Ex temporeСтатті

Приготування м’яких лікарських форм: паста Шапіро

24/03/2021

Захисні (профілактичні) дерматологічні мазі та пасти — це засоби поверхневої дії, основна функція яких полягає у створенні надійного бар’єра між шкірою і зовнішніми подразниками для запобігання розвитку шкірних захворювань. Захисні засоби оберігають шкіру рук або обличчя від впливу шкідливих парів, газів, пилу, агресивних речовин, променевої енергії

За своїм призначенням захисні пасти і мазі поділяють на дві основні групи:

  • для захисту від нафтопродуктів, розчинників, лаків, фарб, жирів, олій та інших органічних продуктів;
  • для захисту від водних розчинів кислот, лугів, солей, а також води.

Пасти для захисту від органічних речовин є гідрофільними препаратами на крохмальній або мильній основі. До їхнього складу включають гідрофільні плівкоутворювачі — желатин, казеїн, крохмаль, мило, клей, гліцерин, вініловий спирт, метилцелюлозу, а також водорозчинні смоли. Для запобігання розмноженню бактерій до їхнього складу додають консерванти.

Як наповнювачі в ці пасти вводять цинку оксид, тальк, каолін тощо. Для підвищення захисних властивостей від ультрафіолетового випромінювання в склад деяких паст включають барвники і пігменти (наприклад, цинку оксид, графіт). До захисних паст відносять протиопікові пасти (Шапіро, ХІОП, ЦНДЛГІС тощо, представлені в таблиці).

Рецептура гідрофільних паст

ВИМОГИ ДО ЗАХИСНИХ ПАСТ І МАЗЕЙ:

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ