися так званою директорською знижкою у розмірі 5%. Для того щоб у кожного покупця завжди був вибір у межах його можливостей, аптечна мережа постійно розширює асортимент та пропонує лікарські препарати різних цінових категорій — від дороговартісних закордонних брендів до генериків вітчизняного виробництва.

Як додаткову фармацевтичну послугу в кожній аптеці Рівне Центр медицини Волиньпропонуємо безкоштовне вимірювання артеріального тиску. Час від часу виробники ліків проводять у наших торгових залах акції для всіх бажаючих з метою визначення рівня глюкози в крові.

Велику увагу приділяємо професійній підготовці провізорів і фармацевтів. Фірма оплачує курси підвищення кваліфікації для працівників. Щомісяця проводимо навчальні семінари на різні теми, у тому числі розглядаємо й внутрішньоаптечні поточні професійні питання. Дирекція передплачує для спеціалістів фармацевтичні та медичні періодичні видання. У кожній аптеці наявний електронний довідник лікарських засобів.

У двох аптеках фірми діють великі сучасні відділи оптики, в яких представлено широкий асортимент лінз, оправ, контактних лінз (денні, тижневі, місячні, річні), сонцезахисних окулярів, аксесуарів. За словами Людмили Ковальчук, відділи оптики можна назвати соціальними, адже ціна на продукцію, особливо вітчизняного виробника, цілком демократична. У кожному відділі оптики працюють лікар-офтальмолог та медична сестра-оптометрист, тож за необхідності можна отримати кваліфіковану консультацію фахівця або, перевіривши зір на комп’ютерних рефрактометрах, замовити окуляри чи контактні лінзи. Увесь товар, пропонований у відділах оптики, має сертифікати якості виробника та гігієнічні висновки. До слова, окуляри також виготовляють на комп’ютерному обладнанні.

В одному з відділів оптики діє ортоптичний кабінет, де за допомогою сучасних методів на новітній апаратурі проводять лікування дітей віком від 3 років з пониженим зором. Завдяки унікальному комплексу обладнання та методиці відновлення і стимуляції зорових функцій, у Центрі щороку покращують зір сотні маленьких рівнян.

В ортопедичному відділі реалізують бандажі, коректори постави, ортопедичне взуття для дітей і дорослих, противарикозний компресійний трикотаж. Милиці тут можна взяти в оренду.

Життя без болю

Перший і єдиний на Рівненщині Центр реабілітації болю спини та суглобів приватної фірми Центр медицини «Волинь» спеціалізується на інноваційних немедикаментозних методах лікування. Його гасло — «Життя без болю». Центр працює під керівництвом висококваліфікованого фахівця, лікаря-фізіотерапевта Олександра Ковальчука.

Чому саме реабілітація хворих з ураженням опорно-рухового апарату? А тому, як каже Людмила Ковальчук, що за статистикою, близько 60% дорослого населення потерпають від болю в спині, попереку, суглобах, плечах, м’язового болю чи болючих відчуттів у п’яті. Усі ці хворобливі стани напряму пов’язані із захворюваннями опорно-рухового апарату. Причому виникають вони не тільки у малотренованих людей, які ведуть недостатньо рухливий спосіб життя чи з віком втрачають тонус тіла, а навіть у спортсменів унаслідок великих фізичних навантажень.

…Рівнянам справді пощастило. Для того аби оздоровитися, їм зовсім не обов’язково їхати до санаторію адже унікальний медичний Центр працює в їхньому місті

Останнім часом в Україні з’явилися новітні ефективні методики лікування названих недуг і патологічних станів, які, власне, й застосовують у рівненському Центрі реабілітації болю спини і суглобів. Це ударно-хвильова терапія хребта і суглобів, комп’ютерний витяг хребта, 3-D масаж хребта, високотонова терапія, СКЕНАР-терапія, лімфодренажнй масаж, біологічно зворотний зв’язок (БЗЗ), кріомасаж, кріосауна, вуглецеві ванни.

Детальніше розповісти про особливості лікування у Центрі ми попросили його керівника Олександра Ковальчука.

Олександр Ковальчук

Олександр Ковальчук

— Певна річ, в одній статті розказати про все неможливо, тому зупинюся на найцікавіших моментах, — зазначає Олександр Іванович.

Ударно-хвильова терапія належить до механічних імпульсів тиску, які поширюються у вигляді хвиль всередині організму. Ударні хвилі — це акустичні хвилі з дуже високою енергією піку, подібні до тих, які виникають в атмосфері після удару блискавки. Ударна хвиля відрізняється від ультразвукової великою амплітудою тиску. Крім того, ультразвук складається з періодичних коливань, а ударна хвиля є одним суцільним імпульсом. Акустичні хвилі спричиняють вібрацію всередині тіла, яка не руйнує тканини, а зумовлює мікроскопічні позаклітинні біологічні ефекти, які й запускають механізм регенерації тканин.

Таке нехірургічне й немедикаментозне лікування дає хороший ефект при синдромах болісного плеча, «тенісного ліктя», «коліна стрибуна», болю у долонній стороні кисті, ділянці стегна, гомілково-стопному суглобі, «шпорах» п’ят, «вузлах» у м’язах.

А ще ми лікуємо холодом. Загальна кріотерапія як короткочасний вплив низьких температур на весь організм застосовується для лікування захворювань хребта, неврологічних недуг і хвороб шкіри при травмах та після оперативних втручань. Вплив холоду стимулює внутрішні ресурси організму, усуває депресивні та стресові стани, поліпшує сон, зменшує потребу в медикаментах.

У нашому Центрі працює унікальна кріосауна, яка зовні нагадує вертикальний солярій, але замість УФ-променів усередині діє рідкий азот, що має температуру -140–150 ºС. Під час короткого (2–3 хв) сеансу кріотерапії встигає охолодитися лише зовнішній шар шкіри, що провокує спочатку різке звуження, а потім розширення кровоносних судин. Це мобілізує кровоносну систему, покращує обмінні процеси, тонізує, нормалізує гормональний фон, відновлює функції уражених органів, сприятливо впливає на здорову тканину, підвищує імунітет.

Апаратний кріомасаж — ефективний сучасний метод використання кріогенного газового струменя короткочасно на окремі ділянки тіла. Лікування ґрунтується на мобілізації захисних сил організму у відповідь на температурний стрес. Різке звуження, а потім розширення судин спричиняє активну короткочасну гіперемію, що, своєю чергою, поліпшує живлення тканин шкіри і внутрішніх органів, стимулює роботу серця і судин, покращує венозний відтік. Такі впливи ефективні після травм опорно-рухового апарату і оперативних втручань, при захворюваннях хребта, запальних і обмінних захворюваннях суглобів.

Отож, кріомасаж уповільнює запальні процеси і усуває набряки після травм, послаблює біль у м’язах, сповільнює передачу нервових імпульсів на уражених ділянках, що дозволяє зменшити біль і спазми.

Терапевтичний кріомасаж використовують як частину процесу відновлення після різних травм. В альтернативній медицині його застосовують для лікування бронхіальної астми, уражень шкіри, повернення рухливості суглобам і м’язам. Спортивний кріомасаж допомагає при лікуванні незначних травм, розслаблює м’язи, підвищує їхню гнучкість.

Завдячувати новій методиці лікування суглобів — не обігріванням, а холодом — маємо японцям, як каже Олександр Ковальчук. Ще 30 років тому японський лікар Т. Ямаучі вперше застосував кріотерапію для лікування ревматоїдного артриту. На противагу традиційним уявленням про те, що хворі суглоби потребують тепла і спокою, японський лікар почав обдувати їх кріогенним газом з температурою -180 ºС. Пізніше було доведено, що кращий ефект дає не обдування окремих суглобів, а охолодження всієї поверхні шкіри. В Європі кріотерапію в медичній практиці почали застосовувати 25 років тому.

І насамкінець кілька слів про сухі газові вуглекислі ванни в мішках. Пацієнта вкладають на кушетку в спеціальному мішку, який заповнюють чистим вуглекислим газом. Фізіологічна реакція організму — розширення вен і капілярних судин з одночасним збільшенням об’єму кисню в крові. У результаті досягється відмінне кровопостачання шкіри, м’язів, усіх внутрішніх органів і мозку добре окисленою кров’ю. Ванни сприятливо діють на серцево-судинну, нервову системи, нормалізують гормональний фон, поліпшують самопочуття жінок у клімактеричний період.

…Рівнянам справді пощастило. Для того аби оздоровитися, їм зовсім не обов’язково їхати до санаторію, адже унікальний медичний Центр працює в їхньому місті.

subscribe

Лариса Дедишина

“Фармацевт Практик” #3′ 2016

 

ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ