Наука

Як підвищити ефективність лікування артеріальної гіпертензії?

Наука

Як підвищити ефективність лікування артеріальної гіпертензії?

15/06/2018

Зручність прийому лікарського засобу є запорукою прихильності пацієнта до лікування, що підвищує ефективність останнього. Це було доведено* для фіксованих комбінацій антигіпертензивних засобів, які призначають по одній таблетці на добу  

Здається очевидним, що людині легше прийняти одну таблетку лікарського засобу один раз на день, ніж вранці, вдень та перед сном приймати жменю різних препаратів. Дослідження підтверджують: проста схема прийому ліків значно підвищує прихильність пацієнтів до лікування та, відповідно, його ефективність.

В популяційному ретроспективному когортному дослідженні, опублікованому в журналі PLoS Medicine, порівнювали клінічні результати та прихильність до лікування артеріальної гіпертензії у пацієнтів, які отримували інгібітор ангіотензинперетворюючого ферменту (ІАПФ) + тіазидний діуретик або блокатор рецептору ангіотензину (БРА) + тіазидний діуретин у вигляді фіксованої комбінації (одна таблетка на день) або у вигляді «багатотаблеточної» терапії монопрепаратами. В дослідженні аналізували дані 13350 осіб у віці 66 років та старше, які вперше починали антигіпертензивну терапію.

subscribe

Через п’ять років спостережень дослідники визначили, що медіанний час до першого випадку переривання лікування складав 191 день для «однотаблеточної» та 150 днів – для «багатотабеточної» групи. Загалом лікування перервали 88,7% осіб, які приймали багато антигіпертензивних таблеток на добу, та 83.1% осіб, які приймали одну таблетку фіксованої комбінації. Однак, коли проаналізували застосування антигіпертензивних засобів протягом всього періоду спостереження, виявилося, що днів, коли ліки приймалися, в «однотаблеточній» групі було 70%, а в «багатотаблеточній» – лише 42%.

Читайте также: Как связаны соль, кишечная микрофлора и артериальная гипертензия?

Важливо також, що в групі пацієнтів, які приймали фіксовану комбінацію антигіпертензивних засобів один раз на добу був нижчий показник госпіталізацій внаслідок інфарктів міокарда, серцевої недостатності, інсульту, ніж в групі  пацієнтів, які отримували комбіноване «багатотаблеточне» лікування (3,4 проти 3,9 подій на 100 людино-років, відповідно).

Автори зазначили, що використання фіксованих комбінацій антигіпертензивних засобів один раз на добу – простий та недорогий шлях контролю артеріального тиску та попередження ускладнень артеріальної гіпертензії.

Читайте також: Лекарственные взаимодействия: антигипертензивные препараты и НПВП

* Verma A, Khuu W, Tadrous M et al. Fixed-dose combination antihypertensive medications, adherence, and clinical outcomes: a population-based retrospective cohort study // PLoS Med, 2018, 15(6):e1002584. doi: 10.1371/journal.pmed.1002584

https://rx.ua
ПЕРЕДПЛАТА
КУПИТИ КНИГИ