НовиниНовости фармацевтики

У Кабміні відбулась селекторна нарада щодо результатів впровадження пілотного проекту регулювання цін на ліки для гіпертоніків

06/07/2012

У Кабінеті Міністрів України під головування Першого заступника Міністра охорони здоровя України Раїси Моісеєнко відбулась селекторна нарада щодо забезпечення поетапного впровадження європейського підходу до встановлення цін на лікарські засоби та стану виконання «Загальнодержавної програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2007-2015 роки» в частині проведення імунізації населення України. У нараді також взяли участь преставники МОЗ, Держлікслужби України, Ради міністрів Автономної республіки Крим, обласних, районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Раїса Моісеєнко повідомила учасникам наради про кроки, які уже здійснені в напрямку реалізації пілотного проекту з регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Зокрема уже здійснено наступні заходи:

– затверджено та оприлюднено граничні рівні оптово-відпускних цін на лікарські засоби, задіяні в пілотному проекті;

– затверджено Уніфікований клінічний протокол медичної допомоги «Артеріальна гіпертензія»;

– оновлена адаптована клінічна настанова «Артеріальна гіпертензія»;

– затверджено Методичні рекомендації «Організаційно-методичні заходи щодо виписування рецептів на лікарські засоби, на які поширюється дія пілотного проекту».

Вся ця інформація була направлена в регіони, а також оприлюднена на офіційному сайті МОЗ України.

Раїса Моісеєнко зазначила, що майже в усіх регіонах створені робочі групи, які координують питання реалізації Пілотного проекту на місцях та затверджені плани заходів з його реалізації.

У свою чергу Перший заступник голови Держлікслужби України Інна Демченко повідомила, що уже створена і працює робоча група (штаб) МОЗ з впровадження заходів з реалізації пілотного проекту. У ході регулярних засідань робочої групи (штабу) здійснюється постійний моніторинг виконання постанови № 340 «Про реалізацію пілотного проекту з впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою».

Підводячи підсумки селекторної наради, Раїса Моісеєнко закликала всіх присутніх підійти з максимальною відповідальністю до виконання завдань, поставлених Президентом України та Урядом щодо впровадження в Україні європейського підходу до встановлення цін на лікарські засоби. Адже ці заходи спрямовані на те, щоб забезпечити людей, які потребують лікування, ефективними, якісними, безпечними та доступними ліками, що допоможе домогтися збільшення тривалості життя громадян, його якості, зменшення смертності, особливо серед людей працездатного віку.

Прес-служба МОЗ України

Підготувала +Олена Новіцька 

Вам також буде цікаво це:

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ