Статті

МОЗ підсумовує свою роботу

20/12/2011

Міністр охорони здоров’я Олександр Аніщенко на прес-конференції „Підсумки роботи галузі у 2011 році” розповів про те, що зроблено для реформування галузі, та про закупівлі медикаментів.

Нині реформа охорони здоров’я – одна з пріоритетних в країні. Основні заходи спрямовані на те, щоб зробити медичну допомогу більш раціональною, а також доступною для громадянами територіально та фінансово. Проте поки що зміни відчутні у чотирьох пілотних регіонах: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві.
— Основна сфера, де відбуватимуться зміни у наданні медичної допомоги, – первинна ланка, – зазначив міністр. – У пілотних регіонах до кінця року повинно бути створено 160 центрів первинної медичної допомоги.

Посприяти успішному проведенню реформ мають прийняті у липні цього року закони „Про внесення змін до Основ законодавства про охорону здоров’я України” і „Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві”. Ще два законопроекти очікують на розгляд у Верховній Раді України: „Про особливості діяльності закладів охорони здоров’я” та „Про загальнодержавну систему надання екстреної медичної допомоги”. У міністерстві переконані, що їх прийняття сприятиме логічному продовженню реформ.

Зміни у законодавстві змінили підходи МОЗ до проведення закупівель лікарських засобів. Відомство поставило перед собою ціль: унеможливити монополізацію фармацевтичного ринку і не допустити змови постачальників, а також забезпечити лікарськими засобами якомога більше хворих.

— Ми були змушені переглянути номенклатуру лікарських засобів, що підлягають закупівлі, – пояснив О. Аніщенко. – Існувала думка, що усі закупівлі направлені не на захист інтересів пацієнтів, а на задоволення побажань фармацевтичних компаній. Тепер ситуація змінилася. Якщо у минулому році тендери на продаж ліків виграли 7 компаній, то у цьому році – 60. У їх числі – й 5 національних виробників.

На сьогоднішній день більше половини медикаментів, закуплених шляхом проведення тендерів, – або уже поставлені, або надходять у регіони. Деякі вакцини поки ще закуплено не у повному обсязі. О. Аніщенко запевнив, що препарати для профілактики поліомієліту і туберкульозу закуплені майже у необхідній кількості.
Цього року міністерству завдяки тендерним змаганням вдалося зекономити 140 млн грн. Ці кошти уже спрямовані на додаткове придбання препаратів, зокрема, для онкохворих дітей.

О. Аніщенко звітував й про те, що було зроблено у фармацевтичному секторі. Серед цьогорічних здобутків – введення в Україні норм GMP, прийняття Кабінетом Міністрів Постанови № 932 щодо регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення. Міністр наголосив на важливості введення з листопада цього року кримінальної відповідальності за виробництво, зберігання та реалізацію фальсифікованих лікарських засобів.

— У цій сфері перед міністерством стоять два основні завдання, – сказав він. – По-перше, зробити так, щоб система охорони здоров’я могла краще надавати допомогу, а пацієнт міг купити в аптеках дешевші медикаменти. По-друге, забезпечити громадян дійсно якісними препаратами.

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ